bugün

entry'ler (216)

aşk ı memnu

en gerçek profil bihter'dir bu dizide. evet sevmiştir, aşık olmuştur ve sırf bu yüzden onlarca hata yapmıştır. behlüle çemkirip durmak, hırsından onun canını yakanı yani behlülü üzmeye çalışmak, kendi en ufak şeyde daha çok yıkılacağını bildiği halde rest çekmek vs. Hepsi biraz kadınlık içgüdüsüdür. Evet biraz kinci kadın modeli belki ama aslında "hayır benim olucak benim benim!" şımarıklığından değil aşk yüzündendir. O bu kadar sevdiği halde behlül git sıkıldım artık demiştir kendisine, neden iyi ve masum kızı oynasın ki?
nihal, daha önce defalarca söylediğim gibi sümsük kızların temsilcisidir. yapışkan, sevimli gözükmeye çalışıp da inceden erkeklere yazan, genelde tek hedefleri erkek olan ezik kızlar behlül-nihal ilişkisini çok isterler. e çünkü bi işaret onlara, kızlaaar bakın bihter gibi hırslı ve güzel bi kadını bile bu boktan halimizle sevimli ve aptal olursak geçebiliriz! diye.
bihteri'me kızmayın o gerçek bir kadındır, hata yapmıştır ama bedelini behlül'den çok daha ağır ödemektedir. Eh erkek ya o yine bişekilde sıyrılıyo tabi "erkek" çünkü.

behlül falan değil de derdim, tek isteğim nihal gibi sümsük kızların kazanabileceğini göstermesin bize şu dizi. lütfen! adalet bu değil, çoğalmasın böyle yavşak kız modelleri.

zuhal topal

31.03.2010 tarihli izdivaç programında giydiği elbiseyi nette arıyorum tarıyorum ama bulamıyorum. küçük göğüslü bir kadının kaldırabileceği cinsten bir elbiseyi bu bayan zorla giymeye çalışmıştır. ve elbisenin göğüs kesimi en az üç parmak yukarda kalmış (e malum bomba gibi şişmiş o kısım) ve gülme krizlerine sokmuştur.

zamanın her yarayı sarması

"geçmiş hiç yaşanmamış gibi davransan da baştan yazamazsın."

kış güneşi

buram buram 90'lar kokan türk popunun en güzel şarkılarından biridir. tarkan'ın tarkan olduğu zamanlara tekabül eder. o nasıl güzel müziktir, nasıl etkileyici sözlerdir, nasıl içten yorumdur ? yıldız tilbe'ye de tarkan'a da teşekkür ediyoruz bizlere 2010'da hala dinletebilecek kadar güzel bir şarkı sundukları için.

28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçı

kesinlikle gideceğim maçtır. dilerim galatasaray kazanır, ancak içimde korku yok değil.

aşk ı memnu

dizi istediği kadar saçmalasın biraz duygusu olan her kadını kötü yapmıştır bihter'in kürtaj aşamalarındaki hali.

ağlamak

bazen rahatlamak için atılan en büyük çığlıklara bedeldir.

kıskançlık

önlenemeyen his. bilirsin kıskançlık anında ne lanet bir insana dönüştüğünü, karşındakini nasıl yorduğunu, yıprattığını ama yine de kurtulamazsın.

ilişki ilerledikçe her iki tarafın da daha açık, içine atmadan yaşamasıyla o ilişkinin sonu hazırlanmış olur..

döneceksin diye söz ver

sevdiğinden ayrılman gereken andır. daha "sevgili" sıfatı bile taşımamaktadır hatta, ama bilirsin odur doğru kişi. sıkı sıkı sarılırsın çünkü uzunca bir süre o kadar yakın olamayacaksın, hatta onu göremeyeceğini farkındasındır.. tam da arkada çalar bu şarkı. "bana nolur ellerini ver, oraya git ama yine gel, döneceksin diye söz ver".. hem de canlı canlı sölenir. sen bomboş bir binada onunlayken bahçeden gelir yüksek sadakat'in sesi. ne de güzel şarkıdır, nasıl da yerine oturmuştur..

dinleyen herkese güzel geldiğine eminim, ama eğer bir anınız varsa bu şarkıyla aylar sonra bile dinlediğinizde deli gibi ağlamanıza sebep olur.

zaman ın tersinin namaz olması

namaz kılma oranı arttıkça zaman kaybı yaşanır. buna işarettir bu durum. eh malum sabahı, ögleni, akşamı, yatsısı; çok var çok.

2010 eurovision şarkı yarışması

ermenistan'ın apricot stone adlı politik sözlü şarkısıyla ciddi puan toplayacağını düşündüğüm yarışma zira müziği de hiç fena değildir. umarız 10 points goes to armeniaa ihihi tripleri duymayız bizim sarışın meltemden.

behlül haznedar

türk dizi tarihinin en karaktersiz karakterlerinden biridir.

aşk ı memnu

65. bölüm fragmanını izledikten sonra behlül'e karşı öfkemin dolup taştığı dizidir. ne iğrenç ne rezil bi adamsın sen ya ? var dimi böyle tipler bir de günlük hayatımızda. allah kimsenin başına vermesin.
bihter elbette süper biri değil ve hatta evet tam anlamıyla firdevs hanımın kızı; ama kabul edin artık ya kadın gidelim diyor, senle ben tek düşündüğüm diyor. bu gelip sen firdevs hanımın kızıymışsın hakkten yok entrikalarına nihali karıştırma falan. sen napıyosun ki gerzek herif ?!! gitmiş hemen yapışmış nihalin dudaklarına işin şekli değişti bihter'in vermeyeceği kesinleşti diye. kadın da sinir krizi geçirdi karnını tuttu falan hamile herhalde gerçekten.
hayat behlüle güzel valla. paralar gelsin,evleniyim garantilensin ama yengem de bana versin. oh !

lütfen senaristler. bırakın romanı. bihter yerine behlülü gebertin. lütfen.

yolcu yolunda gerek

gripin'in beyaz show'da sölediği canlı versiyonu albümdekinden çok daha güzeldir.

en iyi film müzikleri

(bkz: devlerin aşkı)

sevda çiçeği

fikret kızılok yorumu elbette bambaşkadır ancak mor ve ötesi muhteşem cover yapabildiğini bize adeta ispatlamıştır bu şarkıyla.

aşk ı memnu

eminim halit ziya uşaklıgil bir gün romanının böyle saptırılacağını, hatta türk klişeleri uygulanarak "behlül hamileyim" diye bölüm sonları yapılacağını bilse lanet eder yazmazdı o güzelim aşk-ı memnu romanını.

edit : inanın ben de sizin kadar takipçisiyim, sakin olun. ama gerçekler ortada yahu. "behlül hamileyim" ne ya ? bir ara böyle mi olacaktı diye bir dizi vardı onun tadında olmaya başladı artık.

we could be the same

manga'nın şarkılarını düşündüğümde eurovision şarkısı için kilit bir melodi yapacaklar yine ve onun üstünden ilerleyecek şarkı diye düşünüyordum. hani bir kadın çizeceksin de buna bir örnek. ama hiç beklediğim gibi olmamış bu şarkı. rezaleeet, korkuuunçç, allah kahretsiiin diye sövülecek kadar kötü kesinlikle değil ama beklentilerin altında baya bir. ama eurovision bu tabii belli olmaz ne korkunç şarkılar zorladı 1.ciliği bugüne kadar. kendilerine başarılar diliyoruz.

galatasaray

yönetim, futbolcu, taraftar, şampiyonsun galatasaray. " i n ş a l l a h " *

beren saat

bir kız olarak söylüyorum ki inanılmaz güzel bayandır. ne kadar seksi olduğu tartışılır ancak yüzüne baktığınızda dönüp bir daha bakasınız gelir. çirkin bu yeaa diyenler aynaya bakmaktan korkan insanlardır.

edit : çirkinler kendilerini biliyor işte, kötüleyin :)