bugün

sadece rüya isimli şarkısıyla bilinen grup.daha niceleri için;
(bkz: söyle neler oldu) (bkz: hiçbir şey sorma) (bkz: ses tiryakisi)
derule türküsünü yıllar önce öyle bir coverlamışlarki kimse ünlü'nün verdigi lezzeti veremez sanırım.
facebook kullanan herkes.
rüya yorumları "kült" olmuş almanya orjinli grup.
bir ara toplandılar konser falan verdiler * sonra yine ortadan kayboldular
aktif olmadıkları için gözden hep kaçar lakin bu adamlar zamanında zamanlarının çok ötesinde türkçe rock albümlerine imza atmışlardır. yıllandıkça değer kazanan ve şu an piyasada olan rock grupların eline su dökemeyeceği gruptur.

[http://www.youtube.com/watch?v=gvFAW-iZZms&feature=share ]
ünlü, hayatının ilk yarısını "tanınmak" için çırpınarak geçinen, ikinci yarısında kendisini kimse tanımasın diye kara gözlükler ve şapkalar arasında saklanmaya çalışan insandır.

*
türkiye için büyük bir nimet olan lakin whisky gibi kıymeti anlaşılmayan rock grubu.
tayfun ünlü geçenlerde bir röportajında, grubun 96'da çıkardığı gerek müziği gerekse enteresan klibiyle o dönemi yaşayanların hafızalarına kazınmış efsanevi rüya parçasını hande yener veya grup seksendört'ten tuna velibaşoğlu'nun cover'layacağını söylemiş. yapmayın be hacılar, şarkı zihnimizdeki nostaljik haliyle kalsın. bok etmeyin.
90'lı yılların harika türk rock grubu.
adları pek anılmasa da 2000'li yılların iğrenç türk pop şarkılarına bin basan şarkılar üretmişlerdir kendileri.hemde 90'lı yıllarda.yaptıkları soundlar iyi bir ses sistemi ile dinlenilirse alışkanlık yapar..gitar soloları ve soundlar neredeyse kusursuz.ve biliyorum ki bu grup türkiyede değil de avrupada ortaya çıksaydı şu anda dejenere türk gençliği sırf yabancı diye ünlü dinliyorlardı.değeri bilinemedi.doksanlı yılların sonunda silinip gitti.yazık oldu.

dinlenilesi şarkıları ;

-derule
-rüya
-bir sana binbir bana
-estarabim
-adım adım
-buz ve ateş
keşke daha çok alübm çıkarsalardı diyebileceğim ender gruplardandır. türkiyeyi aşan bir kaliteleri vardır.
ünlü sadece şarkıcı veya sanatçılar için kullanılmaz örneğin Prof. Üstün Dökmen de bir ünlüdür lakin kategorisini bilmek gerekir .
aslında 2000'li yıllarda çekilen kliplerin esin kaynağıdır bu adamlar. o kadar özgün, o kadar cool iş yaptılar ki hala onu taklit edenler var.
karşıma geçip beni çatır çutur eleştiren insanlara büyük saygı duyarım. gerçekten eleştirecek ama. onu hissettirecek ki samimiyse başarır zaten.

ben bir televizyon kişisi olsaydım eğer, açıp sözlüklerden hakkımda yazılanları bir bir okurdum. inci, ekşi, ulu, itü ve belki başka sözlükler dahil olmak üzere. twitter da hakkımda yazılanları okurdum. ciddiye alarak okurdum hem de. ancak bir çok ünlü görüyorum, o kadar vurdum duymazlar ki. bir kere içinde bulunduğun haltın tepesinden bakamıyorsun, senden farklı olan gibi düşünmeye çalışmıyorsun, şarkı yapıyorsan saçma sapan sözler okuyorsun, film çekiyorsan gerçek kişiliğine uymayan kişilikleri canlandırıyorsun. kısacası kimseye bir şey katamıyorsun.

ünlü olmak zor iş. hayat boyu rahat yaşamak kadar zor.
Ruya isimli sarkisi Hande Yener tarafindan katledilmis muzik grubu.
rüya gibi efsane bi şarkı yapmıştır zamanında. çocuktuk o dönem, klibinden çok korkardık.neyse ki barlarda öyle elim bi olay başımıza gelmedi bugüne kadar.
Tanınan kişi.
(bkz: ünlü olmak)
Erdemin ileride sahip olmayı düşündüğü çok güzel bir sıfat.
(bkz: meşhur)Ama ne çapta olduğuna henüz karar verememiştir.
tanınmış anlamına gelir tdk'ya göre. Ben büyüyünce erdem aykol olarak ünlü mü olsam acaba?
geçen sene sahip olmayı çok istediğim bir sıfattı. aslında şimdi de sahip olsam iyi olur ancak bu sıfata sahip olmayı kafaya takmıyorum pek. önemli olan kendini geliştirmek. kendini geliştiren insana ün de gelirse gelir. şarkı yazıp piyasaya sürersen ünlü olabiliyorsun hele ki harikaysa. mesela fatih bulut bir şarkısıyla meşhur oldu.
hiç tanımadığı çok sayıda insan tarafından tanınan kişi.
güncel Önemli Başlıklar