bugün

entry'ler (212)

15 ağustos 2012 porto riko ispanya maçı

fabregas'ın ilk yarının son dakikasında attığı şık golle ispanya'nın soyunma odasına 2-0 gittiği maç.ilk gol cazorla'dan geldi

ricardo izecson dos santos leite kaka

gelirse ahanda böyle bir kadro oluşturulmasına sebebiyet verecek olan futbolcu.
görsel

15 ağustos 2012 isveç brezilya maçı

saat 21:00 da başlayacak olan hazırlık maçı.trt spor tv kanalından canlı yayınlanacak.

15 ağustos 2012 porto riko ispanya maçı

saat 23:30 da başlayacak olan hazırlık maçı.samanyolu haber tv kanalından canlı olarak yayınlanacak.

6 mayıs 2012 galatasaray ın 18 şampiyonluğu

sabri'nin de performans / şampiyonluk sevinci orantısıyla tarihe geçtiği, garip bir şampiyonluktur.

rötuş isteği

onlara göre 'oysaki' deki -ki ayrı yazılıyormuş. kafa lar güzel.

edit: -lar bitişik miydi lan?

1 75 boyunda güzel zeki kültürlü kız

(ara: hayallerde yaşıyor)

michael skibbe

takımı* son 5 maçında yenilince ve yalnızca 1 gol atıp kalesinde 12 gol görünce kovulmuş teknik direktör.yanlış hatırlamıyorsam gittiğinde eskişehir 3. sıradaydı. kendi elleriyle sonunu hazırladı.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)

11 şubat 2012 osasuna fc barcelona maçı

guardiola'nın kafasında lig şampiyonluğunu bitirdiğini anladığımız maç oldu.2-0 gerideyken xavi, iniesta ve fabregas üçlüsünün yerine oyuna tello ve cuenca'yı sürmesi bunun göstergesi.tamam hafta arası şl maçı olabilir ama ligin bitmesine de 17 hafta var.barça'ya hiç yakış tıramadım*

blizzardb

an itibari ile sol frame ile cinsel münasebettedir.ayrıca;
(bkz: sol frame in ebesi)

8 yıllık sevgilisinin doğum yerini bilmeyen kişi

ölmesi gereken sevgilidir.ne demek lan doğum yerini bilmemek? allah bilir bu sevgili (!?) sevgilisinin tc kimlik numarasını, nüfus kayıt no'sunu, cilt no'sunu ve aile sıra ve sıra no'sunu da bilmiyordur.yazık.

xd

çok sevdiğim bir feridun düzağaç şarkısı. sözlerini de yazayım :

gel tanışalım önce,
ben kısaca xd
ama sen bana uzun uzun
zaaaaaaaaaa xd de.

cristiano ronaldo dos santos aveiro

görsel

cristiano ronaldo dos santos aveiro

görsel

fc barcelona

felsefesi ve oyun sistemi genel olarak basit olmasına rağmen kimsenin yanına yaklaşamayacağı über futbol takımı.

"top bizdeyken onlar gol atamaz" üzerine kurulu felsefeleri, pas oyununa dayalı futbolunu büyük takımlar biliyor ve hala çözüm üretemiyorsa sorun gerçekten barça'da değil.

real madrid in barcelona ya 7 puan fark takması

hiç bir mana ifade etmeyendir.ligin bitmesine 17 hafta, ve dahası camp nou'da 1 tane el clasico varken, şampiyonluk türküleri için çoook erken.
bilbao, atletico, osasuna, ve villarreal gibi deplasmanların yanı sıra sevilla , valencia gibi takımlarla da daha maçları olacak. puan kayıpları ard arda gelebilir, bakarsınız barça'yı şampiyon olmuş olarak görürüz.

cant del barça

bunun bir de rock versiyonu vardır ki enfes..

2056

2057-1=x 'te
x yerine gelecek olan sayıdır.

said nursi

sadece kimya değil fizik alanında da master yapmış üstad. radyoyu 40bin başlı meleklerle açıklamıştır. kendi cemaati tarafından müceddid olarak görülen kişidir, hz.muhammed'in rüyasında buna müceddid olduğunu bildirdiğini söylerler ki gerçekte de müceddidlerin müceddid olduğunu peygamber efendimiz bildirmektedir, ne hikmetse başka bir rüyasında da şunları görmüştür bu üstad:

ben bir manevi alemde, islam deccalini gördüm. yalnız bir tek gözünde teshirce bir manyetizma gözümle müşahade ettim ve onu bütün bir münkir bildim. işte bu inkarı mutlaktan çıkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum eder.(...)

(şualar458-459,siracun nur 247)

ölmüş gitmiş dünyadan ve hükümetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel bir hadis-i şerif'in ihbariyle kuran'a zararlı bir adam çıkacak demiştim.sonra mustafa kemal'in o adam olduğunu zaman gösterdi.

(emirdağ lahikası i/278,yirmiyedinci mektuptan sabık reis'i cumhura ve üç makama gönderilen istida)

lozan muahedesinde söz veren ve pek şiddetli ve dehşetli hücumlarına rağmen hiçbir hakiki müslüman türk'ü protestan yapamayan ve milleti islam için pek zararlı olduğunu efaliyle ispat eden ve hadisi şerif'in haber verdiği o müthiş şahıs kendisi olduğunu(yani deccal, y.n) hayat ve mematiyle gösteren mustafa kemal'e bir mahrem eserde ''din yıkıcı süfyan'' dediğimizi (...)

yani atatürk ü deccal ilan etmiştir.

said nursi

şeyh uçmaz mürit uçurur cümlesindeki şeyh.müridlerine göre öyle alim bir zat ki 27 bilinmeyenli denklem çözmüş, bilmem kaç yılda bitirilen medreseyi 3 ayda bitirmiş, o zamana kadar islam alimleri tarafından kaleme alınmış 90 kitabı ezberlemiş, bir uçmadığı kalmış kişioğlu.

eksiler üzerine edit: 27 değil 28 olacaktı o.