entry'ler (15)

özel olmadığını anlamak

egonun tavana vurduğu zamanlar çoktan hayal olmuşsa elini nereye atsan boş dönüyorsan ve yaş 30'a yaklaştıysa; hayatına yön veremediysen hala maalesef özel biri değilsin, sıradan bile değilsin. üstelik sil baştan yapmak için çok geç kalmışsın.. hayatına böyle devam etmeye alış denilecek durum..

babayla araba kullanmak

özellikle arabayı sürekli çapraz parkeden boş yolda şerit değiştiren, ani frenler yapıp geç vites değiştiren ve üstüne üstlük 'sizde şöförmüsünüz be' diyerek kimseyi beğenmeyen bir babanız varsa ve yanında araba kullanıyorsanız vay haline denilecek durumdur. zira ben denedim.. insanın kaza yapıp ölesi geliyor..

ask mektup gibidir

evet aşk mektup gibidir. nasıl başlayacağını nasıl hitap edeceğini bilemezsin ilk başta bir süre saçmalar durursun, sonra açılır anlatır anlatır susmazsın bitiş kısmıda öyledir ne desem nasıl bitirsem.. sonra postalarsın...
ama arda farklarda yok değildir mektup yazmaya karar verirsin aşık olmaya karar veremezsin birden bire oluverir. mektubun cevabını beklediğni yazarsın ama aşk içinde karşılık beklesen bile dillendiremezsin. örnekler çoğaltılabilir.

sen gerceksin degil mi

yok inanmıyorum bukadar da olmaz demenin bir yolu. bazı durumlarda karşınızdaki kişi o kadar orjinal bi tptir ki sormadan edemezsiniz;
+sen gerçeksin değil mi??
-!'^&??'!!

tekerlemeler

+sanane
-saman ye
+daha doymazsan beni ye
-çatalı benden kaşığı senden
+kusması benden yemesi senden
.(bu kısmını unutmuşum)
-sallada sümüğüne bak
+kurutta boynuna tak
-balkona çıkta nişanlına bak

şeklinde devam eden çocukluğumdan hatırımda kalan tekerleme ne çok eğlenirdik bunlarla..

devrimci liseliler

hepimizin geçtiği dönemdir kimimiz komunist, kimimiz ülkücü.. umarım hep devam eder liselilerin şimdiki alışkanlıklarından çok daha iyi olduğu su götürmez bir gerçektir.

nihat doğan

erol köse'nin yeni maşası.. o da anladı bu ülkede sesin berbatsa ve başka hiçbir özelliğin yoksa polemiklerle meşhur olursun.

sigarayi birakmis yazar

pc başına oturamayan, oturur oturmaz canı sigara isteyen yazardır entry girmemesinden anlaşılır.

aşık olunmaması gereken birine aşık olmak

aşkın gerekeni, gerekmeyeni mi var aşk işte en olmadık zamanda en olmadık kişiye olur geneldede böyle olduğu için aşktır.

ev hanımlarının mantı dükkanı açma hayali

annemde dahil bütün komşularının hayalidir kimisi su böreği gözleme ev yemekleri vs.. dahada genişleterek kurarlar bu hayali. ama adı üstünde hayal.

bakire olmayan kızların namuslu kızlara saldırması

genellikle karşılaşılmayan durumdur.
aynı zamanda bakire kızların yani; iffetli namuslu kızların arkasındayım!! açıklamasıda oldukça ilginçtir. zaten çoğu siz arkasında! olduğunuz için bakiredirler..

çocukluğu hatırlatan lezzetler

çiğdem. bildiğimiz sarı çiçekleri olan çiğdemdir. köyde bahar aylarında her yerde bulunabilir biz onları kökünden söküp çamurlarını ve kabuğunu temizleyip yerdik tadı çok güzeldir. geçen sene ankrarda karanfilde bir amca satıyordu bir demet alıp yedim.. çocukluğumu hatırlatan lezzet işte budur.

futbola kafayi takmis kari

yakışana yakışır ama genel olarak nekadar itici oldukarının farkında olmayan gruptur. çoğu dikkat çekmek için yapar geneldede 15-20 yaş arasındadırlar.

erkeklerin futboldan baska spor bilmemesi

yanlış bir önermedir. sırıkla atlama, gülle atma, boks.. hatta sırf gıcıklık olsun diye golf izleyeninide gördüm.

ogrenci evindeki gitar

öğrenci evinin değişmez aksesuarlarıdır.on evden dokuzunda vardır. ilk zamanlar kulağa hoş gelsede 4 yıl boyunca çekilecek dert değildir. bir süre sonra gitar sesine alerji yapar.