bugün

izlediğim ve sevdiğim tek dizidir.
işçiye memura virüs bulaşmaz "öğretmene" bulaşır(!)
avrupa ve abd'de bir öğretmen en az 3000 euro maaş alıyor.
burada ise 430 euro alıyor almıyor. oldukça az bile.*
ek olarak yaşadığım köy sayılabilecek bir ilçede bile bütün okul seminer yüzen bu belayı* kapmış.
Günümüze göre oldukça iyi maaş alan meslek.
Bu kadar yeter sabah sabah linç edilmeyelim.
Lirayı euro ya çeviren insanlar bu sözlükte yazmasın, lütfen.
Kemal Sunal'ın bir filmidir.Günümüz ekonomisini orada da görebiliriz.
Seneye aralarına dahil olacağım meslektir. Matematik öğretmenliği o zaman şimdiden bana hayırlı olsun.
hep bir sikayet hep bir memnuniyetsizlik hep bir magduriyet.

gitmedigi seminerin vermedigi dersin ucretini isterler.yuzsuzluge bak aq.
ogretmenler ve suriyeliler turkiyenin kamburudur.

cikip bulundugunuz yerdeki okullara cat kapi gidin kökleyip klimayi oturuyorlar cay kahve iciyorlar.
rahatlari bozuluyor sizi gorunce.
7 aydır yatmaktan mabadlari artik bir nevi Dilan dere mabadi olmuş haramzadeler..
bazılarının hakkı ödenmez kendi çocuğuymuş gibi bilgi aktaranları vardır. Bazısı da vardır ki sizi okuldan nefret ettirirler.
Yaklaşık 3-4 gün önce öğretmenler lehine ben de bir kaç entry girmiştim ama hergün bu mesleğin aşağılandığını görmek kendimi rahatsız hissettirdi.

Hiç unutmam küçük çocuğunu bizim okulun kreş bölümünden alıp okul sonrası etüt yapacağı için yanında getiren bir hocamız vardı. Çocuğuna yaklaştığı şefkatle bize yaklaşırdı.

Bazen böyle insanların da olduğunu düşünüp, bu meslek hakkında kötü yorumlar okumak, ki kendim de daha önce bu yorumları yaptığım halde, kötü hissettiriyor.
Kutsal meslek diye tabir edilen mesleklerden olup, haklı ya da haksız olarak bu kadar ayaklar altına alınması üzücü.
aldigim duyumlara gore 12 ekim pazartesi anasiniflar dahil butun siniflar 5 gun egitime baslayacak.

aglama seviyeniz kac arkadaslar % seklinde yazin.

evet zor meslek yattigin yerden tam maas aliyorsun.
Hiçbir emeği tam olarak hak görmeyen ve her zaman geri kafalılar tarafından eleştirilen bizler.
Evet şuan hem canlı dersteyim hem de sözlükte paylaşımlar yapıyorum. Hoca bildiğin slaytı okuyor. Canlı ders dedikleri bu muydu yani ?
Koronadan sonraki ilk bölümü bugün yayınlanacak olan efsane dizidir. Sadece dördüncü bölümünde korona yüzünden ara vermesine rağmen büyük bir hayran kitlesine sahiptir. 5. Bölüm fragmanına buradan ulaşabilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=GbjaUCkQ5bg
işini ciddiye alanı kafayı yiyebilir, hem de 4 bine.
Böyle bi dizi var, reklamları çıkınca bile degistiriyorum kanali. Nasil bi okulsa artık öğretmen psikopat öğrenciler manyak. Dizi sektörünün geldiği noktaya bak.
Düştüğü halleri ve kaybettiği değeri hayretler içerisinde izlediğim meslek. Kesinlikle gördüğü saygı bu olmamalı bu kadar değil.
Güzel ve heyecanlı bir dizi.
yine ne icin agliyorlar diye girdim.

cikiyorum.
Çoğu insanın hayatını en çok etkileyen meslek. Özellikle ilkokul öğretmeni. Sana inanırsa acayip bir özgüven aşılar ve hayatın boyunca mutlu başarılı kendine güvenen biri olabilirsin. Ama kötü bir öğretmense belki de hayatın kayar taa o yaşta okula küsersin.
pandemi dönemi ekstra yormasına ragmen yatıyormuş gibi gözüken meslek grubu. nşa da benim işim 15.35 de biterken pandemi döneminde gece yarısı bile öğrencilerle muhatap olabiliyorum . ki bu beni çok yoruyor.
bu konuda eğitim almış herkesin hak etmediği bir sıfat.
Gözümde bir madenci, inşaat işçisi, kağıt toplayıcı, yer süpürücü, hamal kadar değeri olmayan meslek. Kaldı ki bu insanların çektikleri yanında herhangi kutsallıkları falan da yok.

Bütün gün binaya girip çay, sigara ikilisiyle dersimi anlattım parami kazandım zihniyetli insan öğretmen değildir. Çocukları ne bir geziye götürürler ne sosyal etkinlik yaptırırlar, ne sınavlarda çocukların kendi fikirlerini kağıda yazdırırlar.

iki yazar, iki formül, iki padişah, iki vocabulary verip full ezber yaptırınca öğretmen değil sistemin kölesi oluyorsunuz.

idealist olanları tenzih ederim ancak çoğunluğu yukarıdaki tiplerden.

Hele hele bedenciler, rehberciler, dinciler falan kendine hiç öğretmenim demesin. Yattığı yerden para kazanan bomboş 3 tayfa amk.

Kim sorarsa pedagoji bilirler bu öğretmenler demekten de çekinmezler "hö! Bön pödögöji biliorum" bok biliyorsun!

O yüzden çalışkanları cam kenarına tembelleri en arka sıraya koyuyorsun. Gürbüz, ali'ye zorbalık yapınca ilgilenmiyorsun. Sınıftaki çocuklara en ufak yaramazlıkta haybiyeden demediğini bırakmiyorsun ama yaramazlık yapmamalari için onları teşvik etmiyorsun.

Çocuk düşük not alınca "x 10 aldın höhehe" deyip mal mal sırıtıyorsun çocuğu arkadaşları içinde salak gibi hissettiriyorsun.

Özetle öğretmenlerin çoğu hiçbir şey vermeyip çok şey almak istiyor. E normal olarak alamayınca da bik bik bik kafa s*....

Öğretmenlere gelene kadar kutsal sayılacak bir sürü meslek var. Sıçmışım öğretmenine.
kendilerini "kutsal" görüyorlar. ya da birileri bunları devamlı kutsuyor. o yüzden hz. öğretmen diyin şunlara. devamlı ağlayan kutsaldır bunlar. hep ağlarlar. maaş az derler ağlarlar, öğrenci şu kadardı derler ağlarlar, ders derler ağlarlar, online derler ağlarlar. yatarlar ağlarlar. kalkarlar ağlarlar. ha bir de devamlı kendilerini her meslekten üstün görürler.

işin şakası bir yana istisna öğretmenler hariç (yüzde 10 anca) alayı kapkara cahildir bunların. akademisyenler de dahil bu gruba. onlar daha vahim.

not: ülkenin ilk 5 okulunun birinde hukuk fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim.
güncel Önemli Başlıklar