bugün

Tam adı.
Filipe ceyatono lopes martines gonzeles ciko
gibi birşeydi hafızam beni yanıltmıyorsa
Zagor ‘ un “ fıçım “ diye hitap ettiği yardımcı karakter.
Kısa boylu bodur. Evet.
internette gezerken general olduğunu gösteren bir görseline rastladığım tombik kahraman. maceranın tamamı ve nasıl general olmayı becerdiği feci merak konusu tabii ki.
Hayat kötü değilde zor be çiko , çok acı veriyor çok .
görsel
halk içinde şişmanlara takılan lakaplardan biridir.
çiko genelde şişman kişilere takılan LAKAPTIR VE bu kişiler genelde mulayim yapılı mahlukatlardır.
lakabım.
bu çiko bir yerden tanıdık geldi.
görsel
başını türlü türlü dertlere sokmaktan geri kalmayan, zagor'u zagor yapan elemandır. çikosuz bir zagor olmaz, olamaz.
efsanevi çizgi roman karakteri zagor'un yanından eksik etmediği can yoldaşıdır. tehlikeli ve heyecanlı anlarda sürekli ''karamba karambita'' der.
burhan altintop'un zaman zaman " ağlak necmi " ismini de taktığı tablonun asıl adı .

+aneaammmmmm , çiko hep ağliyisun , biraz da baa ağla gerizekalı .
çok hüzünlü bir yüz ifadesi vardır.
(bkz: hep kendine ağlıyyn biraz da bana ağla)
çikolata krizine girmiş insanların, kriz dolayısıyla adını tamamlayamadan sayıklamasıdır.
(bkz: çuku)
Popmundo isimli rol yapma oyununda düzenlenen 7. festivali kazanan punk grubunun adı.

(bkz: deniz)
(bkz: rafael)
(bkz: fredrik)
(bkz: mikael)
(bkz: burhan altıntop) un ağlayan çocuk tablosuna hitap şekli.
baltalı ilahın yancısıdır, efendim bu şişko meksikalı ne bulursa yer, hatta şölen için kızartılan danayı bile yürütüp kemiklerini sıyırmışlığı vardır.
kırkyılda bir zagora faydası dokunur, onunda 2 macera lafını eder.
zagor tenayın bas kahraman oldugu cizgi romanının (bkz: zagor)yardımcı karakteridir. tam adı felipe cayetano lopez martinez gonzaleztir ve obur bir kisilige sahiptir.
ressamı bragolin olarak tanınan bruno amadio'dur. 1985'de yanan bir evden tek kurtulan şey bu tablo olur. ugursuz olduğu iddia edilen bu tablo, "cry boy", "the crying boy" ya da "die weinenden jungen" olarak da bilinir.
tablosunun lanetli olduğu iddia edilen bebe. burhan altıntop'un başındaki uğursuzluk hep çiko yüzündenmiş meğersem.
bazı molozlar hitap şekli olarak kullanır

-çiko naber?
bir soyad.