bugün

Kaslarda şiddetli bir ağrı ve istemdışı kasılmaların oluşma durumudur*. sebebi ise; kaslarda aşırı yorgunluk, zorlama, vücutta aşırı sıvı ve mineral kaybı, uzun süre boyunca rahatsız bir pozisyonda bulunmak, kilolu olmak, vs.
80'ler den gunumuzu turk rock tarihinde onemli saygı duyulmasi gereken bir grubumuz.Evet bizim grubumuz.
lan n'oldu diye müthiş bir şarkıları vardır.
derken sabah erken
haymana ovasında garip bir kuş öterken
girmesi kolay çıkması zor olan kısa süreli eziyet.
ayak parmaklarının üstüste binmesi gibi bi de garip versiyonu bulunmaktadır.
bir insan rüyasında 1 tane aksakkallı dede görürse hiç bir şey yapmaz,2 tane aksakkallı dede görürse gider milli piyango bileti alır eger 3 tane aksakkalı dede görürse gider albümünü alır
(bkz: efsane)
çok berbat bi türlü müdahale edilemeyen genellikle uykuda sabaha karşı vücudun belli kısımlarına giren garip bişi....(en son dün akşam ölüom sandım )
(bkz: tek başına)
bel fıtığı rahatsızlığı olan kişilerde acı çığlıklara sebebiyet verebilecek bir durumdur.özellikle sabah yataktan kalkarken yanlış bir hareketinizde oluşan kramp bütün organizmanızı altüst eder.gün boyunca sabah çektiğiniz acı aklınızdan çıkmaz.
(bkz: allah düşmanımın başına vermesin)
1984 yılında Doğan Sakin (Gitar/Vokal), idris Tübcil (Davul), Nezih Onur (Bas Gitar/Vokal) tarafından kurulmuş Türkiye'nin en iyi hard rock grupları arasında başı çeken gruptur. Grubun istanbul sokakları adlı son albümünde vokale geçen Ahmet Karaferya gruba döndüğünde "dışardan dahil olmak çok zordu. Ben bu ülke şartlarında underground kültürün ve rock tavrının ne denli yaratıcı ve ne denli yıkıcı olabileceğini Kramp'ta gördüm. Van Gogh gibi adamlar. eserlerini yüceltirsiniz ama yaşamlarını paylaşamazsınız" demiştir.

Bir dönem Taksim Ekol'de program yaparlardı.*

(bkz: Hey gidi günler)
tek basına diye süper ötesi bir parcaya sahip olan grup.
kadıköy ve taksim de stüdyolarda sırf müzik yapmak için uğraşan lise gençliğinin iik o zmanlar dinlemeye başlayıp, bi daha bırakamadıkları kaliteli yerli grup.
turk rock muzik tarihinin en guzide gruplarindan bi tanesi.bakirkoylu ayni zamanda.lan n'oldu ,tek başınıza,püf püf ,istanbul sokaklari en baba sarkilarindan bir kaci.yaklasik 15 senedir ayakta olmalarina ragmen sadece 2 tane yasal albumlerinin olmasi da sasirtici.belki de böylesi daha iyi...
(bkz: tek basına) tek sevdigim sarkılarıdır.
(bkz: istanbul sokakları)
mümkünse denizde yaşanılmaması gereken durumumdur.
Türk Rock müziğinin götüne zamanı vaktiyle parmağı atmış gruptur. Kimse'nin kötü eleştirileri kağale alınılmamalı sadece dinlenmelidir bu babalar.
hamilelikte yasandıgında insanı daha da bir uzen durum. genelde ucuncu trimsiterda basa geliyor ve beklenen bir durum oluyor. uzmanların onerileri soyle; *

- magnezyum ve kalsiyum tablet almak.

- kramp girdigi zaman yardımla dusa gitmek ve krampın girdigi yere sıcak su ile kısa sureli masaj yapmak.

- bacaga kramp girdiginde ayak bilegini bacaga dogru germek, bu arada bir baska kisinin dizinizi dik tutması.

- kramp giren yere hafif masaj uygulamak.

- gunluk diyetinize bir tane muzu eklemek, her gun bir muz tuketmek.
bir akşam kafam kıyak. o akşam eve o gece tanışacağım bir eleman geldi. kuru-sulu gırla, ortada bir de gitar dönüyor, bu yeni eleman bir ara gitara uzandı hafiften şarkıya girdi, yükseldikçe yükseldi, "lan ne oldu be ! lan ne bu be ! " öyle bir çıktı ki sigara elimde ağzım açık öyle kalakalmıştım. 90'lı yıllar, daha üniversiteye uğramadan üniversal takıldığımız zamanlar. elemana kocaman bir helal olsun çektim. şarkı kramp'ın mış, sonradan öğrendim. heyecanla aslını da dinledim ama "lan bu olmamış be" oldum yalan değil.
yine de ben hala güzel dostlara arada bir çalarım kendimce ama kramp gibi değil. o stüdyo kaydı çok eskiydi tabi. ama şarkı kral..
Aralık ayında dorock'ta konserler verecek olan yılların eskitemediği türk rock grubu. Eski kadroya ek olarak kronik gitaristi Özer sarısakal da kadro da.

http://www.myspace.com/259018819
23. yılını 3 Aralık Pazartesi'den itibaren, her pazartesi devam edecek olan konserler ile kutlayacak olan rock grubu.
bursa'ya da gelmişlikleri vardır.
Aralık 2007 dorock konserine gidilip koşarak kaçılan Türk grubu. insan 40 yıldır müzik yapıp hiç mi ilerlemez denilmiştir. 1990 larda açık havada seyrettiğim de de bu kadara kötü çalıyorlardı hala kötüler. Özer sarısakal bile grubu kurtaramamış.
pusat ve olympos records'a karşı Saian ve Hayki tarafından yapılan ve ismininin hakkını verecek kadar etki bırakan bir diss.Bu diss'e karşı Pusat cephesinde Seda Saian adında cevap gelmiş,Saian'ın kelimeleri yutması eleştirilmiştir.
Ama ortada bir gerçek var o da Saian gibi kaliteli bir mc ile diss yarışına girmek pek de akıl kârı değil.