1. 1.
  lord of the rings dünyasında en umutsuz yerde nur gibi doğan, en sağlam, en delikanlı karakteridir
  5 ... nirvana
 2. 2.
  Tolkien Evreninde Hayali Kahraman
  Faramir, Gondorun Dunedain lordudur. Üçüncü Çağın 2983. yılında doğan Faramir, Gondorun son Kral Vekili Denethor 2 nin küçük oğluydu. Ithilien Gezgin Bekçilerinin Komutanı olan Faramir, Gondor Kuşatmasından önce Osgiliath dan Minas Tirith e geri çekilişe önderlik etmiştir. Ağabeyi Boromir in öldürülmesinin ardından Faramir de, Cadı Kral tarafından yaralanmıştı. Bunun üzerine Denethor delirerek komadaki Faramiri kendisi ile birlikte yakmaya çalıştıysa da, Gandalf Faramiri kurtarmayı başardı. Aragorn un sığayıcı elleri ise, Faramir i Cadı Kralın -Kara Nefesi-nin neden olduğu ölüm benzeri uykudan uyandırdı. iyileşen Faramir, Rohanın Kalkan Kızı Éowyn e aşık oldu. Çift, Yüzük Savaşından sonra evlendi ve Faramir Dördüncü Çağın 82. yılına dek Gondor Kral Vekili ve Ithilien Prensi ünvanlarını taşıdı.
  6 ... nirvana
 3. 3.
  yuzuklerin efendisin de denethor un oglu,boromir in kardesi.ayrica bir sozluk yazari.iyi niyetli yazar.
  1 ... hexagram
 4. 4.
  tolkien'in yüzüklerin efendisi üclemesinde ki kahramanlardan birisi. gondor vekilharci denethor'un kücük oglu. agabeyi boromirden hem daha asil, hem de daha uzlastirici bir insandir. gondor'un kralina kavusup, vekilharclar caginin son bulmasinin ardindan rohanli eowyn ile evlenerek ithilien prensi ünvanina sahip olmustur. kitaptaki en saglam, en sevilesi, en hayranlik duyulasi karakterlerden birisidir.
  1 ... rosie dunne
 5. 5.
  mükemmel bir karakter orc lara karşı at sürmeden önce babasıyla arasında geçen konuşma beni ağlatmıştır. kitaptaki asilliği kadar filmde o kadar eziktir.
  4 ... chuck schuldiner
 6. 6.
  faramir,
  Baramir' in oğlu. Uzak diyarlarda gezdikten sonra -tabi bu ingiliz asıllı-, far, uzak demek, uzağı sevdiği için faramir koymuş
  -2 ... milcanx
 7. 7.
  gondor için canını verebilecek potansiyele sahip,yüzüklerin efendisi karakteri..
  1 ... balta
 8. 8.
  az kalsın deli babası ile beraber eşşek cennetine gidiyordu bu kişi. ama ölmedi gandalf ve pippin sayesinde kurtuldu eowynle evlendi ve mutlu mesut yaşadılar.
  4 ... isildur
 9. 9.
  pasif bir gorunumu olmasina ragmen seruvenin en guzel kizi ile evlenmis (bkz: eowyn) karakterdir.
  3 ... radament
 10. 10.
  orta dünya'nın en onurlu, en şerefli askerlerinden biri; gerçek bir komutan.
  4 -1 ... karin