bugün

entry'ler (30)

sanal arkadas

sanal bebeğin içinde bulunduğu kategoridir.

baba kız diyalogları

tatilden dönen baba indirimli istanbul kart'ını hacılamış kızının odasına gelir.

baba: besili, benim kartım sende değil mi?
ben: evet. bak televizyonun üzerinde istersen.
baba: hıım. yok şimdi değil de, kocaeli'ye gidicem ben. o zaman alırım.*
ben: hayırdır baba?
baba: biz salondaki mobilyaları alırken bana "hayatta eskimez. sorun olursa getir, yenisini vericez." dediler. şimdi annen çok alçak diye oturamıyor. yenisini istiyor. gidicem onlardan yenisini isticem bedavaya.
ben: %&/+^&% - toparlandıktan sonra - baba önce bir telefon açsaydın? 20 sene önce almışsınız. bence vermezler hani öyle hemen yenisini. manyak mı bu adamlar?
baba: yooook. ben gidicem. öyle dediler. alırım ben.
ben: ee baba adamlar aynı yerde mi bakalım?
baba: aynı yerdedir. nereye gidecek?!
ben: hayır yani belki kapanmıştır? bakalım senin satınaldığın adam duruyor mu? dursa da seni hatırlar mı? hatırlasa da sözünde durur mu? kim kime bedava mal verir baba!?
baba: yoook. o verecek. - çok inançlı adamdır. inattır ayrıca.
ben: bence gel önce bir internetten bakalım. firma duruyor mu anlayalım. telefon aç, görüş. ona göre git. yazık o kadar yola.
baba: - son derece isteksiz ve fakat "iyi hadi bakalım" modunda - iyi tamam.

merak edenler için not edit: dün izmit'e gitti sabahın köründe. fabrikayı bulmuş. ama fabrika batmış. 20 yıl olmuş tabii. bir de şimdiki sahipleriyle dedikodusunu yapmışlar. "oğullarına işi öğretmedi sahibi. devam ettiremediler peeh peeh" diye. görüştüğü bir adam, "ben sana aynısının istediğin gibisini yaparım. ama çok tuzluya mâl olur hacı." diyince bizimki kalkmış gelmiş tabii. allah biliyor ya, babam gibi inanmak istedim. öyle olmuyormuş demek ki o işler.

karayip denizi

antil denizi olarak da bilinir.

şekersiz sakız

agiz sagligi icin faydali olan bir gereçtir. yemeklerden sonra kullanildiginda yani çignendiginde, dis etlerine masaj yapar ve disleri nispeten temizler. ama asil faydasi dis tasi olusumunu engellemede, dis fircalama - dis ipi - gargara uclusune yardimci olan bir araçtir. tukuruk salgilanmasini artirarak dis tasi olusumunu engellemeye yardimci olur ama tabi ki mevcut dis taslarinizi temizlemez. sekersiz sakiz cignemek dis hekimleri tarafindan tavsiye edilmekle birlikte ayni sakizi uzun sure ile cignememelidir.

taraf

perihan mağden'e dönüş yaptıran gazete. ikisi de iyi ki var hayatımızda.

vodafone

bir türk şirketinin başta vodafone ile birleşmesi, isminin telsim-vodafone olması sonra; telsim'in de atılıp sadece vodafone olması şu türk milletinin hiç mi zoruna gitmiyor diye düşündüren kan emici emperyal şirket.

gökkuşağı

cocukken ilk gordugumde bir kova, uzun bir sicim ve keserle pesine dusecek kadar buyulendigim harika.. cok isteyipte elde edememeyle ilk kez sayesinde tanistim..

erkekleri çekici yapan detaylar

temiz saç.

ela

doktorlar dizisinin dramdan drama koşan hatun kişisidir.

akillara kazinan reklam cingillari

mintaksla canım mintaksla!

tutunamayanlar

(bkz: olric)

sözlükte aşk

tehlikeli aşktır.

electro world çılgın teklif kampanyası

8-9 ekim için hazırlıkları tam gaz devam eden kampanya, detaylı bilgi için istikamet: http://www.facebook.com/electroworldturkiye

electro world

electro world çılgın teklif kampanyası denen muhteşem kampanya serisini icat etmiş teknoloji marketi.

bu da neyin nesi diyen canım yazarlar için: efendim şimdi 8-9 ekim tarihlerinde, çılgın teklif 2 kampanyasının tarihleri, electro world ün facebook ve twitter sayfasını güzelce takip ediyorsunuz, bu sayfada sürekli türkiye nin çeşitli illerinden yer isimleri ve hediyeler anons ediliyor, anons edilen yere ilk giden kişi de o hediyenin sahibi oluyor, kupon yok bekleme yok adım at hediyeni kap gibi bir olay

bir entelektuel olarak okan bayülgen

bu ülkede biçok şeyin değişmesini sağlayabilecek medyatik ve kaliteli insanlardandır.

canım ailem

iyi niyetli erkeklerin bir kez daha kaybettiğini gösteren dizidir.hayata dair iyice piskopata bağlattırmıştır bu durum beni.karşıma çıkacak kıza acıyorum.

karantina

izmir'de eski ismiyle hala yaşlıların ağzında bulunan bir semt..

turn the page

insanı iki ters bir düz sikip atan parçadır afedersin.

osman büyük

"14 yıllık profesyonel işsiz. koltuk bilirkişisi...” olarak kendini tanıtan kişidir

profesyonel işsizlik neymiş ben de bakıcam diyenlere; http://www.youtube.com/watch?v=n8raswsv0dk

basmalı kalemin silgi kapağını ısırmak

kalemin bütün cazibesinin yok olmasına sebebiyet veren olay.