bugün

rakı ve kebapla mükemmel bir üçlü oluşturan içecek.
müthiş bir pazarlama stratejisiyle geleceğin coca cola sı olacak muazzam içecek.
türk halkının çok sevdiği içecek...
içindekiler kısmı okunduğunda "bulgur" a hayret edilen içecek.
acılısının muhteşem olduğu,alışık olanlar için bidonla bile içilebilecek muhteşem içecek.
koka kolam. acılı ve soğuk olanı kebapla birlikte sizi pek çok güzellikten caydırabilir.
tatlı mı ekşi mi oldugunu hala bilmediğim içecektir kendileri.
daha önce görmemiş birisi için renginden dolayı vişne suyu gibi tatlı birşeyi hayal ettirebilir. bu hayalle ağzınıza alırsanız ani bir reaksiyon vermeniz yüksek ihtimaldir.
içildikten sonra dudak üstü kenarlarında yalamayla çıkmayan kıpkırımızı bir iz bırakan içecektir.tavsiye:yanınızda ıslak mendil yoksa içmeyiniz.
bunaltıcı bir yaz gününde susamış bir insanın masanın üzerinde görüp, kafaya dikip kana kana içmesinden sonra "anem ben ne içtim?!" gibi hallere düşme nedeni.
(bkz: balgam suyu) *
ice tea'ye tercih edilebilecek muhteşem içeçek. *
tasra insanlarinin tercihi, bir hayat bicimi.
rakı içen şehir insanlarının tercihi.
bir kesim insanlarin ferahlamak icin ictigini dusundugum aci icecekimsi.
adanalı biri olarak varlıgından oturu gurur duydugum icecek.super icat.doganay pazarda en buyuk paya sahip olmasına karsın en guzel salgam seyyar satıcıların sattıgı salgamlardır.adanaya gidenler salgamı bir de oradan denemelidir.
lıkır lıkır içtikten sonra terleten,terledikçe lıkır lıkır içilen mükemmel içecek.

(bkz: acılı şalgam suyu)
benim rakı masaya geldiğinde yanında göremeyince ağlamaklı olduğumu içecektir kendisi.ekşimsi bir tadı olup acılı acısız içilebilir.acısı içine acı biber turşusunun suyu katılarak sağlanır.acıyı içmeden önce katmak gerekir aksi halde beklerse şalgam bozulur.bir de yamulmuyorsam adana'ya özgü bir içecek olması lazım.
acı severlerin olmazsa olmazıdır. allah ondan bizi ayırmasındır.
rakı ile ilk kez içildiği zaman suyun ne kadar boş olduğunu rakının yanında bir kez daha anlamamıza yarayacak olan kutsal şey.
(bkz: balgam suyu)
kusması gereken insanlara içirilmesi gereken sıvı.
rakının YARENiDiR.
adanadayken günde 3 litre içtiğim muhteşem içecek. yaz aylarında acılı ve soğuk bir biçimde dayanılmaz görüntüsü ve tadı vardır.

(bkz: afiyet olsun efem)
adana içecegidir,adana da tostla, simitle, ve kebap ile tüketilir.90 lı yıllarda türkiye ye yayılmaya başlamıştır.