bugün

tapılası hatun... kişiliği ile sesi ile bizi baştan çıkaran... özellikle konserlerinden büyük bi hazla döndüğümüz, haftalarca etkisinden kurtulamadığımız güzel sanatçımız... izmir konserinde ilk kez jeneratörünün patladığı ve bu şaşkınlığını çok hoş dille anlatan saygıya değer hatun... kendimi bildim bileli dinlediğin asla kopamadığım güzel yaratık...
1972 doğumlu olmasına rağmen 30 dan fazla göstermeyen 6 çok başarılı stüdyo albümüne imza atmış Türk rock müzik sanatçısı,kraliçesi.muhteşem bir sese sahiptir ve türkiye nin en iyi müzisyenleriyle çalışır.istanbul bgm de verdiği son konserde benim adım orman albümünden eski isimli parçasını çalarken ekrandan nazım hikmet yunus emre türkan saylan gibi isimler geçmiştir;Atatürk'ün o isimler arasında yer almaması sebebiyle konser dinleyicilerinden yükselen Atatürk,Atatürk! sesleri karşısında "biz hayatı güzelleştirenlerden bahsettik,hayatı bahşedenlerden değil" diyerek beni ve tüm salonu mest etmiş kişiliktir.(şarkı dinlenirse bu cümle daha bir anlam kazanacaktır) muhteşemdir o.harikadır,çok sevilesidir.
29 ocak cuma günü beyaz show' a katılacağı kesinleşen sanatçıdır. reyting patlaması yaşatması muhtemeldir.
Benim çakıl taşlarım var irili ufaklı
Kaybolduğumda yere yayıp yol yaptığım
Çakıl taşlarım var her yerden topladığım
Boşluğa düştüğümde oyunlar yaratıp oynadığım

Benim bir sözlüğüm var unutulmuş bir dil
Oysa ki içinde her şeyin anlamı gizli
Benim bir gözlüğüm var sol camı kırıldı
Taktığım zamanlarda içini gösteren adeta

Sen hiç hiç oldun mu, birden duruldun mu
Bulanıkmış berrakmış her suyu içtin mi
Altında ağ olmadan yerden yükseldin mi
Tam zevkine varmışken birden yere düştün mü sen
Düştün mü sen

Benim hiç boyanmamış dört duvarım var
Çatlaklarından sızıp içinden geçtiğim
Benim hiç yıkılmamış duvarlarım var
Dikkatle baktığımda ardını gördüğüm adeta

Sen hiç hiç oldun mu birden duruldun mu
Düştün mü sen

Benim bir hikayem var sonunu yazmadığım
Benim bir sevgilim var henüz tanışmadığım
Benim umudum var benim umudum
Benim umudum var benim umudum

Sen hiç hiç oldun mu birden duruldun mu

Hiç oldun mu birden duruldun mu
Düştün mü sen?
Konserine gitmeden öLünmemesi gereken, Türkiyenin en iyi aLternatif rock yapan kadın vokaLi
'ferah' sesli sanatçı.
mini etekli rockçı. çok güzel olmuşsun. bravo. ömer faruk sorak'a da yalnız için teşekkürlerimizi sunarız.
bu gece beyaz şova katılacak olan rockçı.
yabancı hali için:
(bkz: amy lee)*.
an itibariyle beyaz şova katılmış olan sanatçı.
30 ocak beyaz show programına albüm tanıtımı için takılmıştır. hala orda yaaa. yine er zamanki gibi, ne kadar güzel. "yalnız"ı söylüyor. kimse durdurmasın onu.
sanatçı olduğunu canlı performansla gösteren şebnem ferah. kaç tane var ki senin gibi. tombiş şey*
kendisi türk rock müziği için çok önemli bir şahsiyettir ne kadar dinlemesem de saygı duyarım ama artık hayranları mı gaz veriyor yakınları mı gaz veriyor amy lee ye çok benziyorsun onun parçaları süper coverlarsın gibisinden laflar mı ediliyor kendisine bi bilgim yok diyeceğim odur ki kendisini amy ye benzetip bring me to life filan kasmasın gözümde ajdar anık mesafesine indirgeniyor anında ona göre ,o ne biçim coverdı lan öle insanlığımdan utandım resmen hele bi de arkada feat eden bi abi vardı (save me kısmı ) anlatılmaz yaşanır diyim ben sana yani , nese gençler izleyin hak vereceksiniz.

http://www.facebook.com/v...v=194822248674&ref=mf
hem görsel anlamda hem müzikal anlamda fevkaladenin fevkine ulaşmış bir sanatçı. (bkz: analar neler doğuruyor)
türkiye'de rockçı erkeklerle kıyaslandığında hala çok iyi denilebilecek kadın rock vokal çıkmamasından mıdır nedir * şebnem ferah fazla devleştirilmektedir bence.tamam şarkı sözleri iyi,müzikler iyi ama sesi özellikle de canlı performansı bana göre vasat,ben dayanamıyorum bir şarkıdan sonra zap yapıyorum.albümleri için konuşursam da şunu söyleyebilirim:ard arda en fazla üç şarkısını dinleyebiliyorum.beni yoruyor,fazlasıyla yoruyor. *
sigara'yı söylerken aşık olunmayacak gibi değildi. tiksinirim kendisine şebo diyenlerden. şebo ne lan beşiktaşlı bobo gibi?
o kadar gerizekalı hayran kitlesi var ki, insanı kendisinden soğutuyor ne yazık ki. umarım hayko cepkin'in şuandaki hayran kitlesine dönüşmez. bi de allah rızası için şebo demeyin lan şu kadına. şebo ne amına koyyim??? daha doğru düzgün dinlettirmeden soğuttunuz kadından.
mor ve ötesi grubuyla düet yaptığı küçük sevgilim şarkısı binlerce kez dinlenebilecek kişidir.
kendine has bir tarzı olan, delici bakışlara sahip olan sanatçıdır. şarkılarındaki dünya vatandaşlığı ve evrensel anlayış insanı etkiler. kendisini dinlettirir.
dün gece beyaz show' daki duruşuyla, performansıyla ve özellikle mütevaziliğiyle yine kendine hayran bırakmış olan türk rock müziğinin kraliçesidir. telefonla bağlanan ve ağzından salyalar akar biçimde bir sürü gereksiz cümle kuran kıza 'ben sizin hayatınız olmak için değil, hayatınızın fon müziğinde çalsın diye müzik yapıyorum, dünyanız olmak istemem ' şeklinde kapak yapılası cevabı karşısında saygıyla eğiliyorum. bu cümleyle sadece o kıza değil tıpkı onun gibi 'ya benim olursun ya kara toprağın' şeklinde düşünenlere de gereken cevabı vermiştir. ve yapılan onca iltifata onay vermeyerek yüksekte olan yerini daha da yükseklere taşımış küçük ama dev kadındır.
ayrıca hala depresif şarkılar yapıyor diyenlere de şaşırmamak elde değil. ne bekliyorsunuz ki 'sevgilimi koluma takarım bebek'te tur atarım' şeklinde coşturmasını mı? bu kadın rock müzik yapıyor dolasıyla bu tarz beklentilerinizi hiç bir zaman karşılayamayacak. o yüzden size tavsiye gidin demet akalın dinleyin, oynayın. bu kadın türkiye'nin en güçlü seslerinden hazımsız olsanız da...
kendisine eşsiz ses diyenler dünyadaki eşsiz seslerden bihaberdirler genelde. kadın çok başarılı bir müzisyen ona lafım yok ama abartmamak gerek.

ayrıca metin türkcan, cem köksal, demir demirkan filan da virtüöz değildir.

(bkz: isyankar yazar)
dudaklarına bayıldığım süper sesli insan. kıvrık kıvrık tatlı dudakları var.
begenmeyenleriyle aynı havayı solumakdan utandıgım rock'un kraliçesi hatta kraliçeler halt etmiştir yanında.
şarkı sözlerini herkesin içinden çıkaran, ve hayatın anlamını kavratan, berrak sesiyle yüreklerimize inen güzel hatun.
istiklal caddesi adlı parçası ile iç organlarımı ağlatmış bir sanatçı . paramparça oldu içim .