bugün

entry'ler (80)

uludağ sözlük

bünyesinde bulunan ve tek amacı insanları aşşalamak olan parazitleri temizlemesi gereken sözluk.

seri eksi oy veren kürt

seri eksi oy veren türk'le kardeştir.

kürtlerle beraber değil kürtlere rağmen

hayal ürünü bir söylem.şöyleki konuyu açalım türkler ne zaman sıkışsa kürtler isyan ediyor denmiş isyanların isimleide açıklanmış.peki osmanlı zamanında sadece kürtlermi isyan etmiş,patrona halil,mehmet ali paşa isyanı *,celali isyanları,yeniçeri isyanlarını kim çıkarmış fetret devri neden yaşanmış,osmanlı padişahları değilmiydi kardeşlerini boğduran neden bogduruyorlarmış kardeşlerini, kurtuluş savaşı sırasında çıkan çerkez etem isyanı,konya isyanı,yozgat isyanı nedir,menemen olayı ne ayak yani sizin mantıgınıza göre türklere ragmen de olmuş bazı şeyler;hayır tarihi bilmiyorsunuz sagdan soldan duyduklarınızı,gördüklerinizi gelip buralara aktarıp aklı sıra tahlil yapıyorsunuz,efendim bu grupların en bomba fikri ise kürtlerin kurtuluş savaşına destek vermedikleri arkadaşım atıyorsunda destekli at erzurum kongresine katılan delegeler hangi sehirlerin delegeleri,kazım karabekir komutasındaki dogu birligi egelilerden mi oluşuyor,seyh saiti yakalayan komutan seyh saitin damadı,atıyorsunuz ama boş atıyorsunuz,sagdan soldan duyduklarınızı az araştırın sonra sallayın piyasa,isyanlarmış çıkartalım mı bugune kadar ki isyanları kim ne kadar isyan etmiş devleti-aliye.

kürt

çoğunluğu şafii mezhebinden olan halk.dindar bir halk'dır,alevisi de dindardır,sunniside. kürtlerin çıkardıgı bütün isyanlar din kökenlidir.**.pkk olayı ise bir isyan değildir.türklerle kader birliği yapmışlardır tarih boyunca türkler içersinden ne kadar hain çıkmışsa kürtlerdende o kadar çıkmıştır fazlası değil.son dönemde yükselen milliyetçi akım ise türklerde yükselen milliyetçi akıma tepki olarak doğmuştur.türkler ne kadar göç etmişse büyük kentlere kürtlerde o kadar göç etmiştir.türkler pkk olayının iç yüzünü,neden bitirelemediğini,harcanın 300 milyar dolara yakın paranın ne kadarının kimlerin cebine gittigini sorgulamamışsa kürtlerde sorgulamamıştır. türkler kıbrısda korede pkk olayında sehit vermişse kürtlerde vermiştir(bu bazılarının işine gelmez ama).yaşadıkları bölge yer altı kaynaklarına sahip oldugu için,hep birilerinin maşası olmuşlarıdır,türkler gibi(ne oldu maşa oldugunu kabul etmiyormusun,peki neden 300 yıldır karmaşa var topraklarında,neden 300 yıldır savaş var topraklarında,hepsinimi kürtler çıkardı,maraşı,çorumu damı kürtler yaptı,6 eylül olaylarının sorumlusudamı kürtler,70 lerde gençlerin bir birini sag sol diye öldürmesini demi kürtler ayarladı,3 darbe bilmem kaç muhtura kürtler yüzündenmi verildi,bankaları hortumlayanlardamı kürt,hadi diyelim son 30 sene yaşananlardan tek kürtler sorumlu,peki sen 1980 den öncesinin sorumlulugunu alıyormusun,tamam kürtlerde aşiret var agalık düzeni var peki bu türklerde yok mu,sadece kürtler mi 600 sene padişahın kulu olarak yaşadı,kürtler içinde pkk yı destekleyenler var peki onca masum insanın katili olanları türkiye seninle gurur duyuyor deyip omuzlarda taşıyanlardamı kürtler,bdp yi teröristleri savunmakla eleştiriyorsunda,maraş katliamının sorumlularından birini mhp miletvekil yapınca neden susuyorsun,sen kürtleri pkk ya destek olmakla suçluyorsunda,kürtleri köyünde koruyamayıp,köylerini boşaltani,mevcut düzenini bozan tek geçimi hayvancılıgı bitirip,büyük şehirlerde vasıfsız işsiz olarak bırakan devletine neden ses çıkarmıyorsun,sonra sende maşasın dendiginde kızacaksın,klavye milliyetçiligi yapacaksın).türklerin arasında oldugu gibi kürtlerin arasındada bu yaşananların basiretsiz yönetimlerden,kendi çıkarları için halklarını büyük devletlere satanların sorumlu oldugunu bilen var ve bilin ki bu insanlar çogunlukda ve bu ülkeyi bazı turk kurt beyinsizlerinin faşizan duygularına meze yapmayacak kadarda güçlü ve bilinçli.

katil etme potansiyeli olan sözler

tahmin etmiyorum.bu söz neden insanı katil yapabilir diyor olabilirsiniz ama bilin ki kayınpederim gibi biriyle tanışmamışsınız ondandır.
bir iş görüşmesinden çıkmışsınız,işe çok ihtiyacınız var ve streslisiniz yetmezmiş gibi akşam eve kayınpederiniz gelecektir.
diyolog şöyle gelişir;
kp:kayınpeder
ben:bildigin ben alseloz işte
iç ses:benim iç sesim sizofrenlik varda biraz.*
--spoiler--
kp:o işe başvurdun mu ?
ben:evet
kp:seni alırlar mı ?
ben:istedikleri sartları taşıyorum,ayrıca şirket müdürü pazartesi işe başlıyacaksın dedi,
kp:tahmin etmiyorum
iç ses:acaba bıçakla mı öldürsem yoksa bu çaydanlıgı mı kafasına geçirsem, tahmin etmiyormuş.
--spoiler--

kürtlerin tasfiyesi

afferim en vatanperver sensin.

türkiye nin hava sahasını israil e kapatması

bide yatak odamızı kapatsak israile tadından yenmez.

16 nisan 2010 istanbul trafik keşmekeşi

17 nisan,18 nisan...19 nisan 2200 dede devam edecek keşmekedir.

aşk ı memnu

behlülün çok yakın zamanda gözünü adnan beye dikecegini beklediğim dizi.o nasıl bir yiğendir allah düşmanıma vermesin.ramiz dayı'da dua etsin elalemin ne yiğenleri var dayı.

tecavüze uğrayan yarış atları

eğer sahibi herşeyini bu atın kaybettigi yarışa yatırmışsa,kaçınılmaz sonla karşılasacak atlardır.

alevi sünni evliliği

genelde başkalarını geren eylemdir.evlenenler mutlu,çocukları mutlu diye evlenenlerin aileleride mutlu ama komsu hayriye hanımla yönetici adnan bey mutsuz niye aleviyle sunni evlenirmiymiş,sanane arkadaşım sanane senin gibi bir öküz evlenebilmişse herkes evlenir adnan bey.

nihat genç

konuştukça gaza gelen yazar.bazen öyle bir hale geliyor kalkıp karşısındaki sunucuyu dövecek diye korkuyorum.

devlet güçleri tarafından öldürülen çocuk

neden trabzon'lu cocuk ölmüyorda guneydogulu çocuklar ölüyor diye suçlanan cocukdur.adı üstünde çocuk ailesi hangi ideolojiye sahip olursa olsun isterse terörist olarak yetiştirilsin fark etmez devletin görevi onu öldürmek değil onu topluma kazandırmakdır,sosyal devlet ilkesi süs olsun diye anayasaya konmamış,neden saddam kürtlere bomba atmış neden yavuz sultan selim kürtleri kılıçdan geçirmiş diye sormuş hem cahil hem faşist yavuzun kılıcdan gecirdigi kürtler değil alevilerdi,yazık çocukların ölümünü bile savunacak vicdansızlıga erişmişseniz hakkaten yazık.

yılmaz özdil

kendisini zeki olarak niteleyenler çıktıkca aziz nesini yad etmemek elde değil.*

kurtlar vadisi pusu

laz ziyaların,çakırların,kılıçların özlendiği dizidir.en azından onların döneminde oyunculuk vardı şimdiki gibi yaprak dökümü aşkı memnu karışımı değildi.

alseloz

kendisine gülenlerin kuran-ı kerimdeki başörtüsyle ilgili ayeti açıklamalarını bekleyen yazardır.

fenerbahçe taraftarı

pazar günü gerçek taraftarı görecek taraftardır.* gerçi daha önce çok gördüler ama olsun hafızaları tazalenir.

türban takıp makyaj yapmak

türbanı yanlış yorumlayanların takıldıgı eylemdir.efendim türban dikkat çekmeme,dürtü uyandırmama için takılmaz.böyle bir ne ayet var nede hadis her zaman ki gibi erkek egemen toplumların her türlü kadın davranışında yaptıgı gibi burdada bir tarafından kural uydurarak aklı sıra kadınları baskı altına almaya çalışma iç güdüsüdür.turban müslüman kadınların dışarı çıktıları zaman müslüman oldukları belli olsun diye takılması emredilen bir olgu,bu kadar başka bir amacı yok onun dışında turbana yüklenen anlamlar hep sonradan uydurulan anlamlardır,yok illa tuturacaksanız turban dikkat çekmemek için takılır diye o zaman bile başlıkdaki eylem paradoks olmaz niye olmaz turban takıp makyaj yapan kız hadise uyuyordur ''müslüman temiz elbise giyer güzel kokular sürer '' yani ortada paradoks falan yok.

türkiye vatandaşı olmaktan utanmak

kiev de yaşayıp türkiyeyi begenmeyen vatandaşların eylemidir.

türban takıp makyaj yapmak

büyük bir paradoks oluşturmamakdadır.her kadın makyaj yapar bu kadının dogasında var aşırı makyaj ise başı kapalı olsun veya olmasın hiç bir kadına yakışmaz,türbanın var olma sebebi çekicilikden alı koyma değildir,toplum içinde kadının müslüman oldugunu gösteren bir işaretdir,basit bir örnekle açıklamak gerekirse kişi sapıksa kadın değil turban çuvalın içinde gezse bile karşısındaki kişide cinsel dürtü uyandıracakdır.