bugün

perakende sektörünün hard discount seviyesinde faaliyet gösteren işletmelerden birisidir. bim'in gerisinden takip eder. parekende zincirlerindeki kaos ortamından izole etmiştir kendilerini. müşteri rahat çalışan rahat.
anneannemin de babaannemin de evinin yakınında birer adet bulunan, hafta itibariyle bizim mahalleye de bir adet açılandır.
ne derece iş yapabilir ya da ne kadar tutabilir bilemem ancak, zaten kan ağlayan küçük esnafa bir darbe daha vuracağı ortada.
mis, piyale, amigo * gibi anlaşmalı olduğu markaların ürünlerini ucuza satar.
yalnız mis süt ve piyale makarna candır. * hem ucuz hem hesaplı.
Beklenmeyen bir olay karşısında hissedilen his. Evet.
sadece küçükbakkalköy mahallesinde 4 şubesi bulunan, alışveriş bitince paranın artmasını bırakın, yetmeyen, ülkerlerin market zinciri.
bU ARALAR HALKA ARZ EDiLECEĞi Açıklanan discount market zinciri. Migros'un semt arası market markasıyken yıllar önce ülker grubu tarafından alınmış ve hızla büyümeye gitmişti. Ülker grubu tarafından isim hakları alınan eski markaları canlandırarak A101 ve BiM'in adı sanı belli olmayan markalarının aksine "bilindik marka" satan bir yer algısı yaratmayı başarmışlardır.
halka arz edilecek olan marketler zinciri..
iflasını hazırlıyor.

zamanında çalışmış biri olarak hak ediyorlar.
sen çalışanın mesaisini yatırma
abuk subuk adamları mağaza müdürü yap
nerde hırsız uğursuz varsa mağazanın başına getir
yeni kompset adı altında milyarlarca masraf yap.

sonra da halka arz.

eden bulur.
Dün aldığım profiterolü bozuk çıkan market. Önce zaten bir dışındaki çikolatasının buruşukluğundan şüphelendim. Homiligırtlaklığımdan yine de normaldir deyip kaşıkladım ve acımsı bir tatla çıkardım ağzımdakini. Skt normal. Muhtemelen saklama koşulları ile alakalı. Bugün fişiyle gidip yenisiyle değiştiririm. Böyle boş işler de var hayatta. Napcan.
süt ve süt ürünlerinde bizim yılların mis markasını satan marketler zinciri.

süt ve kaşar peynirde çok başarılıdır deneyiniz.
mis meyve suları özellikle de elma olanı fazlasıyla lezzetli olan ülker grubu bünyesindeki ucuzluk marketleri. ama bim ve a101'in gerisindedir.
dün sinirimi oynatan marketimsi. Marketten telefonuma lira yükleyeceğim. Marketi gezdim. Başka bir şey daha aldım. Kasaya geldim. Kasadaki kasiyere 20 lira yükleyeceğimi söyledim. "20 lira kalktı. minimum 25 lira" dedi bana. Kasanın yukarısındaki yüklemeler tablosunu belirten afişi gösterdim. "O öyle..." dedi gayet rahat bir şekilde. "Öyle şey olur mu dedim? " ben. "Kaldıracaksınız o zaman bu afişi" dedim. "Kaldıramıyoruz." dedi. "Kaldıramıyorsan üzerini çizgi çizeceksin" dedim. (resmen "zincir" markete marketçilik öğretiyoruz!) Gene pişkin gene pişkin bir şeyler söyleyip duruyor. Sinirlerime hakim olmak için çok tartışmadım çıktım. Marketten çıkıp eve gideceğim yerde, marketten çıkıp 20 lira yükleyebileceğim başka bir yere gittim. Markette dolaşmam, lira yükleyebileceğim yere gitmem-gelmem bir 40-50 dakikamı almıştır. Şok'un kasasının üzerinde doğru güncel bir fiyat cetveli olsa, benim de bu 40-50 dakikam boşuna gitmemiş olacaktı. Bir de üzerine yaşadığım "enayi" yerine konma hissi, iyice tepemi attırdı. Bir de kasada kasiyer tarafından "eziklenmem" toplu katliama sebep olabilirdi. Hani "şok" diyorlar ya. Gerçekten insanı şoka sokuyorlarmış. Şok-bim-a101 (tüm zincir marketler) sizden bakkal dükkanı bile olmaz!
atanamamış bim'dir.
tersten okununca da ünlem ifadesine sahip olan kelime.
iyi niyetli kasiyerlere sahip market.

ben böyle iyi niyetli bir kasiyer görmedim hayatımda. adam, "poşet ister misiniz?" diye soruyor, "yok" diyorum, kafasıyla "keyfiniz bilir" hareketi yapıyor. "1 tl'ye gofret ister misiniz?" diyor, "yok sağolun" diyorum, "siz de sağolun" diyor. inanabiliyor musunuz? "siz de sağolun" diyor...

benim için dünyanın en iyi kasiyeridir şok'daki kasiyer. aldığı para da sonuna kadar helal olsun.
Gördüğüm en mükemmel pofuduk kırlentleri satan market. Böyle beş on tane alıp eve koyacaksın.
Rakipleri bim ve a101'e göre daha sevdiğim marketler zinciridir.
Reklam spotu şöyle idi:
şok, daha ucuzu yok...
25 lira ustu alis verise palmolive dus jelini 10 liraya alabiliyorsunuz ben aldim mikemmel ölu deniz tuzlu aloe verali 750ml.

ölücü varsa kacirmasin.
Sözleri çok güzel olan eski bir Yonca Evcimik şarkısı
--spoiler--
https://m.youtube.com/watch?v=_3T63IW4RiA
--spoiler--
6642 marketi olan ve bu alanda 3. olan süpermarket.
kurtlu pirinç satan market. aldığım anadolu mutfağı isimli pirinçleri kurtlu çıktı. pilav yapınca kurtlar pilavını üzerinde karabiber gibi dağılıyor. yazıklar olsun parayla alıyoruz biz o ürünleri. daha önce aynı marketten aldığımız piyale makarnada makine yağı bulaşmış olarak çıkmıştı paketten. olmadı şok olmadı ülker grubu...
Eskiden uygundu şimdi pek Numarası kalmadı. Evet.
cepte şok, heryerde şok!
karpuzlar güzel.
sloganını daha pahalısı yok şeklinde değiştirmesi gereken market. pahalı lan. hiçbir esprisi yok valla.
bim ve a101'in yanında sönük kalan market.
2000 lerin başında satılan bir gazete ismidir.
bulvar 2 diyebiliriz.
25 kuruşa utana sıkala satın alınıp, osbir çekilirdi.