bugün

entry'ler (129)

sözlüğe 90 lardan bir şarkı bırak

Cheri Cheri Lady.

öpmem lazım her santimini

Klibi olsaydı bayağı kısa sürerdi.

dayak yenilen en masum sebep

Elifba öğrenirken babuşun enseme tokat atmasıyla altıma bırakmam bir olmuştu :(

hakkı bulut kürt mü

Kıskanıyorum şarkısında geçen sözler bütün bırrı ifşa ediyor. Kesin kürttür.

sesine aşık olunan kadınlar

Grup Abdal - Burcu Sarak.

7 temmuz 2016 almanya fransa maçı

almanyanın durumuna spikerin bile üzüldüğü maç. (bkz: yazık oldu)

tarihte en çok tanışmak istediğiniz kişi

(bkz: https://www.instagram.com/p/BFjaw6tsUW2/) cem abiye selamlar.

son sahur

Aklıma hep Da Vinci'nin 'Son Akşam Yemeği' tablosu gelir nedense. (bkz: son akşam yemeği)

ramazan bittikten sonra yapılacak ilk iş

Gündüz vakti sigara içmek.

3 mart 2016 torku konyaspor beşiktaş maçı

Her sene talihsizlik yaşayan türk takımı, Beşiktaş. Tokat, Tekme , Yumruk vuran vurana :S
ilgili haberde :( http://kesithaber.com/bes...arbede-konyadan-2542.html

klivaj

kemikle örtülü gömülü dişlerin extraksiyonu amacıyla dişi örten kemik dokusunun yarılması işlemidir. genç bireylerde daha endike bir durumdur.

sicaktan degil de parasizliktan kavrulmak

yaz gunu parasizliktan disari cikamamanin vucuda gelmis hali.

youtube

21. yuzyilda ve buna ragmen hala mobil uygulmada arka planda video/muzik oynatilmasina musaade etmeyen uygulama.

tüm yazıların telefondan silinmesi

an itibariyla arkadaşımın başına gelen talihsiz olay. adamın roman taslağı silinmiş yahu... (bkz: teknolojinin güvenilmez olduğu gerçeği)

hayatınızı değiştiren kişiler

kendisine Ben Dilinde Ersan Solakli denir ki kendisi Muhendistir (bkz: muhendis olacam anne)

rus kızı vs kürt kızı

hangi kulvar diyesi şey.

ahmet kaya dinlemek

tehlikeli şiirler okumak, çöllerde beyaz gül olup, katran gecelerin heyulası olmaktır. bir acayip adam olmak, fabrika çalışanı, tezgahtar ya da telgrafçı olmaktır ahmet kaya dinlemek.

ilkokul aşkı için yapılanlar

o zamanlar bizim oralarda yazın fındık işçiliği yapmak biraz modaydı. biraz zaruri bir modaydı ama neyse. ben de gittim o yaz. hatta 13 yaşında olmama ragmen. normalde kabul etmiyolar küçük cocuklari. ama boyum uzun diye farkedilmedim. tamı tamına 43 gün çalıştık. topladığı para ise bir memurun beş günlük maaşı ya vardı ya ya yoktu. memlekete dönünce gümüşçü dükkânından çalıştığım surenin üçte ikisinin parasına denk gelen bir kolye aldım. Saadet için. ama benden dort yaş büyük olduğu için bir turlu veremedim. utanıyorum korkuyordum ve biraz da çekiniyordum. sağolsun bir arkadaşım vasıtasıyla gönderdim kendisine ve kabul etmiş. lafı uzatmadan konuyu kapatalim. verdiğim kolyeyi iki ay sonra bir kenefte elimde sallanırken sinirden yere çalıp kenefin içine düşerkenki uzumtumu bugün bile kalbimde taşırım.

uludağ sözlük diyarbakır zirvesi

olacak mı diye merak ettiğim zirve. sahi hakketen olacak mı?

kredi kartı şifresini 1234 koymak

koyamazsin cunku bankalar sagolsun sana bu kadar kolay sifre tayin etmene musaade etmiyorlar.