bugün

buraya bakınca, burada yazılanları okuyunca gerçekten hepsinin birer palavra olduğuna inandığım saçmalıklardır. sen sağol gözüm, aydınlattın bizi.

(bkz: bir bluevelvele okudum hayatım değişti)
(bkz: konumuz anlatım bozukluğu)
(bkz: bluevelve otur sıfır)
Küfür dağarcığımın genişlemesini sağlayan entry.
kimilerinin saçmalık sanıp millete ders vermeye kalktığı ama nedense hiç istanbul'un fethiyle ilgili kitap okumamış insanların açabileceği türten Türk ırkını küçümseme sorunu olanlarada keyif verecek başlıktır. Kuşatma 1453 isimli kitabı şiddetle tavsiye ederim. Orada gerek bizans imparatoru ve halkının onurlu duruşunu, gerek avrupanın bizansa arka çıkmamasını gerekse Fatih Sultan Mehmet'in ne denli kahraman ve zeki olduğunu detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Unutmayınki bugün avrupa bu kadar gelişmiş ise istanbul'un fethinden sonra kaçan aydınların fransaya sığınması ve fransız ihtilalini yapmasıyla olmuştur. yani avrupanında dediği gibi tarihten türkü çıkarsanız geriye birşey kalmaz. dünyanın bugünki seyrinde olmasını sağlayan ama asla saçmalık olmayan fetih hikayeleridir.
kulaktan dolma bilgilerle tarih biliyom lan ben denilirse elbette saçma gelir. ilginçtir ki fetih ile bir kitap okumamış yazar kalkmış çamur atıyor.

(bkz: din bitti sıra tarihe geldi)
(bkz: sonra coğrafya)
(bkz: daha sonra edebiyat)
(bkz: bluevelve meslek yüksek okulu)
tarihçilerden daha iyi biliyor bazı arkadaşlar. Aynı arkadaşlar kral arthur destanını, büyük iskender'in seferlerini gözyaşları içinde iç geçirerek dinlemeleri ise daha doğaldır çünkü avrupalı ne diyorsa doğrudur.

(bkz: tarihinden utanan türkler)
(bkz: tiz vurun kellesini)
başlık sıçma örneği artı tarih okumamış gidip devlet kütüphanelerinde sayfa açmamış olan kişiliklerin söyleyeceği cümlelerden oluşan iftira topluluğu. '' sen kıçını silemezken adam bizansı aldı öpte başına koy içine işeme puşt '' denilmesi ve ceze verilmesi gereken durum. fatih bizansı almadı diyen adam biz soykırımda yaptık der. osmanlı kıtalara hüküm etti zulum etseydi hüküm edemezdi. '' git osmanlı kitabı okuda gel '' tepkisini vererek eksilere ve özel eleştiri içerikli özel mesajlara cevap verilmemesi durum söz konusu.
(bkz: kuyruk acısı)
(bkz: sen de mi bluevelve)
türk tarihi objektif şekilde anlatılır..aslı astarı nedir senden öğrenelim aq..hadi anlat bize heredot cevdet..denilesidirr..
istanbul işgal edilmedi, inşa edildi. bir insan tarihini unutursa, geleceğini de düşünmesine gerek yoktur. iyi okumak gerekir fatih sultan mehmet'i. o bir çağı bitirip bir çağı başlatan insandır.
herkes kendi ırkını yüceltiyo, biz yüceltince çok geliyo di mi? hadi git işine gücüne bak yav.
bunların bazıları da fatih'in gemileri karadan yürütmediğini, meleklerin ışınladığını söyler. kardeş misiniz siz yoksa?

editasyon : imla - teşekkürler
ancak ve ancak bizans kırmısı olan ırkın, devamından gelen. bunları diyecek bir insanın bırakın müslümanlığı zaten, türklük'le zerre kadar alakası olmayanacan olamayacak olan. omiriliği iki testisi arasında sıkışmış olan, ve üzerinde taşıdığı türk bayraklı hüviyet cüzdanına türk bayrağı olduğu için bile beyin amcıklaması geçiren ve bu topraklar'da yaşaması bile abes olan. dönme! kelimesinin vücudunda hayat bulduğu bir yazarın içindeki bu ülkeye, bu ülkenin gerçek atalarına duyduğu nefreti muhtemelen bir yerlerden yediği ayar sonucu kendine deşifre etme adına düşünmeden yazdığı siktiri boktan kendince *, fatih sultan mehmet hakkındaki milliyetçi olarak yetiştirilen bir yunan ilk okul öğrencisinin anca girebileceği güya tanım.

(bkz: bu zihniyet kimlere ne taktırdı)
(bkz: istanbul un gerçek fatihi kenan abi)
(bkz: ateist olduğun kadar küstahsın da bluevelve)
yahu ben yazıyorum moderasyon siliyo şimdi yazıcam yine silecek.
sil gözüm sen sil bu bakınız ı da sil.
(bkz: başlık sıçmak)
kenan komutanı tanımayan insan zihniyetidir.
(bkz: kenan abi)
bu saçmalıklardan biride istanbul halkının fatihi çiçeklerle karşıladığı saçmalığıdır.hoşgörü medeniyeti ya osmanlı ailesinin osmanlısı.
hatta bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmıştır, koskoca dünya tarihi de bu saçmalığı yemiştir. *
bu başlık, bluevelve'nin öğretim hayatındaki türk dili hocalarının kötü olması gibi tarih hocasının da kötü olduğunun kanıtıdır.
olamaz imkansız ya türkler çağ açıp kapatamaz, ha avrupalılar yapar tabi batı medeni mantığına sahip insan evlatlarıdır.
bilinenlerin yanlış olduğunu savunup, doğrularının ne olduğunu -söyleyememek- de ayrı bir başlığın konusudur.
ortaçağdaki troll ler bile senden daha haysiyetliydi senden daha şerefliydi be bluevelve dedirten saçma başlık.
evet saçmalıktır.mantık olarak amerikanın dünya politikasıyla hiç bir farkı yoktur osmanlının.fetih politikası biz türkler söz konusu olunca mı şanlı şerefli oluyor a dostlar.