bugün

entry'ler (200)

kış geliyor

(bkz: Game of thrones)'in ilk bölümü. winter is coming... 3. sezon oldu o kış bi gelemedi. kitapta 50 sayfa anlatılan bölüm dizide 5 dakika oysa.

dovahkiin

Anne-babası Dragonborn olsa bile bin kişide bir doğabilen olağan üstü yetenekli esas kişi. Ejderleri yola getiren , gelmezse ruhunu sömürüp emip bitiren , o ruhun gücüyle ortalığı yakıp yok edebilecek seviyeye gelen şahsiyet. The Elder Scrolls babadır.

the dragonborn comes

The Elder Scrolls V - Skyrim

Oyun olamayacak kadar mükemmel bir yapımdan doğan , Lisette tarafından seslendirilen kainat ötesi parça.
Tüm hışımla , sırtınızda kanlı baltanızla , yüreğinizde Nord asaletiyle yolunuza çıkan tüm ejderleri dragonborn olma pahasına katlederken yolunuz bir kasabaya düşer. Solitude... içeriye girersiniz. Sarı saçlı Bardımız lisette sizi muhtemelen elinde ekmekle karşılar , ya da kapıda şarkı söyleyerek.. Ufak bi rica ile defalarca dinleyebilirsiniz kendisinden. Dinlediğiniz an kalbiniz daha da bir cesaret dolar ve de Dragonborn olmanın verdiği yük ile müthiş gururu aynı anda hissedersiniz.

Our Hero, our Hero, claims a warrior's heart
I tell you, I tell you, the Dragonborn comes
With a Voice wielding power of the ancient Nord art
Believe, believe, the Dragonborn comes
It's an end to the evil of all Skyrim's foes
Beware, beware, the Dragonborn comes
For the darkness has passed and the legend yet grows
You'll know, you'll know, the Dragonborn comes

Dovahkiin, Dovahkiin
Naal ok zin los vahriin
Wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal
Ahrk fin norok paal graan
Fod nust hon zindro zaan
Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal

-Saygılar Skyrim.

plüton un gezegenlikten çıkarılması

ay savaşçısında ki plüton savaşçısı değişecek o vakit? o zaman anime baştan mı yapılacak? diye düşündüre olay...

gecenin tek şarkılık özeti

Yavuz çetin - Yaşamak istemem

pilli bebek

(bkz: ruh emici)

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Bir bakışta gördüm sıcaklığını
Bir dokunuşta duydum saflığını
Çocukça bir rengin olduğunu
Bir nefesle çektim dostluğunu
Ve her gece sen, sen uyurken,
Okşadım saçlarını,
Uyandırmadan uyandırmadan uyandırmadan
Su gibi dupduru bir can olduğunu
Erken büyüdüğün için yorulduğunu
Denizlerin mavi meleği olduğunu
Bir nefeste çektim dostluğunu
Ve her gece sen, sen uyurken,
Okşadım saçlarını,
Uyandırmadan uyandırmadan uyandırmadan

(bkz: Pilli bebek)

alternative 4

Anathema'yı anathema yapan (birzamanlar) esaslı adam Duncan Patterson'un yine yeni grubu! bomba! depresif. kopartıcı! hastasıyız dedeee!

pembe mezarlık

Pembe olunca içerisi daha bi çekici , ne bileyim bi kop kop yapıştır , gır gaşıkları havasında mı oluyor? e ol arkadaş. ol. sana mezarlık olma diyen mi var... öl de bi istersen mezar taşın kolbastı oynasın.

ne sallamasyon ne biçim misyon bi şarkıdır yarabbi! osur osur ipe diz.

moğolistan denince akla ilk gelenler

nedense budistler ve Şamanlar...

naruto shippuuden

238. bölümde bile hala bir adet gemiyle bi ülkeden bi ülkeye aylardır gidememişlerdir! deli oldum deli! git gari artık nereye gideceksen fill kusturacaklar!

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

Aijin Hidelias 'Namarie' ... The lord of the rings klasiği.. huzur verici bi ses. çalar saat olunca o tatlılığa uyanmayacak adam tanımam.

(bkz: galadriel s lament)

manga

animeciyseniz sürekli spoiler yemenize neden olacak animenin anası.

sözlük yazarlarından aforizmalar

Doom dibine ışık vermez.

metal müzik dinlemeye başlayacaklara tavsiyeler

Bir de tek düze gitmeyin lütfen. insan bu lan! her daim her moda girer ! ne yani şimdi heavy dinliyorsan sürekli motosiklet tepesinde mi gezeceksin!

Türk gruplarımızı unutmayın. tek bildiği metallica olanlara da whisky , rampage , let it flow , kramp (özellikle) gibi gruplarımıza sahip çıkarak hatırlatın. yavuz çetin abimizi sevin sayın koruyun.

Mega her daim babadır unutmayın. james'in sesi varsa dave'in nesi yok ki?... Ama ondan büyük ''Bruce'' var... hangi vokal sesiyle camı çerçeveyi indirmiş!

Yeri geldim mi folk da dinleyin! hem de çatır çatır öttürün! kültür iyidir. bi irish tin whistle , bi hurdy gurdy , hatta bugün loreena mckennitt'ın bile (saygı duyarım) ekibinde bulundurduğu bendir , ud , kanun (ki ekibindeki de türktür) değerlerini bilin! unutmayın ki bizim folklarımız da halk müzikleri. cahellere kanmayın.

Her haltı bilin tadın. tadın ki ''Omnia , faun , antimatter , kreator tormentor , hatta violator , Eluveitie , dew scented , borknagar , sabbat (ki bir çok sabbat mevcut tercihen thrash olan) , enya , stratovarius , sinner , axel rudi pell , accept , edguy falan dendiğinde böyle aval aval apışıp kalmayın. Tadın. ama gönlünüzün ilkini koruyun! çünkü o her daim başka tat verir.

insanoğlu olduğunuzu unutmayın. ruh hali bir gün yardırmak ister başka gün melankoli , öbür gün asilik , diğer gün muziplik... Cenazeye giderken de turn the page le dalacak halin yok ya. sar başa hir aaaay eeeemmmm on dı rod egeyn... sar başa soo vaaat?! sar başa eş tu eeeş ... sar başa ... geçin artık bunları aşın.. bugün o dedikleriniz 4 kişilik üni. öğrencisi olup it gibi solo kasan united for thrash yapımcısı Vio. kadar bile değiller. Ne sahneyi terkedip gidiyorlar koskoca oluşum ortasında kabinleri devirip , ne de asırlık parçalarının ritmlerini kaçırıyorlar.. Tabi her öğün pilav yemekten sıkılmıyorsan.....

(bkz: Lan n oldu be)

uyku

sınav haftası bir öğrencinin en azılı düşmanı..

+Çok yoruldun uyumalısın (iç ses)
-Hayır. iki satır daha okumam lazım
+5e kadar sayıcam ve göz kapakların ağırlaşacak... sonra kafanı masaya dayayacaksın. ağzından salyalar süzülürken 07 nolu kaleme ve notların üzerine damlayacak. şimdi mışıl mışıl uyuuuu...
-O kalem var ya?... anladın sen onu.

naruto

shippuuden 238. bölümü hala çıkmamasından dolayı sinirlenip sınavlara odaklanamama neden olan anime!

adamın ağzına sıçan şarkılar

başlık şarkı dese de ben albümü vereyim komple zıçış olsun.. taksit taksit kötü oluyor...

(bkz: alternative 4)

bim de satılan muhteşem ürünler

soslu fıstık! paketinde simbat olduğunu söyleyen alaaddin var!

metal müzik dinlemeye başlayacaklara tavsiyeler

Glam ya da doomla başlanmaz ... iron maiden ile hiç başlanmaz arkadaş. koskoca n.w.o.b.h.m. devi..

Haluk levent ile anadolu rock'a ısınma seyansları
Ardından Duman ile kafa patlatılan gitar dersleri
Aşmış athena tınıları
Bi punkluğa geçiş dönemi
Ağır abileşme (ahilleşme) dönemi. Metallica ya da megadeth'den birini seçme sınavı.
sahnede zıçışlarını görünce bi iğrenmeden doğan çöküntü ile iron maiden'a geçme.
üzerinde fear of the dark t-shirt'ü taşıma dönemi. (uzun süre yapışır)
rock'n roll ritmlerinden haz alma
Ac/dc eşliğinde tır sürme... (tercihen tren de olabilir)
gelmişkene bi skid row patlatayım ardından da dokken.
kesmedi hacı bunlar az death - black takılayım zamanları. ve delikanlı blackci ya burzumcu olur ya da mayhemci evresi.
Bi nightwish sevdası...
Tarja'nın ayrıldığını sonradan duyma ve tiksinme.
Epica'ya geçiş.
Oda duvarına simone poster yapıştırmalar. (çakma o hatun be!)

ve...
Aslında ben aşık oldum zamanı...
Terkediliş...

Doom'un başladığı , hayatın dönüm noktası. (çok önemlidir kalıcı hasarlara sebep olabilir)(Hayat boyu devam eder bu gruplar)

Yeter bu kadar acı dönemi diyiş... ve bir bakmışsın ki elinde yine zibilyonuncu studyo albümüyle ...

Aynı tat...
Aynı ses...
Aynı heyecan...
Ama hepsinden kat kat fazlasıyla...

iron maiden...

(bkz: up the irons)