bugün

bursa inegöl pasajında bulunan heavy metal shop. son derece geniş bir müzik arşivi vardır , bulamayacağınız albüm hemen hemen yoktur. bulamadığınız albüm varsa da getirtir. ayrıca metal gruplarının tişörtleri, stickerları , metal müzik dergileri , çeşitli amatör grupların demoları ve her türlü takı mevcuttur.
Şenol Bey senelerce Bursa Kız Lisesi'nde müzik öğretmenliği yapmıştır.
şenol diye heavy metal shop çok hoş gelmemektedir kulağa ancak şenol ismi neyin önüne eklense bir nahoş yapmaktadır ortamı,ambiansı bozmaktadır o ayrı.dj şenol duymuştum bir keresinde.kopmuştum doğal olarak.
aranılan birçok şeyin bulunabildiği lakin shopta genelde duran sahibin kardeşi ve oralarda oturan* kadının ticari havalarıyla can sıkabilen bir mekandır.
bir zamanlar (yanlış hatırlamıyorsam) vitrininde imitasyon bok bulunan shop.
ortaokul yıllarımda metal müzikle yeni tanıştıımda her hafta mutlaka gittiğim, değişik değişik kurukafa desenli tshirtler bastırdığım tükan.* ayrıca birbirinden eğlenceli şaka materyalleri de satar, misal osuruk bombası acaip iyidir, nitekim patlattığınız yerde bir lağım patlaması olmuş gibi izlenim ve koku verir.
hakkında bu kadar entry girilince hakikaten meşhur bir yer olduğunu anladığım ''ağır'' dükkan.afferin adamlar yapmış demek.
patlayan sigarası, ossuruk minderi, piskopat gözlüğü, su fıştırkan kalemi ile bursanın sembollerinden olmuş alternatif mağaza. halı saha formalarına numara, okuduğun lisenin tişörtünü arayıp da bir türlü bulabildiğin; müşteri profilinde ciddi dalgalanmalar yaşayıp aynı zamanda ciddi müzik arşiviyle de bizleri şaşırtır.
(bkz: hayrullah baba hard rock cafe)
bursa'daki tek heavy metal shop olmasından dolayı dergi fanzin gibi materyallerin elde edinilebildiği tek yer..ancak her gidişte, dükkanın içinde bulunan liseli iki üç poser kızı eğlendirmek için saçma sapan muhabbetler döndüren, kendini bi bok sanan eleman lanet olsun dediriyor insana..
gençliğe mal olacak bi heavy metal dükkanı açacaksın ve ismi şenol olacak... allah'tan adamın adı abdurrahim değilmiş. zira kafaya koymuş bu adam dükkana kendi ismini koymaya...
yıllar önce camekanına astığı ağrılı acılı kulak delinir yazısını ilk kez gördüğümde beni yaran metal tükkanı. 1990'dan beri ordadır.
bursa'nın şimdiye kadar gördüğüm en güzel yerlerinden birisi. lakin; içerisi özenti kaynamaktadır. Son gittiğimde; en fazla 10 yaşında, him tişörtlü bi veledi görünce gülmekten yerlere yatmamı sağlamıştır. tezgahta duran uzun saçlı, sakallı eleman sağlamdır, muhabbeti hoştur.
istediğiniz fotoğraf, resmi dijital olarak t-shirt ya da sweat shirt vs.'ye bastırabildiğiniz yer. avrupalı metalcilerin 20-25 euro verip adlıkları orjinal t-shirtleri burada 20 ytl'ye bastırabiliyorsunuz.
enteresan bi dükkandır. her bişey vardır, yoksa da bulurlar. sahibini anadolu lisesinden bilirim, daha o zamandan böyle bi dükkan açacağı belliydi. iyi çocuktur barış, sever herkes!
bursa'da aldığım tek baskı t-shirtlerini satan dükkan. içinde her bir şeyi barındırır. muhabbeti boldur, ürünleri standartın üstünde kaliteye sahiptir. (üç sene önce aldığım çantayı sık olmakla birlikte halen kullanıyorum. t-shirtlerinde biraz renk değişimi olsa da gayet iyi.)
işlerini yapan adamlar. geçen gidip sıcak su dökünce arkada resim çıkan kupa aldım. bir çok t shirt beğendim. baskıları kalitelidir. ayrıca hoşsohbet olup geyik insanlardır. şöyle ki, beğendiğim bir linkin park baskılı kapri nin fiyatı şöyledir.

fiyatı: 17,50 tl
pazarlıklı fiyatı: 22,50 tl
geçenlerde (#14450702) belirttiğim kapriyi almaya gittim. neyse denedik ettik beğendik. alacağım. cebime elimi bir attım. az önce yemek yedikten sonra bozulan para var. cüzdanda 15 tl var. cepte 2 tl. yani 17,50 lik elbise için 50 kuruş eksik. bibaktım 10 kuruş daha var. barış abi yoktu yücel abi vardı.

-yücel abi ne kadar ?
+17,50 kardeşim
-abi 17 tl var ama ?
+olur ya ne olacak
-aha abi dur 10 kuruş daha varmış. (cepte onu hissettiğim ana sıçayım)
+yok kardeşim ya kalsın sorun değil
-abi olsun ya
+yav altı üstü 10 kuruş
-abi al allah aşkına cebimde durmasın şu para

gibi bir muhabbet geçmiştir.

bu da böyle bir anımdır.

not: oradaki 10 kuruş bu 10 kuruş.. (#15448703)
zamanında - yaklaşık 10-12 yıl önce - gitar tablarını alt kattaki bir kırtasiyeden fotokopi çektirmek suretiyle edindiğimiz güzel mekan. gitmişken çarşının * en alt katındaki bedri abi'ye * uğrayıp pena alır, geri dönüp tabların aslını bırakır, muhabbete devam ederdik. şenol abi'nin elimdeki gitarı görünce "gerçek strat * mı o?" sorusuna "evet abi" cevabını verdiğimde, yüzündeki "not bad" ifadesi ile tanıştığımız günü hiç unutmam.

(bkz: hey gidi günler)
hala var mı orası demek istiyorum. varımı yoğumu oraya harcadım anasını satayım bir zamanlar. almadığım amon amarth megadeth tişörtü kalmadı ama o tükkanda texas pijaması niye satılır onu bir türlü anlayamadım.
bursa'da t-shirt baskısı, hediyelik eşyanın ve şaka malzemelerinin ilk adresidir. fakat bursa rock n roll store kadar ekonomik olduğunu söylemek güçtür.
Bursa'daki adamakıllı tek metalshoptur. Çarşıya çıkma sebebidir.
mükemmel baskı kalitesiyle ve sıcak ortamıyla tam anlamında güzeldir.