sevdiği entry'ler

köpek alırken bilinmesi gerekenler

kesinlikle sorumluluk alamayacaksanız, oyalanacak oyuncak almayınca ayakkabınızı kemirdiğinde sinirlenecekseniz, dışarı tuvalete çıkarmadığınızda dayanamayıp eve yapınca dövecekseniz, odanıza tüy döküyor diye dışarıda bırakıp ağlamasına kulak asmayacaksanız, dişiyse adet kanamasından, erkekse dişilere yavşamasından sıkılıp sokağa atmayı düşünücekseniz lütfen köpek almayın.. çünkü onlar aşkın dünyadaki en saf haliyle severler sahiplerini, ne olursa olsun karşılıksız..

edit: alıntıdır:

1-Benim hayatım 10-15 yıl sürer.Senden her ayrılışım bana acı verir.Beni almadan önce bunu düşün.

2-Beni terk etmen ile duyacağım acı, bir çocuğun annesi tarafından sokağa terk edilmesi ile aynıdır.

3-Beni asla dar,karanlık,kapalı yerlerde ve yazın sıcakta arabada bırakma,ölebilirim.

4-Bana,benden anlayacağım bir süre ver ve bende güven duygusu uyandır.

5-Bana uzun süreli darılma ve beni cezalandırmak için bir yere kapatma.senin arkadaşların var.Benim hayatımda ise sadece sen varsın.

6-Arada sırada benimle konuş.Söylediklerini anlamasam bile sesini anlarım.Ben asla unutmam.

7-Beni dövmeden önce,aslında dişlerimle kemiklerini unufak edebileceğimi,ancak asla böyle bir yola başvurmayacağımı düşün.

8-Beni isteksiz,tembel ve inatçı diye azarlamadan önce düşün.Belki yediğim yemek dokunmuştur.Belki hastayımdır.

9-Her zor anımda yanımda ol.Benim için her şey seninle daha kolay ve gerekirse senin için ölürüm.

10-Yaşlandığımda benimle ilgilen.Bir gün sen de yaşlanacaksın.

gezi olaylarına katılanlar vatandaşlıktan atılacak

şeref duyacağım atılıştır.

beni vatandaşlıktan bu nedenle atmak, şimdiye kadar gurur duyduğum şeylerin içinde en önde geleni olacaktır.

yaran inci sözlük ayarları

başlık: karadeniz neden türkiyenin üstüne dökülmüyo

1. 10 senedir düşünüyorum. karadeniz yukarda duruyo ama dökülmüyo nasıl bi iş bu yahu..

13. yarrak kafalı daglar denize paralel, nasıl aşşın da dökülsün göt, hiç mi kafan calısmıyo lan am

15. biz tutuyoz lan rize'de bunu götlekler. maaş veriyolar bize bunun için. yatın kalkın dua edin bize.

22. amcuk uzaya nasıl düşmüyoz o zaman 2 silkeleseler dökülürüz bence

25. beyin dağarcığını siktimini
o zaman anadolununda akdenize düşmesi lazım dimi
ama olmuyo işte
10 g kuvveti tersten götüne girsin senin o zaman anlarsın

27. ona bakarsan kuzey buz denizi neden dökülmüyor üstümüze?
daha yukarıda aq.

37. ulan dünya 2b mi lan 3 boyutsuz şempanzeler.

41. iyiki sen yaratmadın dünyayı

başlık: babam beni tele kaza kurşunu diye kaydetmiş
@1 şimdi benim altta kalmamam lazım ben ne diye kaydedeyim?
@2 unknown artist.

bogaziçi mi bilkent mi?beyler yarın tercihimi yapacam.

sikecem amk kafam o kadar karıştı ki artık mantıklı ve saglıklı düşünemiyorum.bogaziçi iktisat mı bilkent işletme veya bilkent iktisat mı? lütfen sadece bogaziçinin adı var gibi yorumlar yazmayın.ii amk adı var da bi de içi nasıl o var amk. lütfen yardımlarınızı esirgemeyin piçler.hadiyin güveniyorum size

2. bogaziçinin adı var 
3. bilkentin amı var.
 4. halide edip adıvar

14 yaşındaki kıza tecavüze saygın tutum indirimi

Bkz.
“Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem."

Tayyip Erdoğan / Dilşat Aktaş hakkında.

- “Kadına şiddet abartılıyor."

Tayyip Erdoğan / Son 7 yılda %1400 artan kadın cinayetleri hakkında.

- “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum."

Tayyip Erdoğan / Kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda.

- “Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist."

Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum."

Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar."

Recep Akdağ / Akp Bakanı, Kürtaj tartışmaları hakkında.

- “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum."

Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, insan Hakları Komisyonu Başkanı

- “Tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı... Bosna’da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular."

Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, insan Hakları Komisyonu Başkanı

- “Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın."

i.Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı

- “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün."

i. Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı

- “Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya."

Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Kızlarına sahip çıksalarmış."

Celalettin Cerrah/Osmaniye Valisi / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

- “Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik."

Fatma Şahin / Akp Aile ve sosyal Politikalar Bakanı

- “Evdeki işler yetmiyor mu?"

Veysel Eroğlu / Akp Bakanı / Kendisinden iş isteyen kadına.

- “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek."

Mehmet Şimşek / Akp Bakanı

- “Kızlar okuyunca, erkekler evlenecek kız bulamıyor."

Erhan Ekmekçi / Akp il Genel Meclis Üyesi

- “Türk kadını evinin süsüdür."

Vecdi Gönül / Akp Bakanı

Bu dönemde gerçekleşmiştir.

ülkemiz hakkında bir tespit

Oy ve Ötesi olarak tutanakları karşılaştırdığımızda yaklaşık 10bin tutanakta uyuşmazlık tespit ettik ancak bu seçim sonuçlarını etkilemeyecek kadar az bir rakam. Yani demem o ki; gerçekten de buna oy veren bir %50 var. Üzgünüm. Artık kabul etmek lazım. Hile var falan filan bunları geçelim.

Olaylara sosyolojik ve psikolojik yönden yaklaşıyorum ve ben sabahtan beri oturdum bunu düşünüyorum. Bu oy veren %50, oyunu cahilliğinden falan vermedi onlara. Bunlar kendi ellerine fırsat geçtiğinde kötülük yapabilecek, çalabilecek, hak yiyecek insanlar. Ve fırsatı varken yapan insanı da takdir edip, tapacak kadar çok sevip, destekliyorlar. Kendi fakirlikleri falan umurlarında değil. inanın başkasına zarar verme düşüncesine sahip olan insan, kendi maddi ve manevi durumunu göz önünde bulundurmaz. Ülkede birileri teröre kurban gitmiş, birisi ötekini dolandırmış, öteki berikinin hakkını yemiş falan hiç dert değil onlar için. Üzülmezler. Acıdan beslenip, zevk alırlar. Oy veren %50, -o para bende olsa ben de saray yaptırırım vatandaş aç kalmış bana ne- düşüncesine sahip insanlar.

Bizim baş edemediğimiz şey cahillik değil. Çünkü sadece cahillik olsaydı 13 yılda -tam olarak bitmese de- azalırdı. Böyle artmazdı.
Bu %50, kendi hayatlarında gerçekleştiremedikleri kötülükleri başkası gerçekleştirdiği için onu kahraman ilân ediyorlar. Hayatta da filmlerde de sevilen tapılan kötü karakterler vardır bilirsiniz ve neden sevildiklerini de düşününce anlayabilirsiniz. Çünkü baktığında kendini görür, olmak istediği o'dur ve bu insanlar kötülüğü -güç- zanneder. Ben kendimi geliştirmedim ama geliştirenler de benimle beraber sürünsün fesatlığıdır bu.

Biz, giderek yozlaşan ve kötüleşen insanlarla baş edemiyoruz. Yoksa iyi kalpli bir insan neden bile bile kötüyü seçsin ki? Katılırsınız ya da katılmazsınız bilemem ama durum budur.

edit, not: bu uydurma bir tespit değildir, üniversitede psikoloji ve sosyoloji olmak üzere multidisipliner bir bölümdeki araştırma görevlisine aittir.

sahi bir ara mustafa kemal in askerler vardı noldu

buradayız, alayınızın da hakkından geliriz... öyle uydurmasyon tekrar seçimlerle yıkılmayız.

oğlum biz askeriz en azından, bu vatanı kanıyla, teriyle emperyalizmin elinden kurtaran kahramanların torunlarıyız. siz asırlarca bu milletin anasını ağlatan, ingiliz uşağı osmanlı hanedanını ata, arapların yoz kültürünü ise ideal bellemişsiniz, ne torunu olduğunuz bile belli değil...

chp lilerin akp lilere cahil demesi

Şimdi hepiniz geri zekâlı desem ne değişir? Geri zekâlı olmadığınız sürece üstünüze alınmazsınız değil mi?
O vakit neden koydu size bu?

Cahil demesi yanlıştır. Çünkü onlar cahil değildir vicdansızdır erdemsizdir. Bir hırsızı yolsuzu desteklemek sadece bundan ileri gelir. Mesele ne sol ne sağ ne akp ne chp ne mhp meselesidir. Mesele aç halkın meselesi villasında tırlarla para sevkiyatı yapan yaltakçıların meselesidir.

Bir Kürt hikayesi vardır:
Ağa tüm yemeği yemiş halka ayırmamış halktan biri ee biz ne yiyeceğiz her şeyi ağaya ayırdık demiş.
Köyün öncülerinden biri çıkmış, ne olacak ki ağamız yesin gözü doysun biz onun bokunu yeriz demiş.
Halk tercihini boktan yana yaptı. Demek ki ülkenin çoğu zengin ihtiyacı yok sosyal devlete ihtiyacı yok adalete dedirtti seçim.
Kıyamet yakın zaten kılımı kıpırdatmam artık. Biz de beklemedeyiz.

(bkz: işler ehline bırakılmadığı vakit kıyameti bekleyiniz)

chp lilerin akp lilere cahil demesi

akp secmeninin takim tutar gibi erdogani desteklemesi ve okumadan kulaktan dolma bilgilerle hareket etmelerinden kaynaklanan olaydir. akp secmeni chp gelirse turban kalkar ezanlar turkce okunur diyor hala. hala boyle seylere inaniyor. akp caldi ama calisti diyor. biz bu insanlara cahil demeyelim de ne deyelim?

akp seçim kazandı diye sevinen aç salaklar

Din düşmanlarının din kavramını kullanarak seçmenlerinin beynini yıkamış olduğu için normaldir. Ölüme giden haşhaşi de gülerek gider ki sağlıklı düşünemediği içindir. Ülkemiz insanlarının sosyo-kültürel fotoğrafını çekmek açısından da önemli bir argümandır. Bu ülke insanının bu hali planlı ve programlı bir dejenerasyon çalışmasının ürünüdür. Türkiye bir Fransa bir Yunanistan değildir. Arap ve orta doğu kültürüyle harmanlanmış bu coğrafyada bireyin esas alındığı bir yönetim felsefesi bulunmaz. Devlet ve istikrar yanılsamaları ile gözü boyanan ve beyni yıkanan bi'çare halk bireysel düşünme yetisini çoktan yitirmiştir ve bi'at kültürünü seçmiştir. Geçmiş olsun.

yaran twitter iletileri

dükkânın kapısında "açık" yazıyor diye girdim. işim bitince çıkmak için kapıya yöneldim "kapalı" yazıyordu. sokağı kapatmış adam amk.

yaran twitter iletileri

Alarmı sinan akçıl yaptım duymamak için bir saat erken kalkıyorum.

yaran twitter iletileri

evdeki çöpler benden daha fazla dışarı çıkıyor.

ak parti broşürü dağıtan kadınlara saldırmak

Din iman altında euro ları goturenleri rabbena hep bana diyenleri unutma!

Kpss skandallarını unutma! Soruları en adi hırsızlar gibi çalıp kendi çevresine dağıtıp kürsülerden hak hukuk dilenen hırsızları unutma!

Mülakatlara ihalelere hile karıştırıp, Almanya da bileti kesilen deniz feneri davasını alel acele kapatan, ört bas eden zihniyeti unutma!

Kendisine Atatürk fotoğraflı bayrak salladı diye evinden alınan kadını unutma!

Abd güdümüyle orta doğuyu karıştırma görevini başarıyla yürüten karşılığında yasin el kadı ve reza zarrab gibi neyduğu belirsiz teroristlerle işbirliği yapan onların sıcak para girişinde epey yardımlarını alan hırsızları unutma!

Her seferinde mağduriyeti oynayan, lafa gelince nur yüzlü hacıyı hocayı başımıza sarıp ondan sonra bunlar bana düşman bunlar devlete düşman diyen hırsız ve arsızları unutma!

En kötüsü de sahte iddaalarla belli bir örgütle el ele verip askerin alnına çaldıkları kara lekeyi unutma lan unutma!

Bu hırsız ve arsızları unutma!

Ekleme: Hırsız iradesi eksilemeye başlamış. Güldürüyorlar bizim oralarda göte göt hırsıza arsıza, hırsız denir!

yolda recep tayyip erdoğan görülse yapılacaklar

Yolda yürürken rte'yi gördüğümüzde yapılacaklardır.

Birkaç şey var aslında:
1- gözlerine bakmayın. Hızlı adımlarla yürüyün.

2- ha eğer takip ederse yere çökün gitmesini bekleyin.

3- illa da gitmiyorsa hemen bir ayakkabı kutusu alıp ileri fırlatmak. O kutuyu takip ederken uzaklaşmak.

4- eğer hemen geri gelirse "Atatürk" deyin, "gemicik" deyin "yolsuzluk" deyin. Zira bu kelimelerden ödü kopuyor.

Dikkat edin evcil mevcil ama aşısı geçiyor. Isırmasın uyuz olursunuz.

8 ekim 2015 yılmaz özdil in köşe yazısı

Yılmaz özdil'in, sözde dünya liderimizi ve ekibini, sözde kafa tuttuğu rusya'nın lideri putin ve ekibiyle kı'yasladığı köşe yazısıdır.

alıntı

Rus uçağını vururuz filan...

Putin, Leningrad Üniversitesi’nden hukuk diploması alırken, bizimki imam hatipten mezun oldu.
Putin KGB’ye girdi, bizimki iETT’ye girdi.
Putin yarbay rütbesiyle Doğu Almanya’da casusken, bizimki kantin asteğmeniydi.
Putin KGB’nin yerini alan istihbarat teşkilatı FSB’nin başkanlık koltuğuna otururken, bizimki Taliban’ın dizinin dibinde oturuyordu.
Putin düzenli olarak yüzüyor, rafting ve kayak yapıyor, badmington ve buz hokeyi oynuyor, judo ve karatede kara kuşak, dünyada 10’uncu dan mertebesine ulaşmış sadece yedi kişi yaşıyor, Putin karatede altıncı dan, judoda sekizinci dan, sambo’da master seviyesinde, silahsız savunma manasına geliyor, aikijutsu, jujitsu, aikido, judo ve güreşin karışımından oluşuyor, modern savaş sanatı kabul ediliyor, bizimki spor yapmıyor.
Putin ata biniyor, bizimki düştü.
Putin dalgıç, bizimki değil.
Putin arkeolojik kazıya katıldı, amfora çıkardı, bizimki “çanak çömlek” diyor.
Putin mini denizaltıyla 1400 metre derine indi, bizimki donanmayı imha etti.
Putin pilot, bizzat kendisinin kullandığı SU-27 tipi savaş uçağıyla Çeçenistan’ı vurdu, TU-160 tipi ağır bombardıman uçağıyla havacılık fuarında gösteri uçuşu yaptı, BE-200 tipi tanker uçağını kullanarak orman yangınına müdahale etti, bizimkinin ise, hangardaki uçmayan pırpır uçağın koktipinde pilot montuyla fotoğrafı var.
Putin piyano çalıyor, Brahms, Mozart, Çaykovski, Rahmaninov, Schubert, Liszt dinlemeyi seviyor, bizimki müzik aleti çalamıyor, makam otomobilinde Cengiz Kurtoğlu dinliyor.
Putin favori şarkısının Beatles’dan Yesterday olduğunu söylüyor, bizimkinin favorisi Uğur Işılak’tan çakma dombıra.
Putin bale izlemeyi seviyor, bizimki balenin “belden aşağı bi şey” olduğunu söylüyor.
Putin klasik müzik konserlerini kaçırmıyor, bizimkinin kendi adına senfoni orkestrası var, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ona bile gitmiyor.
Putin ingilizce, Almanca, Fransızca ve isveççe biliyor, bizimki Arapça ve van münüts biliyor.
Putin tarih ve felsefe kitapları okumayı seviyor, Ömer Hayyam’ın hayranı, bizimki kitap okumuyor.
Putin, Harley Davidson kullanıyor, gençlik festivaline gidiyor, bizimki motor kullanamıyor, gençlik festivalinden vazgeçtik, gençlerin parktaki banklarda yan yana oturmasını bile istemiyor.
Putinka adıyla votka var, bizimki ayran için diyor.
Putin’in köpekleri var, biri labrador retriver, öbürü çoban köpeği, bizimki köpekleriyle yatıp kalkanları sevmiyor.
Putin’in uzay istasyonu, uzay gemileri var, bizimkinin gemicikleri var.
Putin nükleer güç, bizimki en az üç.

*

Medvedev, Leningrad Üniversitesi’nden hukuk diploması aldı, hukuk doktorası yaptı, bize dünyanın en uzun borusunu döşeyen Gazprom’un yönetim kurulu başkanı oldu, hardrock müzik tutkunu, Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd ve özellikle Deep Purple hayranı, plak koleksiyonu var, çalışma ofisinde bakımını kendisinin yaptığı akvaryumu var, Sibirya cinsi kedisi var, hergün satranç oynuyor, istisnasız, her sabah 1500 metre, her akşam 1500 metre yüzüyor, yoga yapıyor, kürek çekiyor, halter çalışıyor. Bizimki Ahmet Kiziroğlu, bir bilge adam, bir yiğit adam, peh peh peh peh.

*

Alexander Bortnikov, Rus istihbarat teşkilatı FSB’nin başkanı, aralıksız 40 senedir KGB’de görev yapıyor, orgeneral... Bizimki emekli astsubay, MiT’e zart diye tepeden indi, Oslo’da yakalandı, az daha tutuklanıyordu, silah yüklü tır’ları yakalandı, füze attırayım derken yakalandı, kaçayım milletvekili olayım dedi, onu da beceremedi.

*

Sergey Shoygu, Rusya savunma bakanı, Türk kökenli, orgeneral, Türkçe dahil dokuz lisan biliyor. Bizimkiler “Türk yoktur” diyor, kendi generallerimiz için “iyi ki bunlarla savaşa girmemişiz” diyor.

*

Valery Gerasimov, 2012’den beri Rusya genelkurmay başkanı, Ukrayna’yı haşat etti, Kırım’ı işgal etti, şimdi de Suriye’ye girdi... Bizimkiler tarafından hapse atılan, terörist yaftası yapıştırılan, müebbete mahkum edilen Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı ise, hâlâ Yargıtay’da ifade veriyor, 2012’den beri sanık.

*

Yani?

*

Sonradan yas ilan etmemek için...
Önceden kı’yas yapayım dedim.

alıntı