bugün

sevdiği entry'ler

1924 te genelev olarak kullanılan camiler vardı

Neyin kafasını yaşıyor bu zihniyette ki insanlar acaba. Cumhuriyet döneminde osmanlıdan kalma bir çok genel ev Ankara hükümetinin baskıları ile kapatıldı. Yerleşik genel evler 1800 lerin başında yoğunlukla istanbul'da baş gösterdi.

Sultan 2. Abdülhamid döneminde ise Osmanlıda kerhane yönetmeliği çıkartılıp genel evler devlet denetimine alınıyor. Osmanlı dönemi boğazlar da o kadar çok denizci giriş yaptığı için fuhuşun hızla artmasına devlet kontrolü geliyor. Bir çok hristiyan yahudi ve türk kadını fuhuş işlerinde çalışıyor.

Ankara hükümetinin baskıları ile bir çok genel evi kapatılıp tamamı kapatılamasada sayıları büyük ölçüde düşürülüyor.

Bol bol Oğlancı resimleri çizilen, kapalı çarşıda zıbıkçı (ahşap dildo) ustaları çalışan, Beyoğlu Galata ve Üsküdar da yüzlerce genel evi açılmasına göz yuman ve hayat kadınlarına çalışma belgesi veren Osmanlı çok mükemmel. Fakat kadınaları iş hayatına alan okuma yazma öğretip seçme seçilme hakkı veren Ankara hükümeti bunca istanbul genel evi ile mücadele ettiği halde bazı Neo ottomanist tipler halen kirli dilleri ile laf söyleyip iftiralar ile camileri genel evi yaptılar diyebiliyor.

Merak etmeyin genel evi ihtiyacı olur ise Osmanlıdan kalma genel evlerini tekrar açarlardı. Ya da madem saltanat kalktı yönetim halkın. Top kapı sarayını padişahın haremini falan en kral genel evi yaparlardı.

Fakat Ankara hükümetinin okula ihtiyacı vardı fabrikaya üniversiteye.

yazarların en sevdiği çorba

görsel
Miss gibi sarımsaklı, tarhana çorbası, yanına birkaç sivri biber.

Buyrun.

yazarların yaşadığını kanıtlama yolları

görsel
işte bu.

sözlüğe fazla gelen kalitem

Şüphesiz ki son günlerde yediğim eksiler sebebiyle yaşadığım ruhsal bunalımlar neticesinde gerçekleşmiştir. Hep erteleyip durduğum miami tatiline çıkmam hususunda da bu konu beni etkilemiştir. Holdingteki işleri kardeşim mücahite yıkıp ilk uçakla bu sözlükten kaçacağım. Kişisel buhranlarımı çözdüğümde kuzu kuzu albümüyle dönen tarkan gibi geri dönerim belki kim bilir.

Edit: Para var sanıp peşime düşmeseler bari. Neyse siz bu entryi okurken ben çoktan miamide mojitomu yudumluyor olacağım.

sözlüğe fazla gelen kalitem

(bkz: ayy götüm)

sözlüğe fazla gelen kalitem

Varoşlarda gezip takılan ve sürekli şikayet eden varoş söylemi. Kaliteymiş. Miami kalitesi. Pehhhh. Güler misin ağlar mısın? Santorini dese neyse..

sözlüğe fazla gelen kalitem

görsel

barış pınarı harekatı

Allah türk askerimizin yardımcısı olsun. Derinliği ve genişliği sıkıntı yaratacak meşakkatli bir bölge operasyonu. Kolay olmayacak. Mehmetçik bu işin de üstesinden gelecek inşallah! Umarım hiç bir askerimizin burnu bile kanamaz.
Kalbimiz sizinle aslanlar...

vapurda osbir çeken adam

Piç bir tacizcidir, orada olsam evire çevire bir döverdim onu. Allahın cezası cezaevine girer inşallah.

yazarlar için aşkın tanımı

Sürrealisttir. Şaka şaka inanmayın. Hepsi sizin birer alışkanlığınızdır.

yazarlar için aşkın tanımı

sabah akşam onu düşünüp kendini kaybetme durumu. dozunda olursa güzeldir. aşırı doz insana zarar verir.

yazarlar için aşkın tanımı

hani bazı şeyler vardır boka saracağı net bellidir ama yine de sarmayacağına inanmak istersin , o binde birlik şansa oynar sonra kafamı sikeyim dersin ya. bence o idi aşk. tabi geçti bizden , kafamı sikim.

yazarlar için aşkın tanımı

Aşk, kendi hür iradenle beynini kalbine teslim edip bunu neticesinde, başa gelen olaylar silsilesidir

yazarlar için aşkın tanımı

Sanırım en iyi tanımı kafka yapmış; ‘Sen bir bıçaksın, ben de durmadan içimi deşiyorum o bıçakla...’

yazarlar için aşkın tanımı

Düşlerin en güzelini kurup gerçeklerin en çirkininin üstesinden gelmektir aşk.

Hatırlayamadığım kitabın tanımlaması.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.