bugün

entry'ler (35)

fenerbahçeli melo

şu sıralarda gazetelerin bir numaralı haberi.

günü en iyi anlatan şarkı

incir reçeli - isyan.

türklerin istediği gibi bir kürd olmak

hiçbir topluluk başkalarının istediği gibi yaşamak zorunda değildir fakat kürtlerde türklerin istediği gibi yaşamayı bırak kendi istedikleri gibi de yaşayamıyorlar. kürtler niye yaşıyor anlamadım. hak aradıklarını söylüyorlar ama yanlış yollardan hak arıyorlar. hizmet istiyorlar hizmetleri yakıp yıkıyorlar. ne türklerle kardeş gibi yaşamayı kabul ediyorlar ne türklerden yardım alıyorlar. kendi ırklarından olan insanların bile doğup büyüdüğü topraklara yatırım yapmadığınıda düşünürsek. ellerinde tek seçenek kalıyor türklerin okullarını hastahanelerini bankalarını kabul edip haklarını demokratik yollardan aramak kalıyor. biraz ırkçı olacak ama kürtler türkler olmadan sadece emperyalist güçlerin piyonu olmaktan kurtulamazlar.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

kredi kartı. tabi limiti yoktur olsa cüzdandaki yeri ayrılmış olur.

en başarılı türk filmleri

(bkz: selvi boylum al yazmalım)
(bkz: hababam sınıfı)
(bkz: dabbe)
(bkz: güz sancısı)
(bkz: g o r a)
(bkz: kabadayı)
(bkz: eyvah eyvah)
(bkz: tosun paşa)
(bkz: babam ve oğlum)
(bkz: incir reçeli)

rte nin kılıçdaroğlu nun inancını yuhalatması

bu ülkede laikliğin olmadığını dinin siyasetteki yerini çok iyi gösteren bir olaydır. bu ülkede dinin dahi siyaseti alet edildiğini insanların dinle duygularının sömürüldüğünün kesin kanıtıdır. kılıçdaroğlu'nun ben aleviyim dememesini sunni ve şafi vatandaşlarının oyunu kaçırmamak istediği sonucunu doğurmaz. kılıçdaroğlu'nun dini yada mezhebi siyasete karıştırmak istemeyişinden söylemediği ihtimali üzerinde durmak daha makbüldür.

dünyanın yaşayan en iyi futbolcuları

(bkz: Alvaro Recoba)

chp ye oy vermeme sebepleri

çünkü akp den farkı kalmadı.

türkiye nin en iyi üniversiteleri

eğitiminden çok ortamına önem veriyorsanız akdeniz üniversitesi bir numaradır. eğitim açısından çukurova üniversitesini tek geçerim.

sözlük yazarlarının itirafları

ders çalışmadığım halde ders çalışacağım diye arkadaşlarımı ekiyorum.

yaran fıkralar

tayyip erdoğan karadeniz turnesinde bir üniversitede derse girer. konuşmasını tamamladıktan sonra öğrencilere döner ve kendinden emin bir biçimde sorar.

- sorusu olan var mı ?

temel ayağa kalkar 2 sorusu olduğunu söyler ve başlar sıralamaya,

1- bu kadar yıpranmanıza rağmen nasıl oylarınız artıyor?
2- ülkeyi sattınız peki paraları ne yaptınız?

tam o sırada ders arası olduğu söylenir ve ara verilir. tekrar geri döndüklerinde tayyip tekrar sorar,

- nerde kalmıştık ?

bu sefer dursun benim 4 sorum olacak der ve sıralamaya başlar,

- bu kadar yıpranmanıza rağmen nasıl oylarınız artıyor?
- ülkeyi sattınız peki paraları nerde?
- neden 30 dk erken ara verildi?
- temel nerede ?

sınavda verilmiş mükemmel cevaplar

ders: sağlık bilgisi
soru : ilk yardım çeşitlerinden suni teneffüsü açıklayınız.

kitaptan kopya çeken arkadaş kendini fazla kaptırınca,

cevap: ...........( şekil 17) görüldüğü gibi.

bir ateist neden yaşar

inanlar için yaşamak bir görevdir. ateistlerin böyle bir görevi yoktur. ateistler yaşaması gerektiği için değil yaşamak istediği için yaşar. ateistler inanmadığından dolayı istemedikleri taktirde yaşamlarına son verebilir.

not: ateist değilim.

türkiye nin en karizmatik lideri

(bkz: cem uzan)
(bkz: erkan baş)

final zamanı sözlüğe takılan yazar

final zamanı olup olmamasına önem vermeden sözlüğe takılan yazardır.
(bkz: ben)

mhplilerin ağız tadıyla bir sevişememesi

sadece mhpliler değil akpli olmayan hiç kimse rahat sevişemiyor bu ülkede.
(bkz: sanki sevişmek yasak)

hasta bebeğini boğarak öldürmeye çalışan anne

doğuran mı annedir yoksa sarıp sarmalayan mı annedir? sorusunu gündeme getiren olaydır.

kılıçdaroğlu nun alnı secdeye değdi mi sorunsalı

kılıçdaroğlu'nun alnının secdeye değip değmemesi insanları niye bu kadar alakadar ediyor anlamış değilim insanları ibadetlerine göre mi yargılıyoruz. bırak alnı secdeye değmesin ne olacak ki. alnı secdeden kalkmayanları da gördü bu ülke. insanların ibadetlerini rahatça yapabildiği laik bir ülkede değil miyiz? yoksa bu ülke şeriatla mı yönetiliyor yoksa ben mi yanlış biliyorum?

tkp ile diğer sol örgütler arasındaki fark

tkp'yi diğer sol partilerden ayıran en büyük özelliği savundukları ile yaptıklarının uyuşmasıdır. diğer sol partilerin yaptıklarıyla savundukları arasında farklar varken tkp de böyle bir durum söz konusu değildir.

erkeklerin kadınlarda nefret ettikleri şeyler

koltuk altı teri.