bugün

Türkiye'nin en genç ceza hukuğu profesörü. tv'de çeşitli programlara çıktığı görülmüş. *
iü sbf'de derslere giriyor.
fakültedeki renkli kişiliği ve kendine has(mı yoksa cem yılmaz+fatih terim varimi denilebilecek)ders anlatma stiliyle,farklı bir ceza hukuku profesörü kimliği sergileyen güzel insan.
asabi, otoriter ama hayatım boyunca görüp görebileceğim en mükemmel hocalardan biridir. hukuk gibi zor bir dersi sizi hiç sıkmadan ve 50 dakika boyunca sizi konuşmasına kitleyerek anlatabilme yeteneğine sahiptir. 36 yaşında profesör olmuştur... evli ve iki çocuk babasıdır...
çok iyi bir hukuka giriş hocası olarak gözüktü ilk dersten.
iyi niyetli hukukçu. bilgisine asla ideoloji katmıyor. türkiye'nin ihtiyaç duyduğu bilim adamlarından biri.
"bir gün darbe yapılırsa beni de adalet bakanı yaparlar" rüyası ile darbecilerin hukuki alt yapılarını oluşturan kişilik. her televizyon programına çıkar "bu anayasadan biz de memnun değiliz ama" diye başlar lafa, yeni anayasa taslağını eleştirir de eleştirir. türkiye neden geri kalmış sorusunun cevabını bunun gibi adamların konuşmasını dinleyerek anlaşılabilir. bizim üniversitelerin yetiştirdiği hukukçu böyle olur işte. 1982'de darbe olunca o dönemin büyük hukukçularına anayasa yaptırılmış sonradan askere sunulmuştu, bu beyfendi de o asker emrindeki hukukçuları örnek alıyor galiba. temiz yüzüne aldanmayın, hukukçuları göre göre hukuka güvenimi azaltan adamlardan biri.
gerçekten tarafsız bir hukukçu saygıya layık bir şahıs. izlerken demokrat solcu, aşırı solcu, sağcı, dinci, faşist falan filan .... diyemiyor insan. politik fikirlerle konunun üstüne gitmiyor, fanatik yorumları yok bu nedenle. işte bir hukukçuda hatta her insanda olması gereken şey, şeffaflık ve özgür fikirlilik.
ne kadar kolay prof olunacağının vucut bulmuş halidir, neden ülkemizin eğitim sisteminin bu kadar kötü olduğunun resmidir, bu adam(buna da şahit lazım) prof oluyorsa bu ülkede herkes prof olurun göstergesidir.

her konuştuğunda daldan dala zıplayan, ne konuştuğunu kendiside bilmeyen, yetiştireceği öğrencilerin başarısız olması muhtemel, "sözde" hukukçu olduğunu unutup, elinde davulu savaş tamtamları çalan, i.ü çalışanı(hoca demeye dilim varmadı).

lanet olsun ki benim soluduğum havayı soluyor. benim hakkımı yiyor.
haber türk ekranının hortlattığı yeni bir "uzman". böyle adamlar sayesinde üniversitelerin ne iş yaptığı daha iyi anlaşılıyor.
hukuka giriş derslerinin bize gireceğinin sinyallerini veren insan.
sapına kadar atatürk gencidir. dün gece ali kemal'lerden birine, volkan gibi patlayarak muhteşem bir ayar vermiştir. ümit kocasakal'la birlikte iki kişilik müthiş bir fikir ordusu meydana getirirler. chp'nin mutlaka
partiye katması gereken çok değerli insanlardır.
kanal 7'nin avukatı. Şimdilerde deniz feneri'nin avukatlığını da yapıyor. Işi zor olan pek sinirli hoca.
televizyonlara sürekli çıkarak popülerliğini pekiştiren hukukçudur.
Kendisi suan canli yayinda ve hircin bir sekilde okan bayülgene dert yanmakta .
cnn türk de an itibari ile çok güzel değerlendirmeler yapmaktadır.

edit: ergenekon davası ile ilgili tespitleri gayet yerindeyken daha sonradan 17 aralık soruşturması konusunda sapıtmış ve saçmalamıştır.
dün ccn türk de tesadüfen kutusu Süleyman(Süleyman aslan) diye anılan eski halk bank genel md nün(gerçe terfi ettirildi yönetim kurulu üyesi yapıldı) avukatı olduğunu açıklayan kişi. müvekkilini nasıl ve hangi gerekçeler ile savunuyor bi vatandaş olarak ciddi merak ediyorum. o kadar paranın evde ve ayakkabı kutuların içinde bulunmasını mahkemeye nasıl izah ediyor acaba. ayrıca olayın ucu kendine dokununca çok sinirleniyor. maşalllah göbek ve gerdan yerinde, dün gece kalp krizi geçirecek diye korktum...
An itibarı ile CNN' de konuşan. Güzel konuşan hukukçu.
Marmara hukuk mezunu istanbul sbf de ders veren ve şu an habertürkte konuk olarak bulunan hukukçu.
tam olarak ne olduğuna emin olamadığım ceza hukukçusu..
ama en azından temel ve genel geçer doğrulardan bahaediyor an itibariyle..

evet bu kadar hakim, savcı madem hain idi..
bu adamların karara bağladığı dosyalar ne olacak?

beyniniz alıyor mu çomarlar sıkıntının ne olduğunu ve boyutunu?

gerçekten algılayamıyor musunuz olm lan?
herşeyi bok edersin de hukuk sistemini piç edemezsin..

yüzlerxe insan balyon, ergenekon diye yargılandı..
sonra ah pardon bunlar kaka çocukmuş bunu saymıyoruz diyip salıverdiniz..

peki medyatik olmayanlar?

olm şu an ülkede her davalı suçlu olmadığını iddia edebilir..

14 senedir alık gibi her gönderilen dolmuşa bindiniz..

ülkenin ters yüz olması gerekirdi azıcık kafası çalışan bir güruh olsaydı..

4000 civarı adalet -elemanı- totalde alınacakmış..

hala beyninizde hiçbir nöron aktive olmadı mı?

bu vesileyle size bir soru..

bu kadar fetöcü dediğiniz eleman , asker, savcı, hakim, hademe..

arkadaşım bunlar buralara nasıl geldi??

bu sorunun bütün cevapları var olan siyasi iradeyi vatana ihanetle suçlamal için yetmez mi?
an itibariyle cnn turk de ceza hukukunu şahsıma sevdirmektedir.

anlattığı hukuk devleti neresi ise orada yaşamak istiyor insan.
keşke bu adamlar çoğalsa.Bu gece söyledikleri her ne kadar bu ülke için ütopik olsa da dikkate alınmalı.
inşallah kirlenmiş siyasete hiç bir şekilde bulaşmaz.
ülkedeki en iyi hukukçulardan biri. konuşması güven veriyor. evet.
televizyona çıktıkça çok sevinen bir arkadaş.delikanlı ayağına bağırarak konuşup,laf iktidarın yanlışlarına gelince tırsıp lafı çeviriyor.abuk subuk çene ve el kol hareketleriyle insanı yoran eleman.
An itibariyle cnn Türk'te ayarı çeken Adam. Lan ne konuşuyor be. Evet.