bugün

entry'ler (40)

erdal sarızeybek

emekli olduktan sonra tsk yı eleştiri bombardımanına tutan kişi.

oje

duman grubunun kaliteden ve söz zenginliğinden uzak şarkılarından biri.

osman pamukoğlu

sky türkün kadrolu yorumcusu. herhangi bir terör saldırısından sonra mutlaka sky türk ekranlarında canlı bağlantıyla görüşlerine başvurulan kişi.

kaloti

Trabzon ve genel olarak karadeniz bölgesine ait bir yiyecektir.

koma gene

Adıyaman ve malatya civarında bulunan eski bir uygarlığın ismi.

kalkedon

kadıköy de uzun yıllardır bulunan nezih bir kitapçının ismi.

yavuz çetin

mazhar alanson ve fuat güner in asla unutamayız dedikleri müzisyen.

zafer dilek

70 ve 80 lerde özellikle sezen aksu , nilüfer gibi isimlerle çalışan aranjör.

bilal demir yurek

Klasik Türk musıkisi ve ilahilerin en önemli yorumcularındandır. Dede efendi , ıtri gibi büyük üstatların eserlerini yorumlar. Çok güçlü bir sese sahiptir. Özellikle Ramazan ayında televizyon ekranlarında izlediğimiz kalitesiz modern ilahileri dinleyince Bilal DEMiRYÜREK in farkını daha iyi anlıyoruz.

tababet

Türklerin en eski hekimleridir. Türk tababetleri asırlar önce bir çok hastalık ve bitkilerin şifası ile ilgili eserler yayınlamıştır. Bu eserler arasında en önemlisi Türk tababetleri adlı kitaptır.

tekasur

Kuran-ı Kerm de çokluk ve çoklukla övünmek anlamına gelir. Çok mal mülk ile , şöhret ile her kim övünür ise cehennem azabından kurtulamıyacaktır.

melamet hırkası

melami tarikatının felsefesini kabul etmek anlamına gelir. Eski bir türküde de şu dizelere yer verilir. Ben melamet hırkasını kendim giydim.

muglama

Karadenize ait bir yemektir. Muhlama da denebilir. Yumurta , karadenize özel peynir ve tere yağının karışımıyla yapılır.

bonzai

Asyada bulunan özellikle japonyada üretilen bir bitki türü. Saksıda yetiştirilir .

mahpus

genellikle şarkılarda , şiirlerde ve özelliklede argoda hapishane anlamına gelen kelime.

bilinmesi gereken türk rock grupları

Son dönemde çıkan ve dinlenilmesi gerekenler : çilekeş , direc-t , arşmahal , zardanadam , pinhani

karpit

nalburlarda dahi bulunan ve suyun içine konulduğunda eğlenceli bir patlama yaratan madde.

radyatmetre

radyasyon ölçmeye yarayan ve cep telefonundan daha ufak bir alet.

31 sayisi soylendiginde gulen insanlar

12 yaşında kalan kaba bir mizah anlayışı.

arsmahal

bir kaç ay evvel Kartalda vokalistleri üstat selçuk bal' a rastlamıştım. Çok sıcak bir insan ama baya sesiz sakin. Yeni albüm çalışmasından bahsetti. 2009 ilk aylarında çıkarmayı planlıyorlarmış. Baya değişik ve sürpriz şeyler varmış. Ağbi sözlerde niye böyle derinlere dalıyosun , ağbi kimi dinleyosun , kimi okuyosun , nerelerde takılıyosun ağbi . ağbi , ağbi....gibi onlarca soru sordum ve hep ağbi çektim * ama fazla vakti yoktu birer çay içip kalktık. Hiç unutamıycağım bir anımdır.