bugün

Bir kere merak ettim açtım izleyim Amk dedim neymiş bu herkes çukur çukur diye dolanıyor. Sırtından vurulan adamı sırtüstü yatırıp ameliyat ettiler, küfür bile etmedim kapattım.
Öğrencilerin her yere işaretini çizdiği ve hiç izlemediğim dizi.
Ergen ve/veya heyecanlı bir grup insanın izlediği dizi.

Geçen birkaç sahnesine baktım, komedi dizisi sandım iq.
bu tarz mafyavari, popüler dizilerden nefret ediyorum.
Çukur evimiz, yamaç babamız
çevresine göre aşağıya çökmüş olan yer. aynı zamanda yanaktaki gamzeye de verilen isimdir.

açık ve net evet.
Son bir senedir türkiye'deki en popüler televizyon dizisi. Hiç izlemedim. Geçen günlerden birinde başlamayı düşünüyordum ki twitter'da bu dizinin amatörlük akan bir sahnesine denk geldim bu yüzden bu düşüncemden hemen vazgeçtim.
Yamaçın delirmesiyle reyting kasan bir acayip dizi.
görsel
Bitik dizi.
idris koçavalı az evvel camiden çıkıp rakı içmeye gitti amk. Herkesin kafası karışık bu aralar.

Edit : bunu niye eksiledin lan? Müezzin sen misin olm?
yo yo dostum burası özgür bir ülke yo.
ben izliyorum hem de severek.
psikopat falan da değilim. bunun yarısı kalitede yabancı bir dizi olsa ağzınızın suyu aka aka izleyeceğiniz kesin. dizi şiddet içeriyor doğrudur.
ama burada bir mahalle dolusu insanın birbiri ile aile bağı kurmuş olması bile bana güzel geliyor.
hayatta vardır bu tiplemeler. gerçekten çukurda doğmuşlardır ve şansları yoktur. bunu kabul etmek entel geçinen tayfaya zor geliyor.

Her zamanki köşenizde
Her zamanki barınızın
Önünüzde viski ve havuç
Ve bir eliniz çenenizde
Kaşınız hafifçe yukarıda
Bakışlarınız ne kadar bilgiç
Hiçbirşey üretemeden
Sadece eleştirirsiniz

Sinemadan siz anlarsınız
Tiyatrodan, müzikten
Heykel, resim, edebiyat
Sorulmalı sizden
Ekmeğin fiyatını bilmezsiniz
Ama ekonomi, politika
Karılarınızı döverken siz
Ne kadar bilimselsiniz

Bu yaz yine güneydeydiniz
Bol rakı, güneş ve deniz
Herşey bir harikaydı
Ancak yerli halkı beğenmediniz
Burda da, orda da o aynı barlar
Hep o aynı yarım porsiyon aydınlık
Aynı çehreler, aynı laflar
Vallahi hiç değişmemişsiniz
Küçümsemek kolay. Bu dizide farklı bir evren yaratılmış. Bildiğiniz devlet, kolluk gücü vs yok.

Bayıla bayıla "marvel siqer aq" diyen tipler çukur konusunda cihangirli çakma entelektüellere dönüyorlar.

Senaryo özgün, tematik bir dizi. Çok karakter var ve hikayeler dallı budaklı.

Daha ne?
idris baba camiden çıkıyor sonrada oğluyla meyhaneye gidiyor..

hacı ne iş..
mantık hataları dolu dizi.
Amk dizisi yüzünden her mahalle kendisini çukur ilan eder oldu. Kafayı ne yöne çevirsem duvarlarda çukur yazısı.

işsizseniz işkur'a danışın oğlum, bu neyin kafası?
onu bunu bilmem de celasun ağır şekilde kısa saçlı burak özçivit’e benziyor.
iqsu 50nin altında olan insanları başta kekoları kendisine bağlayan ve onları uyuşturan dizi.
Eğer izlerseniz ne bir mantık ne bir çekim kalitesi nede ortada bi konu görürsünüz.
Oyunculuk zaten berbat yavaş ve kalın sesi konuşmayı havalı sanıyorlar herhalde.
Zıplıyor herkes kanguru sankiiii.
Bu tür dizileri izleyenlerin iq seviyesinin yüksek olduğunu düşünüyorum ben daha şimdi kapattım son bir günde 10 bölümünü izledim kafam florasan gibi pencereden yürüyen bir florasan görürseniz o benimdir sakin olun, panik yapmayın lütfen.
Kara kuzuların içtima sahnelerinin yardığı dizi.
Vartolu ile medet'in "varto" günlerini anlatan hem sosyal içerikli hem de mafya düzeni Üzerine spin off'u yapılmalı.

Çukur: celasun'un yolundan daha iyi reyting alır. Aralarda salih ve sadis'in çukur günlerine,idris paşa ve emmi'nin bitirim günlerine flashbacklerle dönerler.

Delirdim ben size rock müzik dinleyerek supurge ile saldırıyorum diyen yamaç falan nedir yani.

Millet tepki gösterince vartolu'nun uyuşturucu satan adamı değil ikizi falan diyerek izleyiciyi geri zekalı yerine koymalar falan.

Kurtlar vadisinde de eski bölümlerde 1-2 dakika görünüp atıyorum 20 bölüm sonra ana rollerde oynayanlar da oldu ama bu öyle bir durum değil . Millet laf etmese ikiz muhabbetine bile zahmet etmeyecektiler.
(#40661238)
Mahallelerde çoluk çocuğun özendiği dizi.
yıldız cumali aşkı doğmalıdır evet.
yılcum...
hoş olur.