bugün

entry'ler (14)

william lawson s

şu anda boğazımdan kaydırdığım uygun fiyatına göre gayet güzel viski. kör tadımda j&b'den ayırt edebilecek varsa alnımı karışlasın. jameson da piyasaya ilk çıktığında böyle uygun idi fiyatı sonra ne oldu, j&b'den walker'dan pahalı oldu. bulursanız alın, bana dua edin.

mehmet barlas

yorum farkı, programın sonu, barlas sözü bağlayacak:

+ mehmet barlas: "övgülerinizi bana, eleştirilerinizi sayın kongar'a gönderin lütfen"
+ emre kongar: "aynen öyle efendim, onun övgüye, benim eleştiriye ihtiyacım var"

ve barlas iyot gibi kalır.

okaliptüs

bataklıkta yetişir, "batalık ağacı" da denilir.

aydın doğan

ballı patronlardandır, son vergi affı ile yine yırtmıştır. millet ise bundan sonra da bi tarafını yırtmaya devam edecektir.

ian anderson

nedendir bilmem, bende cem karaca'yı çağrıştıran müzik dehası, deli adam!

jethro tull

80lerde stüdyo fm'de yavuz aydar sayesinde tanıdığım, deli bakışlı vokalisti, gitaristi, flütçüsü, söz yazarı ian anderson ile özdeşleşmiş progressive rock grubu.

yavuz aydar

internet, müzik dosyası gibi mevhumların olmadığı dönemde, trt3'te şebnem savaşçı ile birlikte hazırladıkları stüdyo fm isimli programla şu anki müzik zevkim üzerinde hak sahibi olan, evet hak sahibi olan kişi. allah razı olsun kendisinden.

rampa

a la rampa, roma'nın göbeğinde ispanyol merdivenlerinin yanında, yemekleri mükemmel denebilecek kadar güzel lokantanın adı. tiramisu yemeden çıkılmaz.

pastal

konfeksiyonda, kesilmek üzere üst üste dizilmiş olan kumaş katlarıdır.

sabetay

doğan görünümlü şahin. yalçın küçük hoca'nın sürekli kurcalayıp durduğu konudur, son olarak fitne isimli kitabında biraz daha irdelemiştir.

şenol heavy metal shop

enteresan bi dükkandır. her bişey vardır, yoksa da bulurlar. sahibini anadolu lisesinden bilirim, daha o zamandan böyle bi dükkan açacağı belliydi. iyi çocuktur barış, sever herkes!

photoshop

bi fotograf çekmediği kalmıştır, üstüne de fotograf işleme programı yoktur, olamayacaktır.

vena

izmirli marka. türkiye'nin neredeyse heryerinde var. http://www.vena.com.tr

cottonland

bursa merkezli bir markadır. acayip güzel sweat shirtleri, polarları falan vardır. fiyatları çok ucuz olmasa da ürünler ve özellikle dikişler çok güzeldir, senelerce giyersiniz. eskiden istanbul'da, izmir'de, erdek'te, ankara'da falan vardı ama artık bulamıyoruz, galiba sadece bursa'da satıyorlar. http://www.cottonland.com.tr