bugün

mesela mümkünse nefesini 1 saat kadar tutan .
türkiyenin varlığına ve birliğine saygılı olmak,türkçenin resmi dil olduğunu kabul etmektir.
duygu sömürüsü yapmamaktır.

ki görüldüğü üzere asla başaramazlar.
vatanına sahip çıkan, bir adaletsizlik ya da haksızlık varsa, "bu vatan benim vatanım" mantığıyla hakkını düzgün yollardan arayan şerefli, haysiyetli bir insan olmak. tıpkı ülkemizde bulunan kürt kökenli kardeşlerimizin %80inin olduğu gibi.
mümkünse faşistlik yapmayan bir kürt olmaktır.
tamamen türklere bağımlı ve özgür olmamaktır. kendi dilini ve kültürünü yaşamamaktır.

edit: ulan yalan mı?
(bkz: kimlik kaybı)
anaokullarına, ilkokullara, yurtlara moltof atmamaktır.
ilk olarak türk lerin elini kana bulamayan kürt olmakla başlasınlar, sonra cehennemin dibine kadar gidebilirler aslında. [null ]http://birxkovaxsogukxsu.blogcu.com/mehter-marsi-dinle-sevilen-mehter-marslari-burada/4388341
yaşadığı ülkeye, nesillerdir omuz omuza yaşadığı türk kardeşlerine saygı duyabilecek ve karşılığında aynı saygıyı görecek kürttür.
hiçbir topluluk başkalarının istediği gibi yaşamak zorunda değildir fakat kürtlerde türklerin istediği gibi yaşamayı bırak kendi istedikleri gibi de yaşayamıyorlar. kürtler niye yaşıyor anlamadım. hak aradıklarını söylüyorlar ama yanlış yollardan hak arıyorlar. hizmet istiyorlar hizmetleri yakıp yıkıyorlar. ne türklerle kardeş gibi yaşamayı kabul ediyorlar ne türklerden yardım alıyorlar. kendi ırklarından olan insanların bile doğup büyüdüğü topraklara yatırım yapmadığınıda düşünürsek. ellerinde tek seçenek kalıyor türklerin okullarını hastahanelerini bankalarını kabul edip haklarını demokratik yollardan aramak kalıyor. biraz ırkçı olacak ama kürtler türkler olmadan sadece emperyalist güçlerin piyonu olmaktan kurtulamazlar.
"ayrıca kendi devletinizi kurun, özerklik falan değil kendi devletiniz.
kaç tane kürt ayrılmak isteyecektir."

şimdi uzun uzadıya anlatmak isterdim ama feci üşeniyorum. anket başlıklar bulup taşak geçmek, ne bileyim itiraf filan girmek istiyorum. o yüzden kısa keseceğim. kestim. ahahah şaka yaptım. o kadar da değil.

sadece sormak istiyorum. kudüs'te israil kuruldu diye tüm yahudiler pılısını pırtısını toplayıp, kurulu düzenini bırakıp israil'e mi döndü ağalar? uzlaşma diye bir şey var, eyvallah ama birlikte yaşamak zorunda değiliz. insanın kendi dilinin konuşulduğu bir ülke istemesi bu kadar şaşılacak bir şey değil abilerim. yapmayın, etmeyin.
o kalın kafalarına önce anayasada belirtildiği gibi türkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes türktür tümcesini o kalın kafalarına sokmalarıdır. evet yoksunuz yok kürt falan bu ülkede kürtçe de yok.
mazlum edebiyatı yapmasınlar yeter, modası geçti.
bir arada kavgasız, savaşsız yaşamak için ellerinden geleni yapmaları isteniyor mesela.
hiç kimsenin anadilde konuşma hakkı elinden alınamaz en azından alınmamalıdır ama devletin tek bir resmi dili vardır ve bundan taviz vermek doğru değildir. kişi anadilini evinde veya seçmeli dersler de öğrenebilir ancak daha ileriye gidip özerklik istemenin mantığı da yoktur. devlet sana doğru düzgün yaşayabileceğin şartları sağladıktan sonra hala ayrılıkçı isteklerde bulunmak, bunu elde edebilmek için de barışçı yolları tercih etmeden dağa çıkmak kimseye bir fayda sağlamaz. sen kendi kültürünü asimile olmadan yaşayabiliyorsan ya da anadilini konuşabiliyorsan artık devletle de vatandaşlarıyla da bir derdin olmamalı.
''en iyi kürt ölü kürttür'' anlayışına uysunlar. çünkü avrupanın ayaklarını yalayıp, kendi ülkesindeki farklı etnik kökene sahip insanları hor gören bir milletle aynı ülkede yaşamak rezalettir. bir zamanlar urfa'ya şanlı ismini verdiren kürtler şimdi ikinci sınıf muamelesi görüyolar. bir ingiliz analarını, karılarını yataklarından alsa sesi çıkmaz türklerin. çünkü onlar medeniler, çünkü onlar yakışıklılar.
ve ben bir kürt olarak intihar etmek günah olmasaydı şimdiye kadar yüzlerce kez intihar etmiştim.
doğdum doğumum bir suç olarak geçti kayıtlara. çünkü kürt olarak doğdum. daha çocuktum kürt kelimesinin bir ırk olduğunu bile bilemeyecek yaştaydım. etraftakilerin kürt kelimesini karşısındakini aşağılamak için kullandığını gördüm.
ve benzer tıravmaları çok erken gördüm. ellerim bir serçeyi tutabilecek kadar dahi büyük değildi o zamanlar.
ve ben mahşerde uyandığım zaman elimi dimdik çıkarıp mezarımdan tanrıya doğru çırılçıplak koşacağım.
sen yarattın, yaratılışım suç olarak geçti kayıtlara gerçek suçlu kim diyeceğim?

ve çocukluğumda çok duyduğum hala yarası geçmemiş ve her gittiğim yerde şube açmış bir yaramı bırakıyorum.
(bkz: çocuktum kürtlerin kuyruğundan bahsedilirdi)
terörist olmayan tamammı? terörist olmayan! bu ülkede iki laz karşılıklı kendi dilinde konuşunca ya da iki gürcü yada başka etnik kesim , sempati ile bakılır ama bu pkk denen illet öyle bir duruma getirdi ki kürtleri insanlar resmen dışlar oldu be,bu ülkede pkk ve onun yandaşları olmasın herşey olur.
* 20 tane çocuk doğurup hepsini sokağa salmayan kürt olmaktır.
* bakacağı kadar insan yetiştirmektir, bakamayacağı kadar terörist değil.
* uyuşturucu kullanmamalı ve satmamalıdır.
* askere ve millete silah çekmemeli, molotof ve bomba atmamalıdır.
* yediği boklara çocukları alet etmemelidir.
* karı satmamalıdır.
* ibnelik yapmamalıdır.
* kaçak elektrik kullanmamalı ve insan gibi vergi ödemelidir.
* devleti soymamalı ve bütün kabilesini kendi çalıştığı işyerine yerleştirmemelidir.
* yediği kaba sıçmamalıdır.
* yahudinin sikini taşşağını öpmemelidir.
* yolda insan gibi yürümelidir.
* tecavüz, cinayet, ensest çarpık sapık ilişkiler gibi iğrençliklere bulaşmamalıdır.
* her boku yiyip töre diye, kendi kadar bok yememiş akrabasını hunharca katletmemelidir.
* pkk gibi dinsiz imansız örgüte üye ise camiye gelmemelidir. camiye gelecekse pkk ile bağını koparmalıdır.
* beynini arada bir bile olsa kullanmaya çalışmalıdır.
* elektrik, su, arsa gibi şeylerde 80 milyon insanın hakkını yememelidir.
* 5 tane minibüs hattı olanlar yeşil kart almamalıdır.

uzar gider...
daha sonra yine eklerim.
türküm diyen kürt.
siyasi yönünü bilmem ama işe "kürt" şeklinde yazmayı öğrenerek başlayabilirsin.
fakir edebiyatını bir kenara bırakıp, mağduriyetlik ve bundan doğan mecburiyetlik dolu zihniyeti unutup,kafalarını kaldırıp etraflarına bakmalılar. ne istedikleri hakkında dürüst olmalılar. 30 yıldır dağlarda sadece anadil için mi milyonlarca adam öldü?
türklerin çevrelerinde yaşayan her bireyin, istedikleri gibi davranmasini isteme hakkına sahip olduklarını düşünmesinden ve "haklar ve özgürlükler" konusundaki cehaletinden kaynaklanan sorunsaldir..

diğerleri için;

-türklerin istediği gibi kadın olmak
-türklerin istedigi gibi müslüman olmak
-türklerin istedigi gibi ateist, sosyalist, komünist, anarsist falan filan olmak

(bkz: daha gideri var bunun)

ayrıca;

kim la bu türkler?