su saatlerde cogu insanın normal olarak icinde bulundugu hal

(bkz: ara sıra uyumak lazım)
(bkz: uykum geldi)
gelen şey.
ölüme en yakın durum diye bilinir.
belirtisi ; (bkz: esnemek)
bu gece buradaki sözlük yazarlarını sabah karşılayacak olan hadisedir şimdiden sabah şerifleriniz hayırlı ola arkadaşlar
üstü örtülmesi gereken durum

uyuyanın üstüne kar yağarmış
bir kaç gün gerçekleştirilmez ise halüsinasyonlar görmeye neden olan hede.Uykuda vücut bazal metabolizmaya geçer ve en az enerjiyi harcar.
bilinçaltı zindanına kilitlediğimiz ,hayatımızı mahveden şeylerin anahtarı olup kabuslarımıza zemin hazırlar bazen...dolayısıyle bazen kaçtığımızdır,ertelediğimizdir...
Hayir denilemeyecek kadar kendisini cekici kilan, hergun ondan ayrilmasi insana ayri bir iskence olan, baldan tatli baltadan agir, o olmadan yasanilamayacak hepimizin rutin aktivitesi..
yaşamdan çalsa bile yaşamak için ihtiyaç duyulan şey.
Dış uyaranlara karşı bilincin, bütünüyle veya bir bölümünün yittiği, tepki gücünün zayıfladığı ve her türlü etkinliğin büyük ölçüde azaldığı dinlenme durumu.
bir rivayete göre nietche şöyle buyurmuş: uyku o kadar değerlidir ki uğrunda bütün gün uyanık kalmanız gerekir
yetişkinlerde, bundan bir yüzyıl önce 9-9.5 saat, şimdilerde ise 6.5-7 saat ortalamayla karşılanan günlük ihtiyaç.
gelen, giden, koyunlarla muhatap eden, eksikliğiyle bedeni çaresiz bırakan, günün 3'te 1'ini kaplayan, masallarda gitmesi için prenslere ihtiyaç duyulan ruh ve beden dinlencesi.
gün içinde bedene hapsolmuş ruhun,gökyüzüne transferi.
çok mesut bol bol yapılası durum
hayatta fedakarlık yapılamayan tek keyif..
ögrenci milletinin en cok ihtiyacı olan ama güzelim internet ve berbat, gereksiz sınavlar yüzünden yoksun kaldıgımız eylemdir.
bu yaşta bile ancak antidepresanlarla mümkün olan rahatlama yolu
beyaz taze çarşaflar ve yumoş yorganlar arasına saklanarak dünyadan kaçmanın en pratik ve tatlı yolu.
kaybolmanın bir biçimi. en zor sınavlardan önce, binbir sıkıntıyla depreşilen dönemlerde bu sebeple normalden fazla uyunuyo galiba.
başlamasının abdesti bozduğu sanılsada, tam aksine bittiği anda abdest bozulmuş olur.
stres uykuyu tetikler hemde öyle bi tetklerki nekadar sınav varsa okadar çabuk uçarsın rüyalara.bikalkmışsın ilk sınava 1saat var yapılacak şeyler okadar çokturki dağ gbi gelir insangücünü aşmıştır şöle bi bakarsın hersayfayı 10 saniyede okuyabiliyo gbi.sınavdan kaç alacağın belli olmaz yinede,sistem budur çünkü,herşey organizasyona ve hoca farkına bakar.unutmamalı bir de şansa!!!
ama herşeyin dışında,bütün iş güç okul dertlerinin dışında ruhsal yaralarınızı geçirecek olan zamandır uyku.benim sadık yarim kara topraktır demiş üstad,benimkide uyku.
uykusuzluk halini, ortalıkta maymun gibi dolaşma halini -güzelce yapıldığı anda ortadan kaldıracak sorundur
Yabancı karikatürlerde "ZZzzzz" , yerli karikatrlerde ise "Horrr" die gösterilen mod..
uymak fiilinden türemiş bir kelime.