bugün

Kanındaki demir oranı sıfıra yakın bir insan olarak hayat kalitemi epey arttırırdı bu. Günde 15-20 bardak içerim çünkü.
her sabah kahvaltıda fix bir bardak içerim. ama dışarıda yaz ayı geldiğinden genelde sade soda ya da soğuk çay içiyorum. meyveli soda da oluyor. redbull da oluyor. yazları çok çay içmiyorum. bir de kışları da zaten çay değil nescafe ve kahveyi çok sık tüketiyorum.
yani yazlıktayken çay içmeden de yaşayabilirim ama istanbul'dayken çay isterim ama kahvede de kafein var zaten. kolada da kafein var.
Zaten zam geldi içmeyin bir zahmet artık şunu, çaydanlık ile gezen tiryakiler var ya.
Erzurumlu kadın eşine sormuş;
- beni ne kadar seviyorsun?
+ sen yılın 364 günü seviyorum.
- ya 1 gün?
+ çay da mı içmeyek.
Haftaici antakyada imkanım olmuyor. O yüzden kendimi haftasonu adanada çaya vuruyom.
Çayı aramam olmasada olur olsada şüphesiz..
Çay, temel besinler arasında değildir. içmeyiverin ölmezsiniz..
Yaptığım durumdur, hiç de aramıyorum.
yok böyle bir dünya.
hasta oluyorum içemediğim zaman. ve bu yan etki sadece çay'a mahsus.
son zamlardan sonra sıkça duyabilirsiniz.

görsel
Ben yaşayamam. Çay icmedigim zaman başım ağrıyor. Üstelik demir eksikligim oldugu için azaltmam lazim fakat illa ki hiç olmazsa bile günde 3 4 bardak içmem lazim.
Erzurumlu iseniz zor o iş.
Günde 15 bardak çay içen bir tiryaki için, imkansiz bir şey. içkiye, sigaraya zararlı ayağına fahiş zamlar yapiyorlar. hadi neyse deyip geçiyoruz, çaydan ne istediniz onu da mi içmeyelim?.
bende o olmazsa yapamayanlardanım.
Çok rahat yaptığımı fark ettim. Çay sevmiyorum galiba ben.
Yapmam gerekendir. Ancak gunde 12 bardak içiyorum.
Olmadanda yasanilabilir neden yasanilmasinki.
O tütün ne alaka.
çok kolay. bitkiyi yakıp içmek haram ama kaynatıp içmek haram değil? garip.
regedit: tütün değil ottan bahsediyorum.
Çok zor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar