bugün

Oldukça külfetli bir iş. En az 50 bin tl. Evet.
Sana 50 bin ne ki oytun reis. Entry başına 50 kuruş alsaydın şimdi evlenebilirdin. Evet.
pahalıdır. masraflıdır. insanın belini büker ancak doğru kişiyle yapıldığı zaman insana sonsuz mutluluk verir.
bayramdan hemen sonra abimin düğünü var. Normale göre daha temkinli davranmamıza rağmen(gereksiz masraftan kaçarak)şimdiden 80.000 tl yi aştı masraflar.
Kredi çektik , arabayı sattık umarım bu krizde götümüzde patlamaz.
Maddi yönden değil manevi yönden eleştirdiğim ve beni oldukça düşündüren bir durum.insan bulmak zor ya.
akıl karı değildir.

normal bir kızla evleniyorsanız anca 50bin tl gider, eğer öyle okumuş hemşire avukat falan olmuş biriyle evliliğe kalkışmak size en az 100bin tlye patlar. ha bu kızın düğün istemeyeceğini hayal ediyorsanız bırakın hayal olarak kalsın.

ayrıca ilk 3-5 yıl içerisinde anlaşmazlıklardan doğan boşanmalar revaçta yani o kadar düğün masrafının bi yerinizde patlaması da mümkün.

babasının prensesi kızları şımartmak için onlarla evlenmek zorunda değilsiniz, bırakın evde kalsınlar.
Dogru kisi ve sartlar olursa eski esyalarla, dugunsuz bile evlenmeyi dusunduren cagdayiz. Bu kisim en kolayi bir cocuk yetistirmek, gecinme kismi zor olani. Ailem bana iyi sartlar sundu ben cocuguma sunamam belki korkusu.
Evlenmiş boşanmış birisi olarak söyleyebilirim ki , bu bir kadın icadıdır , akıllı erkek evlenmez sadece kafeslenir . Evet hanımlar yaptığınız erkekleri kafeslemek , fakat aslanlar kafeste tutulamaz . Er ya da geç kendini bulanlar tarafından terkedileceksiniz . Ama varsın olsun her zaman ki gibi siz terketmiş olun bize özgürlük kafi.
Evet tam da bu devirde sevdiğim kızla evlenmeyi isterdim. Yapamadım. Hazır değilim sandım. Fakat onu kaybedince anladım ki aslında hazırmışım.
ben 1300 devirde evlenmiştim, rölantide yani . siz kaç devirde evlendiniz acep?
evlenmek için düğün yapmak şart mı yani. millet eğlensin diye bir sürü masraf. en güzeli nikah ve takı töreni sonra da düğün yapmadığın için gereksiz harcama olmayacağı için yurt dışında balayı yaparsın.
Zordur hele benim evlenmem daha zordur.
saçma sapan adetleri bahane ederek damadın "belini bükecek " adetleri olanlarla yapılmaması gereken.
Bekarlik sultanliktir.
görsel
Yapılacak en güzel şeydir. Aşık olduğun insan aynı zamanda en yakın arkadaşın ve yoldaşınsa tabi.
Artık evlenecek olduğu kişiye göre değer değişir oldu.
Erkek için zorluklar: krediyle düğün masrafı, ev kirası, eşyalar, kızın ailesine verilecek altınları almak ve evlendikten sonra ömür boyu bunların taksitlerini ödemekle ömrü giden aslanlarım.
Kız için zorluklar: yok.
En azzz 50 bin ı gözden cikarmak demek. Niye mi
Bunun söz kiyafeti tatlısı çiçeği yüzüğü
Sonra nisan kıyafeti bilezik bi kaç tane kolye falan nisan için salon akrabalara kıyafet sonra alyans sonra istenirse yemek sonra dış çekim arada bir de bayram falan varsa düğüne kadar naneyi yediniz demektir.
Sonra düğün é geldik bunun ev döşemesi gelinlik damatlık tabiki burda da 3 4 bilezik setler kınalıği dış çekimi yemesi icemesi kına için ayrı düğün için ayrı salon sonra kuaförü her iki gece içinde. Sonra araba susleme si sonra salonda davul zurna şeker pasta için ayrı para veeeee balayı. Allah kurtarsın evlenmeyi dusunenleri bu nedir yahu.
Evlenmeyin der gibi fiyat biçiyorlar. Sonrada satmak için uğraşıyorlar. Allah'ın halısı 1000 olur mu ? Benim maaşının yarışı. Nasıl evlensin bu millet insaf ya.
nişan,söz, kına gecesi ve düğün meraklısı değilsen ve ev eşyalarında avangard fantezin yoksa ortalama bi bütçe ile bu işi halletme durumu olabilir. şahsen dediklerimin hiç birini sevmediğim için bu şekilde halletmeyi düşünüyorum.
Zor zenaat.herkes cin olmuş evliliğe ticari gelir gözüyle bakılıyor artık.heleki iki tarafta akıllı telefon kullanıyorsa sosyal medya hesapları varsa hiç evlenmesinler.yada tuşlu telefonla evliliklerine devam etsinler.
önünde sonunda olacak, olandır. arada aşk varsa.
fatal error. aklı başında olan bulaşmıyor bu işe.
Donuna kadar satmaya hazır olmaktır.