bugün

15 yıl, 50 milyar para cezasına çevrilmiş.

ben böyle şeyleri hep amerikada olur sanırdım. meğersem ülkemizde de oluyormuş cezanın paraya çevrilmesi durumu.
Hoş geldin Çilem. Devrimin kutlu olsun.
Adalet bu degildir.
Cilem dogan onurumuzdur. Ezilen satilan dovulen kadinlarin baş kaldirisidir. Ona katil diyemem icim yanar. Onu zindanlarda degil mutlu evinde gormek isterim. Namusu icin kendini korumasi haktir! Haklidir!
tahliye edilmiştir.

http://www.hurriyet.com.t...0119991&utm_term=post
ihtiyacı var ise aramızda para toplayıp kefaletini ödeyebileceğimiz güzel ve masum kadındır. bu kadar imzalar kampanyalar boşa gitmedi ilk defa. ilk defa adalet ucundan da olsa tecelli etti. ilk baştan tutuklanması bile yanlıştı çünkü plaket verilmesi gerekirken..
Kamuoyu baskısının, davaya destek vermemizin tahliyesinde etkili olduğunu düşünüyorum. Ne kadar sahip çıkarsak, ne kadar baskı oluşturursak o kadar adil sonuçlar alabiliyoruz. Umarım beraat haberini de alırız. Yaşasın kadın dayanışması!
Erkek egemenliğine en iyi tokattır.
helal olsun yolu açık olsun ablamızın.
ulan katiller kahraman olmaya başladı. canına kast edilip nefsi müdafa durumu yoksa öldürmenin haklı bir yanı olamaz. kafanı çalıştırırsan durumdan kurtulmanın bir sürü yolu var. kafa çalıştırmayıp aklına gelen ilk şey öldürmekse müebbeti yemelisin. gerizekalı toplum baskısıyla bir katil daha aramızda dolaşıyor.
Bu amk mun ülkesinin çıkardığı bir katil Kahramandan daha ötesi değildir, bu ülkede medya arkanda olsun istersen git milletin anasını sik sorun yok, evet kadına karşı şiddete hayır.
hakkında çok dolu olduğum kadındır. çok sinirliyim, bu nedenle muhtemelen anlatmak istediğim her şeyi de anlatamayacağım tam olarak ama yazmazsam da iyice delireceğim.

öncelikle bilen bilir, bilmeyenler için belirteyim ki erkeğim.

şu anda çok sinirli ve yorgun olduğum için açıp kadın cinayeti istatistiklerini araştırıp aktaramayacağım. gerçi durumun vahimden de öte olduğu zaten bilinen bir gerçek. her allahın günü, her bir gün kadınlarımız erkek şiddetine kurban gidiyor bu topraklarda. olaylar hemen hemen benzer şekilde gerçekleşiyor. yıllarca yaşanan fiziki ve psikolojik şiddet, tecavüz, tüm insani haklarının gasp edilmesi gibi durumlar bu kadınların kabusu oluyor. kaçıp adaletine sığındıkları devlet "baba", hemcinsi olan erkekleri kolluyor ve bu kadınları nice eziyetin ve sonunda mutlak ölümün beklediği zindanlarına, cellatlarına teslim ederek geri gönderiyor her seferinde.

bu olaylara toplumun çok küçük bilinçli bir kısım kadın, erkek ve lgbt bireyi dışında hiç kimse müdahale etme ihtiyacı duymuyor. şöyle ezici bir çoğunluk çıkıp da hak, hukuk, adalet naraları atmıyor mesela sokaklarda, medyada, sosyal medyada vs.

sonra bir kadın çıkıyor ve sonu er ya da geç mutlak ölüm olan bu kadere itirazım var diyor. gebertiyor itin soyunu.

nasıl olduğunu anlamasam da ve hala endişelerim olsa da doğru bir karar veriyor mahkeme ve bu kadın serbest kalıyor hakettiği gibi.

bu davanın başından beri sosyal medyada böyle olayların kadınları kocalarını öldürmeye teşvik edeceğinden, hak hukuk olan bir ülkede cinayetin cezasız kalmaması gerektiğinden, kadının beyanının doğruluğunun şüpheliliğinden falan bahsediliyor. bunları yazanların da %99'u erkek.

öncelikle kadına şiddet ve taciz/tecavüz olaYlarında "kadının beYanı esastır." bu benim nazarımda tartışmaya açık bir konu değil. sıçarım hukukunuza. hukukunuz bu erk egemen toplumda bir halta yaramadığı için hala binlerce kadın benzer ızdırapları çekiYor.

bunun art niyetli kullanılabilecek olması da gram umrumda değil. her gün onlarca kadın öleceğine günahsız erkekler çeksin biraz da hemcinslerinin yüzyıllardır süregelen ve yanlarına kar kalan günahlarının cezasını.

ayrıca sayın şerefsizler. şimdi mi geldi aklınıza hak hukuk? her gün kadınlar katledilirken, katilleri namus için dedi diye, kravat taktı diye, tıraş oldu diye mahkemede serbest bırakılırken bu kadar sesiniz çıkmıyordu da şimdi mi kabardı adalet duygunuz? durum tek bir olayda bile olsa sizin aleyhinize dönünce mi geldi aklınız başınıza? şimdi mi ulan şimdi mi!?

Ben size söyleyeyim, hepiniz potansiyel tecavüzcü, hepiniz potansiyel dayakçı, hepiniz potansiyel kadın katilisiniz. ve korktunuz şimdi. kadınların ölmek zorunda olmadıklarını farketmeleri, itaat etmek zorunda olmadıklarını farketmeleri, gerekirse boş beyinlerinize birer kurşun sıkarak, ya da beş para etmeyen ciğerlerinizi ekmek bıçağıyla deşerek kendilerini koruyabileceklerini ve bundan korkmaları gerekmediğini farketmelerinden korktunuz.

en iyi ihtimalle, bunların hiç biri değilseniz bile, kadının sizinle eşit olmasından korktunuz. kudretinizi kaybetmekten korktunuz.

korkun ulan, korkun!

bok herifler!
abartılmış balon bir katildir. insan katletti diye göklere çıkaranların "kafa kesen işidli vahşi" kalıbını kullanması ise ironinin allahıdır.
Çok soğukkanlı, çok rahat, çok avukat ağzıyla yazılmış bir edebiyat.
Bir insanın başına bütün bu anlattıkları geldikten sonra bu kadar rahat olabilmesi soru işareti. .
Dov ama ses cikarmasin polise git ama sana ogutler verip eve yollasin cocugun onunde defalarca hakarete ugra ama sus . Yillarca cekti bu kadin bunlari yıllarca . Gitmedi mi polise gitti . Ulkemdeki diğer oldurulen kadinlar gitmedi mi polise . Kendinizi bir onun yerine koyun yıllarca hayatin burnunuzdan geldigini düşünün. Hic mi yolu yokmus . Hadi ya sen hemencecik bir yol buldun ama o kadin o kadinlar bulamadi oyle mi. Kim bilir kac defa bir yol buldu da yolun sonu cikmaz sokak oldu.
Bakin burada atıp tutuyorsunuz yok dovelim yok tecavuz edelim yok bilmem dogurmayacaksa gebertelim. Arkadaşım sen henuz yapmadin diye masum musun? Ne kadar adi de olsa bir canlinin olumune elbet karsiyim. Ama durumu bu kada basitlestirmeyin lutfen. Kendinizi koyun yerine . Yillarca ayni durumdasiniz ve cozum yolu aradiniz demek ki yok cozum yolu falan bu kadinin durumunda.
Sonunu elbetteki biliyordu demek ki bulamdigi icin boyle oldu .
Umarim herkesi haksiz cikartir ve kiziyla özgürce ve insanca yasar.
Ve dilerim ki ulkemdeki hicbir kadin boyle bir durumla karsi karsiya kalmaz. Iste bunun icin azicik bir donup bakin kendinize zikrettiginiz laflarin kimleri acitacagini acitabilecegini gun gelip de eyleme gecme olasiklarini dusunun. Ve o kadinin kizi olmayi deneyin . O cocugun psikolojisini ilerisini dusunun .
Bir de dovmeyi asagilamayi reva goruyorsunuz ya yolunuz duserse kadin siginma evindeki kadinlardan biriyle konuşun. Pek mumkunati yok ama gizli olduklari icin. Belki orada kalmis birileriyle bir konusun o kadini hayatindan vazgecmeye kacmaya hangi dusunceler hangi hakaretler hangi "erkek adam dover " sozleri getirdi. Bir konusun bir acin okuyun netten o kadinlarin psikolojisini . Size yapilmadigi surece anlamamazlik etmezsiniz umarim. Bir silkelenip ulan ben neler dusunuyormusum dersiniz.umarim.
en sonunda adalet yerini bulmuş ve kefaletle serbest kalmıştır. bir erkek olarak kocası olacak leşten gerçekten utanmıştım. ayrıca meşru savunmanın en güzel örneğini göstermiştir bu kadın bize. inşallah ülkemde adalete olan inancımız daha da artacak bu sayede. geçmiş olsun güzel kadın.
kadının yalan söyleyebileceği de düşünilmesi gerekmektedir. Planlar yapılmış olabilir.Ancak dediği gibi zorluklara göğüs gerdiyse onun yanında olunması gerekir.
kadının yalan söyleyebileceği de düşünilmesi gerekmektedir. Planlar yapılmış olabilir.Ancak dediği gibi zorluklara göğüs gerdiyse onun yanında olunması gerekir.
Ne oldu lan soğan erkekleri, bi taraflarınız tutuştu. Ölmekten, öldürülecek olmak korkusundan mı bu hezeyanlarınız! Korkun lan... Korkun ki ananıza bacınıza yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın!
emsal teşkil edecek kararla serbest kalmıştır. artık dayak yiyen ve bunu ispat eden her kadın, kocasını öldürebilecek. biraz cesaret. haydi bakalım. gücü sadece kadına yeten, belindeki silahtan ve kahvedeki arkadaşlarından başka bir güvencesi olmayan yarak kürek delikanlılar; adalet sokağa indi. hadi bakalım.
bu sabah tahliye olduğunu öğrendiğimde sevinçten havalara zıpladığım kadın. yok efendim yalan söylüyor olabilir , yok efendim bir katil aramızda ... sürekli kadını aşağılayan pencereden bakmanızı anlayamıyorum. kadının neler çektiğini neler yaşadığını bilmiyorsunuz bile. bir koca düşünün ki sizi başkalarına satıp sizden para kazanmaya çalışmak istesin . dayağı , zulmü geçtim sadece bu sebeple bile adam öldürülür. kadın rahat evet , kadın sakin ... çünkü huzurlu, çünkü yaşadıklarını ona yaşatan kişi artık ona kötülük yapamayacak. çünkü kurtuldu. ceza almış olsaydı bile bu kadının üzüleceğini düşünmüyorum. sonuçta bir anne , ne yaşadılarsa o minik yavru da yaşadı. inşallah huzurlu bir hayat onların olsun.
amk. kadın öldüren götler hakkında bu kadar entry girilmiyor.

şimdi hayatını karartmaya çalışan bir pezevengi öldüren (iyide yapmış) kadın için yazılanlara bak.
çok zor bir hayat yaşamış kadın. kendini fuhuşa zorlayan, döven kocasını öldürmüş. şimdi kefaletle tahliye edildi. iyi hoş da adam öldürmek yani adam ne yapmış olursa insan hayatı 50 bine tamam mı? çok çektin be kardeşim de neden kaçmadın? tövbe haşa bu adam Allah mı seni her yerde nasıl bulsun... genceciksin sıfırdan başka bir şehirde hayat kurardın. nasıl izin verdin kendine bu kadar eziyete? aptal bi şey de değilsin... valla adamı öldürmene "iyi etmiş. bravo kadına" dedim ama hapisten çıkman da bana mantıklı gelmedi. neticede bir katili salmış oldular. cinayete özendirme oldu bu.
serbest kaldığı için sevindiğim kadın.

22 çocuğa tecavüz eden, içinde pedofili barındıran, hayvanlara tecavüz eden, gücü yettiğine şiddet uygulayan, çalıp çırpan mahluklar serbest kalırken bu kadın hapiste kalsaydı adaletsizliği tekrar görmüş olurduk.
(bkz: nefsi müdafaa)
Nefis müdafaasına ırz da girdiği için normaldir fakat tecavüze uğramamak için cinayet işleyip cezaevinde olan bir çok kadın varken bu hanım kızımız sanki biraz ayrıcalık görmüş gibi duruyor.