bugün

Mek parmak kaldı.

Gece, adına darbe dedikleri show; kutlu yürüyüş adını verdikleri ve hedefi sünni islam devleti olan nanenin rezilce kurgulanmış provasıdır.

Sözde darbe var yandaş kanallar komple açık, hükümetten kim varsa atarlı giderli rahat rahat konuşuyor.
Gözaltı yok kilit yerler tutulmamış akp teşkilatlarından sms ler vs.

Emniyet diyanet sala cihad vs.

Aferin.
Gelsin Türkiye'deyim, Türkiye'de olurum, Türkiye'de olacağım.
adam allahuekber diyerek asker kafası kesiyor, bazı zekiler hala 'yok şeriat asla gelmez bilmemne' diyorlar. yahu sizin aklınız nerde? neler olduğunun farkında mısınız?
http://haber.sol.org.tr/f...la-sokaga-cikanlar-162226
şu adamlar sokakta allah allah diye geziyor, siz hala yok şeriat gelmez etmez.
bok gelmez. bu eğitim sistemiyle, bu fanatik kitleyle 10 yıldan kısa sürede şeriatten çok daha fazlasını görebiliriz, ben bu gece şahsen ilk defa ciddi anlamda korktum.
Arabistan ve iran'da uygulananı dini kuralla alakası olmayan, arap ve babil kültürünü dinin emriymiş gösteren bir yönetim biçimidir.
(bkz: Veba)
böcekliktir. böcekle konuşup anlaşamazsın. ya öldürürsün, ya o sana hastalık bulaştırır.
gelirse çocuğumu öldürmüşcesine direneceğim vahşettir. islam da vahşettir. bunu inkar eden gidip arabistanda bir hafta gerçek islam bu değil demeden yaşasın bana hak verecektir.

ayrıca şeriatta karşı ölümüne direnmezsek ölürüz. öyle bir paradoksu var işte.
Türkiye cumhuriyetinde Şeriat gibi bir deneme olursa çok büyük bir iç savaş olur ve ırak'tan beter oluruz...
Rte istese de getiremez. Ki ben getirmek istedigini hic zannetmiyorum. Rte sadece guc istiyor, yonetim sekli onemli degil.
türkiyenin laiklikle şeriat arasında bir yerde, arafta olduğunu biliyoruz, böyle devam edeceğinden de hiç şüphem yok. ne laiklik ne şeriat gelecek. Kısacası Türkiye ye hiç bir zaman gelemeyecek olan şeydir şeriat.
biraz uzun olacak idare edin. şeriat = islam dinidir. namazın farzı da hırsızlığın cezası da şeriatın kapsamındadır. günümüz müslüman toplumunun kendi dinine olan cahiliyeti sebebiyle şeriat; el kesme, kafa kesmeden ibaret sanılmaktadır. gayri müslimlerin şeriata karşı olmasını anlarım. ancak müslüman bir bireyin alemlerin rabbi olduğuna inandığı Allahın, dünya ve ahiret için rehber olarak gönderdiği kitabında açık ayetlerle sabit olan bir hususta "böyle şey olmaz" diyerek aksi görüş bildirmesi akıl almaz bir durumdur. eğer bir müslüman olarak şeriata yani Kuran-ı Kerime, islam dinine karşıysanız bunu iki şekilde izah edebilirsiniz; ya Kuran-ı Kerimi dönemsel bir kitap olarak kabul edersiniz ki iman ettik dediğiniz kitabın hükmü kıyamete kadar geçerlidir ya da "Allah bu günün ihtiyaçlarını bilmiyordu" demeniz lazım.
meselenin esası islamın hıristiyanlık gibi zannedilmesidir. hıristiyanlıkta hukuk diye bir kavram yoktur. islam da ise alışverişten tutun savaş sırasında nasıl davranmak gerektiğine kadar herşey vardır. islam; birey ile birey, birey ile toplum, birey ile devlet, devlet ile devlet, birey ile Allahın ilişkilerinin düzenlendiği bir din ve hukuk sistemidir. sen bilmiyorsan veyahut yanlış biliyorsan o da senin problemindir.
şeriat asla zorla ikame edilecek bir sistem değildir. ancak toplumun uzlaşısı ile mümkündür. nihaî hedef olan cennet için ise bireysel kazanımlar geçerlidir. kimse şeriatla idare olunmuyor diye cehenneme gidecek değil. ancak şeriata karşı olmak Kuran-ı Kerimin ayetlerine karşı olmak manasına geldiği için riskli bir durumdur.
kıskançlığın çekememezliğin kinciliğin dini versiyonu. Aslında Kişi kendine şahşi olarak şeriatı rehber edinirse kazanır. Ama Devlet bunu yöntem olarak belirlerse her zaman eşit davranamaycağından bazen pis işlere baş vuracağından korkunç olur dini zedeler. Tarih bunu kanıtlıyor.
Arap ülkelerinin yaptığı gibi değil kuran'in emrettiği gibi olursa iyi bir şeydir.
2016 yılında tartışılıyor olması hatta adının bile unutulmamış olması nasıl geri kaldığımıza dair acı bir göstergedir.
müslümanın tam anlamıyla dinini yaşaması için gereken yasa.

türkiyeye yakında gelecektir. istesenizde istemesenizde.
Bir cOmar hayali.
Türkiye Cumhuriyeti devletine asla gelmeyecek olan bir yönetim şekli.
hiç bir hükmünün tam olarak günümüzde uygulanamayacağı için sorun yaratacaktır.
günümüzde uygulanamaz çünkü mesela ticaret kanunlarında maksimum kar yüzde 25'tir. sen yüzde 50 kazanacakken yüzde 25 kazanan adam gördün mü?
peygamber döneminde medinede yahudiler putperestler müslümanlar birlikte yaşamadı mı? muhammet laik bir lider değil miydi? ne zaman bir kadın taşlanarak öldürüldü sanki? veya kurana göre şeriat kurulabilir mi? hepi topu miras hırsızlık zina medeni hukuk ucundan ve usul hukuku azıcık. gayet yetersiz. hadislerle şeriat uyduralım derseniz allah adına haram helal farz uydurmuş olursunuz. gerçek tarihi kaynaklara göre peygamber her zaman laik davranan bir lidermiş. ben bu müslümanları anlamıyorum arkadaş. kurana al bak ne şeriati? hukuk kitabı mı ulan bu?

dinde zorlama yoktur.

inanın yahut inanmayın.

gibi ayetler varken nasıl şeriat uygulanabilir?
Suudi prensler kac defa kokain partilerde, seks partilerde yakalanıp ama kendi halkına herşeyi yasakladığı düzen, suudi arabistandakinden örnek verdim. Boyle bir şeymi sizin şeriat diye sordurtan sistem. Lan yobazlarda yüz olur halen bunu ister ya.
Allah nizamı, islam hukuku, yaşam biçimidir. Bizi yaradanımızdan daha iyi bilen mi var? Yok. O halde o ne diyorsa ona uymalıyız.
Sözde herkes aynı tanrıya inaniyor lakin herkes tanrının farklı şeyler söylediğini iddaa ediyor,dinler arası farkliliklari geçtim mezhepler arası bile devasa farkliliklar var,o yüzden diyorum ki;ne şeriatı?kimin şeriatı?uyanın ruyadan.
müslümanın saplantısı, deliliği. bir işin nasıl olması gerektiğini ince biçimde düşünemez. hasta bir şekilde kitaba uyar. verdiği zararları görmez, umursamaz.
şeriat, tarikat yoldur varana,
Hakikat, marifet ondan içeri.

Yunus Emre (kuddise sirruhu)
kazakistan da kısmi olarak uygulanır.