bugün

entry'ler (15)

pınar fidan

Ben sabahtan beri twitter ve youtube üzerinden insanlarla mesajlaştım ve bu konuda birkaç sonuca vardım.

Bu ülkede mizah kültürü yok, bu ülkede hala linç kültürü devam etmekte ve bu linç kültürünün içerisinde kendini kültürlü gören insanlar ve gruplar da var.

Ben bu cımbızlanmış video üzerine nefret içerisindeki insanların yaptığı çeşit çeşit öldürmeli, yakmalı, emniyete şikayet etmeli yorumu gördüm, okudum. Sonra kendime sordum.

Bu mesajları yazanların Madımak Olayı'nın faillerinden farkı ne ? Evet incindiysen eleştir ama neden bu kişinin şahsına hakaret edip, ona zarar vermek istiyorsun ?

Ayrıca ben de baba tarafından Alevi olan biri olarak bunu yazıyorum. Haydi geri kalanı siz düşünün.

seni yoran şeyler

Güncel siyaset, çok fazla seçim şansım olan şeyler, sokakta korna basan arabalar, bazen yalnızlık.

yazarların aynaya baktıklarında gördükleri

Daha fazla uzamasını beklediğim sakallarımı görüyorum.

yazarların meslekleri

işsizim. Toplumsal yararımın olacağı, kendimi geliştirebileceğim, sayıldığım, maaşlı bir iş istiyorum.

türkiye de erkek olmak

Zordur. Harbi çok zordur.

artık bakire değilim

Yüzyıllardır insanların yaptığı bir aktiviteyi ilk kez yaptığını başka insanlara söyleyip başka insanların onun bacağının arasındaki duvarın açılmasını çok merak edeceğini düşündüğünü zanneden şahsın yazmış olduğu yazıyı okuyup buraya yazan beynimi s.kim.

hayattaki sorunlarınızı nasıl çözüyorsunuz

Geçen aylar çevremdekilere sorarak çözmeye çalışıyordum. Bu başkalarına danışarak bazı kararlar aldım ancak bu kararların gerçekten benim için iyi mi kötü mü olduğunu tam bilemiyorum. Çünkü denememenin ve tavsiyelere uymanın içimde bıraktığı bir eksiklik düşüncesi, bir adım atamamazlık da söz konusu.
Şu sıralar sorunlarımı tespit etmeye çalışıyorum, kendimi kaptırabileceğim birşeyler izliyorum ancak istediğim süreç içerisinde bırakıyorum. Ruh halimi olumsuz etkileyebilecek ekstrem şeylere çok girmiyorum, alkol az alıyorum ya da almıyorum.
Öyle çok da iyi şekilde mücadele edemiyorum. Bazen kendi hayatımın değersizliğini düşünüyorum. Hadi hayırlısı. : )

amerika türkiyeye neden savaş açmaz

Gücü yetmediği için değil elbette. Ancak kanımca dünya medyasında hala bir öcü olmamamız bir sebeptir. Kendi seçtiğimiz kişiler tarafından demokrasi ile yönetiliyoruz.(Ne kadar eksik olsa da)
Nato üyesiyiz yani ortak savaş gücü oluşturuyoruz. Bu da etkili olsa gerek. (Uzman değilim bu konularda)
Ne kadar ellerinden geldiği kadar güçsüz konuma sokmuş olsalar da(pek çok çalışanı işten çıkarılmış vs.) elimizde güçlü bir ordu olması.
Aklıma bunlar geldi.
Kendimize çeki düzen vermezsek(Ekonomi,adalet,eğitim gibi alanlarda) ben geleceğimizi çok parlak görmüyorum. Zaten çeki düzen vermezsek amerika birleşik devletlerinin bize savaş açmasına gerek kalacağını düşünmüyorum.

yazarların cumhurbaşkanlığı oy oranı tahminleri

Tayyip erdoğan %40
ince %28
Meral%19
Demirtaş%10
Bilge başkan %2
Doğu perinçek %1

2.tur
ince%54
Erdoğan%46

bayrama giden suriyelileri ülkeye almam

Haklı söyleyiş. Madem ülkene gidip gelebiliyorsun, madem koşullar uygun sen burda ne arıyorsun? Kendi ülkemizde 2.sınıf vatandaş konumuna sokulmak istemiyoruz. Adamların öğrencileri karşılıksız 1200 lira burs alıyor, bizde geri ödemeye çatır çatır başlıyoruz. Biz mi Türk vatandaşıyız onlar mı ?

ezhel

Bazı şarkılarını beğeniyorum. Kulağa güzel geliyor. Ancak tarzını itici buluyorum. Esrar, para, kadın, salam, sucuk. içi boş.
Şuan ''şarkı sözünden insan içeri atılır mı?'' yazanları romantik buluyorum. Hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Bu ülke kanunlarında yeri yok uyuşturucunun. Ha olmalı mı bence olmalı. Hatta yeri olursa sentetik uyuşturucu ve onun türevleriyle insanları zehirlemek yerine bilinçli tüketim sağlayabiliriz. Ancak ülkenin öncelikli problemi bu mu şuan ?
Sempatim yok. Tarzını da sevmiyorum. O yüzdende çok bağlamıyor sonucu.

yaş değerlerinin değişmiş olması

ileri yaşa doğru yaklaşan ateşten dolayı harfler kızarmış.

erkekler neye aşık olur

Kusura bakma ama romantik ilişkilere böyle bir ileri iki geri gibi taktikler yaparak zaten başarısız olursun, yapmacık olursun. Karşındaki kişiye göre değişen hareketler yaparsan o ilişki yürümez. Sen bence olduğun gibi olmak konusunu biraz düşünmelisin.(biraz klişe ama gerçekçi)
Dahası yaşadığın ilişkilerin senin için bir manası olması lazım. Şöyle yaptım olmadı böyle yaptım olmadı gibi değil. Şunları yaşadık. Şu duyguları hissettim, şöyle mutluyduk, şöyle mutsuzduk. Sanki senin anlatımında ilişkiyi yöntemlerle kuran biri var, yaşayan biri yok.

Not: Şunu yapmalısız bunu yapmalısınız bölümünden sonrasını okuyamadım maalesef.

instagramdaki eşcinselliğe özenen çocuk

Eşcinsellik değil bu, özenme vs. diyebilirsin. Bir de bunun çocuk olarak paylaşması biraz sıkıntılı geliyor bana. Reşit olsa yapsa tamam ama bu şekilde çocuk istismarcılarına malzeme çıkıyor bence.

hoş geldiniz

Hoşbuldum, gelmemi bekliyordunuz biliyorum.