bugün

entry'ler (49)

acun ılıcalı nın 20 yaşındaki sevgilisi

Karşısında Acun gibi biri olduktan sonra ailesinin bile karşı çıkmayacağını düşündüğüm olay.

ınstagram profili yapınca hesabı kapatan resim

(bkz: instagram da profile koyulamayan fotoğraf) olarak saatler öncesinde açılmış olan ama o başlıkla dikkat çekmeyen konu, oradaki entry'i de bu başlıklardan birine aktarabilir miyiz en azından? bir diğeri için (bkz: instagram da profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf)

instagram da profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf

(bkz: instagram da profile koyulamayan fotoğraf) olarak açtığımda kimsenin bakmadığı konu. Aynı konudan bahseden bir diğer başlık (bkz: ınstagram profili yapınca hesabı kapatan resim)

ateistim ama ezandan rahatsız olmuyorum

Rahatsız olmak ya da olmamak dinle ilgili bir şey değildir. Gayet dinine bağlı bir insan da ezana ihtiyaç duymayabilir, özgürlüğün kısıtlanması olarak görebilir.

neden uludağ sözlük

Ekşi Sözlük olmasın tek derdiniz, tamam orası da güzel ama burada insan daha rahat oluyor. Ekşi'de herkes kasıntı, herkesin kendini mükemmel işlere ve hayatlara sahipmiş gibi gösterdiğini görüyorum. Sanki Instagram'ın resimsiz hali gibi bir hal almış.

instagram pp büyütme

Uzun zamandır izuum kullanırken (geçtiğimiz hafta kapanan bir pp büyütme sitesi) bugün karşıma çıkan bu entry'le sanırım sorunumu çözebileceğim. Aslında instatakipci de var bu işi yapabilen bir site olarak ama nedense bana hep itici geliyor. pp büyütme konusu gizlilik değil herkese açık paylaşılan bir fotoğraf olduğu için yasal sorun da yaratmayacaktır. Üstelik site herhangi bir fotoğrafı kaydetmiyordur diye düşünüyorum. Anlık olarak Instagram'dan fotoğraf çekiyordur.

instagram a fotoğraf attıkça takipçi azalması

Uzun süre ortada görünmeyen hesaplarda sık meydana gelir.

instagram da profile koyulamayan fotoğraf

Profil fotoğrafı olarak koyulduğunda hesabın kapanmasına neden oluyor. Görsel (Hassas olanlar tıklamasın): https://soz.lk/i/ghbltzu4

Fotoğraf sosyal medyanın gündemine geçti ve ilginç bir tartışma konusu olmuş halde, profil fotoğrafı yapıp ss atanlara ödül veren sayfalar falan var. Diğer sitelerde de gündem olmuş burada olmamasına şaşırdım.

Hesabın neden kaldırıldığıyla ilgili ayrıntılı açıklama yazmışlar; https://teknoelci.com/ins...-fotografin-gizemi-nedir/

renault

Türkiye'de adı oyak-renault olduğu için protesto etmenin pek mantıklı olmayacağı marka. (bkz: oyak)

bazı erkeklerin geri zekalı olması

Böyle bir başlık açacak kadar değillerdir en azından.

kadınların vajinam var şımarıklığı

internette sürekli mesaj almanın yarattığı şımarıklık olabilir, yoklukta kalan erkeklerin sürekli olarak kendi seviyelerinden düşük kızlara bile olması gerekenden fazla değer vermesinden olabilir. Kadınlar genel olarak talep edilen taraf olduğu için bunun meydana gelmesi normal. Erkeklerin de ister istemez bunu yapması içgüdüsel bir şey. Aslında ortada çok eleştirilecek bir durum yok. Tabi bu kadınların şımarık olmadığı anlamına gelmez.

kadınlar sadece kocasından mı çocuk yapabilir

hayır ama yapmaları boşanma sebebidir.

m7 metro hattının açılışı

Normal şartlarda 18 Mart'ta açılacak olan Mecidiyeköy - Mahmutbey metro hattı korona sebebiyle 7 aydır kapalı ve hazır olarak bekliyordu. Bunun sebebi hat için gerekli sinyal sertifikasını verecek ekibin ispanya'dan gelecek olması ve pandemi sebebiyle gelememesiydi. Şimdi 28 Ekim olarak belirlenen açılış tarihi ekrem imamoğlu'nun koronaya yakalanmış olması sebebiyle ertelenir mi? Pek sanmıyorum ama bekliyoruz.

nefes almak en doğal hakkım

Antalya'da maskesiz bir kişi tarafından polise karşı yapılan savunmadır.

--
Antalya’da maskesiz bir vatandaş polisin sorduğu "neden maske takmıyorsunuz" sorusuna, "Nefes almak en doğal hakkım ve ben bu haktan mahrum kalmak istemiyorum" dedi.
--

Kaynak: https://www.haberturk.com...n-bu-haktan-mahrum-kalmak

2021 yılında üniversiteye gitmek

Görünen itibariyle mümkün olmayacak bir durumdur. Salgın hastalık üniversiteye gitmeyi eskiden yapılan bir eylem haline getirerek yeni bir tanıma yol açtı.

sevgilinin sizin için eski sevgilisini aldatması

Aldatmak başlı başına karakter sorunu olduğu için günün birinde aldatılanın siz olmayacağınızın garantisi yoktur. Bu yüzden kendi karakterinize göre birini bulmanız gerekir. Bu hareketi kendinize yakıştırıyorsanız siz bilirsiniz.

sosyal medya yöneticiliği

ilk defa geçen sene Anadolu Üniversitesinde açılan bölüm. Mezunların çeşitli ajanslarda, medya kuruluşlarında ve kendi işlerinde çalışma imkanı olmakla birlikte (bkz: iletişim fakültesi)nde yer alan pek çok bölüme de dgs ile geçiş imkanı bulunmaktadır. Bölüm genel olarak medya kuralları, araştırma yöntemleri, bilişim hukuku, internetin geçmişi ve geleceği gibi akademik alanlarla ilgilenmektedir. Zaten üniversite derslerinde Instagram'da keşfete nasıl çıkılır gibi bir konuda bilgi verilmesini beklemek pek doğru olmaz.

ali murat kırık

(bkz: Marmara Üniversitesi) iletişim Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışan bir akademik personel. Aynı zamanda (bkz: siber güvenlik) ve teknoloji iletişimi konularında epey bilgili olmakla birlikte sürekli bu konularda televizyona çıkıp halkı bilinçlendirmeye çalıştığını görebiliriz. Üniversitedeki bölümüyse (bkz: rts)'dir.

soruya kısa cevap vermek yerine gereksiz uzatmak

Ciddiye alıyorum amacıyla yapılan ama bazen gerçekten gereksiz konuşma halini alan durum.

işe yarar android uygulamaları

1) Universal Copy
Tüm uygulamalarda kopyalama yapmayı sağlar. (Uygulama izin vermese bile)
2) Snapseed
Fotoğraftaki sivilceyi silmeye kadar pek çok düzenleme özelliği olan fotoğraf düzenleyici.
3) Timbre
Ses kesme ve düzenleme uygulaması
4) Fenix
Twitter'ın lite versiyonu olarak düşünebilirsiniz.
5) Autoset
Uygulamaları otomatik olarak ayarlamaya yarar.
6) Prisma
Sanatsal düzenleme uygulaması.
7) Soundhound
Dinlettiğiniz sesin hangi şarkıya ait olduğunu bulur.
8) Signal
Kriptolu mesajlaşma uygulaması
9) Duolingo
Aşamalı olarak ingilizce öğrenme uygulaması
10) Öğrenci Kariyeri
Öğrenciler için burs ve haberleri bildirim almayı sağlayan uygulama.

Kaynak: https://teknoelci.com/tel...ereken-15-essiz-uygulama/

Daha önce okuduğum bir yazıya ait sıralamayı kopyaladım. Epey faydalı olduğunu düşünüyorum. Siteye girerek indirme bağlantılarını ve daha fazla detayı da bulabilirsiniz.