1. 1.
  oyuncuya, izleyicilere sezdirmeden unutulan sözü hatırlatma.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  üstünde iki top dondurma olmayınca yemenin mümkün olmadığı, yerken cennetteymiş gibi hissettiren, yedikten sonra ise cehennem azabı çektiren mükemmel tatlı. (bkz: özsüt)
  2 ... noodle
 3. 3.
  her duyduğumda şirin suflesini aklıma getiren tatlı.
  1 ... marnie
 4. 4.
  fransızcada "üflemek" anlamına gelen fiil; souffler'den türkçe'ye geçmiştir.. başta birbiriyle alakasız görünse de derin bir araştırma sonucu gerçekler açığa çıkar..
  (bkz: çok yorgunum anlatamam)
  ... hugo_emre
 5. 5.
  yapımı en ustalık isteyen tatlılardan biri. *
  ... eqin
 6. 6.
  (bkz: shuffle)
  ... double cross
 7. 7.
  yapımı kesinlikle ustalık gerektiren, yapıldıktan sonraki ilk yarım saat içerisinde tüketilmedikçe lezzetini tam alamayacağınız belki de en güzel ve hassas tatlı.

  bu kadar ahkam kestikten sorna da en güzel sufleciyi soylememek olmaz; kadıköy moda çay bahçesine giderken ali usta dondurmacısından döndükten sonra sağdaki sufle isimli kafe en iyi sufleyi yapan yerdir. en iyi sufle de klasik olarak çikolatalı olandır, candır, bi tanedir.
  1 ... elbruz
 8. 8.
  ankara cafe home store da yenilebilir.
  ... opusmagnum
 9. 9.
  29 yaşındaki sevgilim ilk kez yediğini söyleyip aşık olmuştu bu tatlıya. her yemekten sonra mutkala bir sufle sefası yapar olmuştuk.. "o"ndan sonra ben yiyemedim hiç o yiyormuş hep, güzel yapan bir yer bile bulmuş bok yesin afedersin sözlük..
  5 -1 ... pafuli
 10. 10.
  lezizlikte sınır tanımayan tatlı. * *
  2 -1 ... calyx