bugün

denesi olmayan sahtedir.
çok severim hem doğal hem sağlıklı tadı da güzel .
Bir iki ufak çaplı marka haricinde Marketlerde satilanlarin cogu tırışka. Ama ev yapimi olani bardak bardak icerim, lezzet ve şifa birarada. Cok da güzel yaparim.
5 litre suya ;
1 adet portakal büyüklüğünde şalgam turpu ( ince ince doğranacak )
1 adet portakal büyüklüğünde kırmızı pancar ( ince ince doğranacak )
4 adet mor havuç ( her biri diklemesine 4 e bölünecek )
2 y. kaşığı iri tuz.
1 y. kaşığı toz şeker.
1 bardak dolusu bulgur ( bez torba içinde )
1 limon. ( sıkılacak )

7-8 gün sonra gerçek şalgamınız hazır / adanalıdan.
şalgam suyu değil şalgam denir sadece.

adanalıyım.
Rakının yanında güzel giden içecek.
milletin lökür lökür içtiği benim ise halen alışamadığım pek faydalı içecek.
tadı turşu suyuna benzeyen acılısı güzel olan içecek.
Simitle güzel olur.
SARS HASTALIĞININ TEK ÇARESi OLARAK UZAK DOĞUYA TONLARCA GiTMiŞ BiR GIDADIR. YiNE DE TUZ VE SiRKE MiKTARINDAN DOLAYI MiDE RAHATSIZLIĞI BULUNANLARIN DiKKATLi TÜKETMESi GEREKiR.
Ayran ile karıştırıp içmiştim bir ara. Hatta bizim çiğ köfteciye ikram etmiştim. Şimdi adam deli gibi satıyor onu. Adına da şagan demiş göt.
şalgam içen insan hiç kötü olur mu?
Adanalı tanıdığım olsa birkaç galon getirtirdim. Ama yok. Markettekiler icilmiyor. Adanalilar çok şanslı. Hem iyisi hem ucuzu orda yiyecegin. Burda 50 tl lik kebap orda 15 tl ne güzel. Şans.
yüce allahın yarattığı en efsanevi içeceklerdendir.Rakının yanında olmazsa olmaz.
deneli mi olsun denesiz mi? diye sorardı, eskiden çukurova sokaklarında üstü ortasından ikiye ayrılan cam kapaklı, beyaz emaye kovalarda şalgam satanlar.
Bakın bu içecek adana’nın Değil mi?

biz Adanalılar “şalgam” diyoruz.

Siz niye şalgam suyu diyorsunuz?

Çıldırtmayın insanı...
görsel

şalgamın babası ali göde'ye gidin de biraz gülün. hazır gitmişken bi acılı da yuvarlayın.

ilk defa tanıştığım adamın birine dedim ki "kendime çay yapıyorum ama sallama, içer misin?", bana verdiği cevap " almayım, sallama çay delikanlı adamı bozar."

e senin delikanlılığın sallama çaya kaldıysa zaten...

neyse, kitabın kapağıyla değil içinde yazanlarla ilgilenin, küçük hesaplar peşinde olmayın, kimseye de artizlik yapmayın.
iyidir iyi.
Abi ben rakıyı şalgam suyu ile seviyorum.
Abi ben rakıyı şalgamla seviyorum,vb..
Şalgam suyu ney lann şalgamdır o şalgam.
Bol acılı Çiğköfte ile su an ne güzel giderdi.
Aşkın sac ayaklarından biri. Acılı Şalgam Kebap.
Bağırsakları çalıştırır probiyotiktir.

Bi kere bunu ictikten sonra diskilama düzenim düzene girmişti.
acı biberlisi daha güzel.
şalgama yabancı olanların tabiridir, şalgam suyu tüketenlerde ve tüketmeyi bilenlerde bu tabir yoktur. onun adı sadece (bkz: şalgam)dır.
rakının yancısıdır.
güncel Önemli Başlıklar