bugün

sevdiği entry'ler

erkekte en güzel duran maaş aralığı

20 - 25 yeter Allah bereket versin.

görsel

Yıllık mı bu?

anın görüntüsü

görsel

Cumhuriyet meydanı online.

hoşlanılan kızın dayımgil teyzemgil diye konuşması

Köylüdür.
Fena soğutur ve köylünün milletin efendisi olması bile soğumanızı engellemez.

Aynen öyle.

para var huzur yok

görsel

Ciddi bir şekilde (bkz: onur buldu) ya benzettiğim yazar.

uyku için karanlık mı önemlidir sessizlik mi

şartlar nasıl uygunsa öyle. Gerekirse Ayakta bile uyurum, hiç fark etmez.

mesajı görüp cevap yazmayan insan

Bazen içimden cevaplayıp yazmayı unutuyorum.

12 12 vardiya sistemi ile çalışmak

görsel

sözlük yazarlarının hayatları

görsel

Atlaya zıplaya giriştiğim her işin sonu böyle oluyor. Öyle bi hayat yani..

bu sene son seneniz olsa ne yapardınız

Ben de namaz kılardım ama şükür namazı..

size tercih edilen kadının sizden çirkin olması

Arkadaşlar ben bir zamanlar evli olduğum adamdan falan bahsetmiyorum. Genel yani...

Kaldı ki ona da asla birebir şahsını hedef alan şerefsiz vs gibi hakaretler etmedim. Ne yüzüne, ne de arkasından.

Ve tercihlere saygı duymayı tercih edilmediğim ortamdan sessizce uzaklaşmayı hep bildim.

işimiz goygoy. Yoksa ben de biliyorum insanların beklentilerinin birbirinden bambaşka olabileceğini ve asla sorgulanmaması gerektiğini.

Sizi seviyorum.

erkekleri itici yapan detaylar

ısrarcı olması,
Kaba olması,
Nefret dolu olması,
Kendini küçük görmesi ve sevmemesi.

anın görüntüsü

görsel
Teyzesinin minik kuşu.

erkeğin aldattığını öğrenme yöntemleri

Yeri geldi madem, nasıl yakaladığını anlatayım.

Müthiş bir aşkla evlendiğimizi, sorunsuz ve ilgi alakaya gark bir evliliğimiz olduğunu, birbirine aşık iki insandan birinin ihaneti olarak ifade edemeyeceğim. Ama saygıyı yitirmiş olmanın tezahürü olarak inciten bir durumdu aldatılmak.
Neyse... Sözlükteki evli arkadaşlar beni anlıyor biliyorum.

Geceleri hep geç yatar sabahlara kadar telefonla zaman geçirirdi. Mutfakta balkon kapısına arkası dönük, ama giriş kapsına karşı olarak otururdu. Bir gece sabaha karşı uyanıp mutfağa girdiğimde telefon elinde aynı yerde konuşlanmıştı. Ben kapıyı açınca bi zıplar gibi oldu. Noldu deyince susadım deyip su içtim ama bu arada hareketlerine baktım. Hızlıca ekranları kapattı. Ben daha yerime yatamadan benden önce gidip yattı.

Uyumasını bekledim. Uykusu çok ağırdı. Horlama sesi gelince telefonu alıp başka odaya gittim ama kalbimin sesi apartmanı uyandırabilirdi. Şifremiz yoktur. Tabi herhangi bir konuşma göremeyeceğim belliydi. Ama parmak hareketinden sol üst köşede birini engellediğini anladım. Engelli listesine girdiğimde yaşadığım şoku anlatamam. Tanımadığım ve malum şekilde para kazandıkları belli kadınların olduğu hesaplar vardı. Fotoğrafını çektim. Devamında araştırmaya başladım. iş arkadaşlarından kadınlar da engelliydi. Neyse uzatmayacağım, itiraf ettirme serüvenim de çok polisiye ama dediğim gibi uzatmayacağım. 40 yaşında adam beni, o listede en ihtimal vermediğim profiller 20 yaşında bu işi rahat yaşamak için yapan bir üni öğrencisiyle aldatmış. Engellediği iş arkadaşıyla ayrıldıktan sonra sevgili oldular. Belli ki evliyken de bu iş vardı. Sonra aleniye döndü. Daha neler neler.

Sonra da ayrıldık zaten.

Diyeceğim o ki engelli listesi çok şey anlatır.

araba kullanan kadın

Valla ben artık manita koltuğunda seyahat etmek istiyorum. Eskiden çok sevdiğim bir şeydi araba kullanmak ama yaşlandım. Yoruluyorum, geceleri ışıklar gözlerimi alıyor falan.

çerkes sürgünü

Tüm dünya ermeni soykırımını konuşurken Çerkez soykırımın konuşan yok. Ne yani Ruslar yaptığı zaman soykırım olmuyor mu?

soyadı an ile bitenlerin ermeni olması

Ahaah hadi ordan be! Ermenilikle alakam yok.

üzerinde hiçbir şey olmamak

Biri şuna toprak atsın lan.

artık entry girmek istememek

biz giriyozda noluyor hep eksi hep eksi. bunlar adamda yaşama sevinci bırakmıyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.