bugün

anayasa yazmanın suç olduğu sözlükte yazar olmak

utanç verici bir eylemdir.

yaklaşık 4 gün önce gene mi pilav beter ve no light no hope arasında olanları bazıları hatırlıyor. hatırlamayanlar için özet geçeceğim ;

gene mi pilav ın nick altına türk ceza kanunu ve anayasa'dan maddeler yazarak hakaret vb. içermeyen bir tanım girdim. sonra gene mi pilav adlı yazar özel mesaj ile küfür ve hakaret etti. o sıra da beter adlı yavşak yazar başlığını açarak hakaretlerine ve küfürlerine devam etti. bana edilen hakaretlere rağmen kişiye en ufak bir hakarette veya küfürde bulunmadım. yine türk ceza kanunu ve anayasa ile cevap verdim. ardından no light no hope benim için her türlü hukuk mücadelesin de yanımda olacağını, hiçbir masraf üstlenmeyeceğini söyleyerek destekte bulundu ve o da anayasa'dan maddeler yazarak sözlüğün yaptığı yanlışı dile getirmeye çalıştı. moderasyondan birisi geldi ve tüm entryler silindi. gene mi pilav silik olduktan sonra no light no hope sırf anayasa'dan maddeler yazdığı için ve, sözlüğün yaptığı yanlışı ortaya çıkardığı için silik oldu. evet, no light no hope bana ve kendisine küfür eden kişiye en ufak bir hakaret dahi etmedi. bırakın hakareti, polemiğe bile girmedi fakat moderasyondan birilerinin sırf şahsi görüşleri için uludağ sözlükten silindi.

şimdi gelelim bana ;

no light no hope silindikten sonra nick altına haklıyı savunduğu için silinen yazardır ve gizli bkz ile mücadelemiz bitmeyecek yazdım. sıkı durun, bu entry yüzünden beş gün çaylak oldum. sebebi ise ; diğer sözlük yazarları ile polemik/tartışma konusu olabilecek entryler silinir. yanlış duymadınız, beni savunan insanın nick altına gidip bunu yazdığım için çaylak oldum. beni koruyan, bana destek olan yazarla ile tartışmaya sebebiyet verecekmişim. şimdi mücadelemiz bitmeyecek sözünden moderasyon herhangi bir oluşum içinde olduğumu, bir gruplaşma olduğunu öne sürdü. yok böyle bir şey olamazda. oradaki amaç ; yapılan haksızlığı dile getirip, bunu düzeltmek.

bu haksızlığı kimin yaptığına dair herhangi bir fikrim yok fakat aklımda bir kaç isim var. bu isimlerin geçmişte yazdığı entrylere bakarak bu kişinin kim olduğunu kanıtlayacağım.

sayın moderasyon ; isterseniz beni silebilirsiniz. sebebini ise küfür ve hakaret olarak gösterin. siz format dışında sebep göstermeyi çok iyi biliyorsunuz. uzun süre zaten sözlüğe giremeyeceğim. silinip silinmemek umrumda değil açıkçası. fakat sözlük yazarları yapılan haksızlığı görmeliler.

haydi kalın sağlıcakla.