bugün

onlar aslinda ozgurluk degil kadina ulasmanin ozgurlugunu istiyorlar tabi yersen!
Çarşafı bir bayan çok güzel olduğu, kendine yakıştırdığı için değil, emredildiği için giyiyor. Ama dar kotu bir bayan herhangi bir din, topluluk vs emrettiği için değil, kendine yakıştırdığı için giyiyor. işte buna özgürlük deniyor. Yani emredileni değil, özgür iradenin istediğini yapmak. Bu farkı ayırt edememeniz ne acı.
turban siyaseti dondugune gore referandumda hayir orani baya yuksek demektir.

teknik olarak; muslumanlar kendilerini allah in kulu olarak gorurler, bu yuzden ozgurluk arayisi icinde degildirler.
dar kot, mini etek, boyalı saç' lı olmayı çıplaklık olarak nitelendirilmiş. başlıkta bile bir onaylamayış, bir ötekileştirme var. sonra da anlayış, saygı filan denmiş.

insan saygıyı, özgürlüğü kendi içinde içselleştirmezse bu oluyor işte.

yalandan bir anlayış beklentisi, yalandan bir özgürlük nidası.

kime?

sadece bana.
Doğduğunda bile özgür degilsin kordonla hala anneye baglısın.
aklıma gezi olaylarından sonra size almanya'dan özgürlük getirdim diye bikiniyle dans eden gurbetçi türk geldi.

hey Allah'ım yaaa, ne mallar var dünyada.
(bkz: nudizm)

Başlığı uzatip allayip kullanmanın manası yok. Bu bir görüş.
Mesela ben evde hep çıplak gezerim.
Roptesembirsizlar hareketinden geldik lo biz.
Ulan allah giyinmeyi emretcek olsa insanları niye çıplak yaratsın kendi dizaynını beğenmeyip oraya buraya rötuş mu yapmaya arkadan emir yollasın? Birinin aklına üşüdüğü için örtünmek gelmiş öyle de kalmış işte. .
Çıplak gezmek özgürlük değil tercihtir.

Özgürlük ise çıplak gezmeyi tercih edebilmektir.
Özgürlük her türlü olur. Herkesin kabul gördüğü bir Çıplaklar plajında soyunmak özgürlük. Ama sokak ortasında anadan doğma dolaşmak özgürlük değil kural ihlali olur. Ama mini etek giymek iyidir. Bakıyoruz biz efendim.
ben özgürüm.
şaka şaka değilim lan, şimdi ciddiye alıp kodese tıkmaya gelirler.
Özgürlük, somut olgularla kıyaslama yapılacak bir kavram değildir.

Çünkü bunların çok daha ötesidir özgürlük.

Ruhun bedeninde mülteciyse, hangi somut şekle girdiğinin önemi yok.
insanların hepsi kendi isteğiyle çarşaf giyip başörtüsü takmıyorlar. babasının, abisinin veya ailesinden herhangi birinin zorlamasıyla yapıyorlar bunu. işte ben buna karşı çıkarım. ama kendi iradesiyle yaptığı halde ona karşı çıkanlar varsa özgürlük diye dolaşmasınlar ortada. herkes kendinden sorumlu bana ne isterse başını kapatsın isterse açsın bana ne faydası veya zararı var?
Özgürlük dini semboller taşımak hiç diildir.
müslüman olup özgürlükten bahsetmek saçmalığı.
bir çok insanın düştüğü hatadır. Sanki bütün başörtülüler silah zoru ile onu takıyor zannediyorlar. Halbuki kapalı kadınları hemen hepsi kendi isteği ile kapalıdır. Bir konu da var ki bütün başörtülüler ve bunu savunan erkekler Akp li değil. Umarım başlığı açan arkadaş da Akp li değildir. Son olarak diyorum ki:
#imamhatiplerkapatılsın
Salak iddiası.

Çıplak gezmek özgürlük değil, çıplak gezene bakılmadığı yerde çıplak gezmek özgürlük.

Yobazlara doğru algı eğitimi verilir. Hem de free!
özgürlük dediğin giyim için değil fakat yollarından biri!
ilkokul, ortaokul ya da lise kafayı kapatarak giden çocuklar ne kadar özgür?
dinini ne kadar biliyor ya da bilimi ne kadar biliyor bu çocuklar!
islam devletlerinde insanlar ne kadar özgür?
sadece etek vs değil; kadınlar, erkekler ne kadar özgür?
dinimiz öyle emrediyor olacaktır sonu!
peki bilim ne kadar özgür, sanat, edebiyat, hakkını arayan insanlar ne kadar özgür? yani giyim bir başlangıç.
önce çocuklar kapanır, sonra kadınlar eve kapanır, sonra hukuk, hak, adalet, eğitim kapanır sonra ülke kapanır!
Dostum gördüğün saç telinden, iki bacak iki koldan tahrik oluyorsan acilen bir doktora görünmelisin.

O güzel akıllarımızı kendimizi geliştirmeye, kalkınmak için yollar araştırmaya yorsak fena olmaz mı.
"özgürlüğü başörtülü gezmek sanan" yazarın herkesi kendi gibi bilmesi durumudur.
en doğrusu kimsenin giyimi kimseyi ilgilendirmemeli.Başörtülü yada açık sırf giyiminden dolayı kimseyi küçümseyici tavır ve davranışta bulunmamalıyız.