bugün

sol frame de gözükendir. eh be arkadaşlar, eh yani.

yahu instagram profiline koyacağınız fotoları rumuzla sola döşeyip minstagrama çevirdiniz sözlüğü, mutlu musunuz?
buraya külliyat gömmüş ben gibi, kimbilir hangi konularda, hangi niş alanlarda ne cevherler vardı, arkalarına bakmadan kaçtılar, mutlu musunuz?
sözlük formatı 1-2 kuşakla başladı, 3. kuşak bizim bu formattan ne anladığımızı kavramalı, kendilerine göre yorumlayabilmeliydi ki, alıp bu platformu daha da yukarılara taşısın. ben yaşlı y kuşağıyım, gelip buradaki daha genç yazar arkadaşlarıma olumsuz sıfatlar yapıştırıp kendi sorumluluğumu kaynatmayacağım. ama bunun, iş yapmış farklı platformların kötü takliti olmaktan öteye geçirmeyecek hamlelerle olmayacağı belli değil mi? hadi ismi değiştirip uludağgram, uluwitter, ulubuk falan yaparsın, domaini de mi yenileyecektiniz?
kapıyı iktidarı ve gücü elinde tutanlara açtınız da.. gerizekalılar, kendisini ifade etmeye yeri olan niye buraya ayrıca gelsin? Konuşulmasını istedikleri merkez medyada varsa neden size paye versin? aykırı sesleri kapatmak için. e sen temelde aykırılarla var olansın, mal gibi hayat damarlarını neden teslim ettin?

ve burası da, her kesimden oy almaya çalışan chp gibi, kapıdan geçen herkesi müşterisi yapmaya çalışan mekan gibi olmuş. çünkü senin bir karakterin olmazsa sıradanlaşırsın arkadaş.. popülarite ve hite oynarsan, insanlar aa hadi seni daha popüler edeyim demez. senden popüler olana gider.

benim için de öyle oldu, külliyatım burada diye geri geldim. Burada güvende olduğunu teyit edersem ilaveler yapacağım.
10 senedir devam eden muhabbet. ilginç olansa sözlüğe başlık açarak belirtilmesi... bu da sözlüğün hala bitmediğinin kanıtıdır.
kaldı ki sözlükten memnun olmayan kendine özgü ve bilgilendirici başlık ve entrylerle sözlüğü renkli kılma imkanına sahiptir. saygı ve format çerçevesinde memnun olmadığınız sözlüğü daha iyi bir oluşum haline getirebilirsiniz.
çaresizseniz çare sizsiniz. unutmayın.

not: üstelik kendine özgü renkli entry ve başlıklarla sözlüğe hali hazırda destek olup renk katan yazarlar varken bu açıklama onların emeğine ayıp ediyor.
Açılan başlıklar ile yakında Facebook çakması birşey olacağını ön gördüğüm için, artık bunun savaşını vermekten sıkıldım. Ekşi ye dönme kararı almama ramak kaldı.
ee moderasyon formata uygun olmayan entry ve yazarların peşine düşeceğine kalkıp da cehapeye muhalif yazarlara sırf siyasi görüşlerinden dolayı hiçbir gerekçe yokken (küfür yok hakaret yok) savaş açarsa sözlük de biter sol frame de biter kimse kusura bakmasın.

herkesin farkında olduğu gerçektir.
adam çaktı kaçtı, malı eline alan düşünsün artık.
kendimi açıklamak zorunda hissettiğim ama uzaktan açık gözüken gerçektir. Başlığı planlayıp açmadım. Bir süredir uğramıyordum. Geldim. Gündemdeki başlıklarda 10-30 arası entry var. içim acıdı, içimi de Twitter a ekşiye değil muhatabı olan platforma döktüm.
Emek verenin emeğine saygım var. Yukarıda yazdığım üzere bu insanlara ayıp edildi, kendi mücadelesini vermekte olanlara saygım sonsuz.
güzel bitirelim bari...