bugün

insanı küfür etmeye zorlayan yazar, uzak durulasıca. ayrıca beşiktaş'la ilgili kötü bir anısı var sanırım. *
(bkz: vejeteryan zombi)
half life da sıkça karşılaşılan insan düşmanı hortlamış ölü.
(bkz: çakma insan)
Türkçe ye fransızcadan giren ve ilk olarak kombi diye bilinen ve zamlardan sonra bu ismi alan nesne.
ilginç yaratıklar.

ya kardeşim bunların nesini seviyorum bilmiyorum fakat bi sempatim var zombilere karşı. yırtık pırtık giyinmeleri mi yoksa beyinsiz olmaları mı beni eğlendirip bu sempatimi kazandı bilemiyorum. tek bildiğim benim gibi zombi severlerin var olduğu.

(bkz: eğlenceli yaratıklar)
(bkz: evde zombi beslemek)
çoğu zaman ölüleri tamamen yemelerine rağmen nasıl bu kadar çoğaldıklarını çözemediğim korku filmi karakterleri.
koştukları zaman, depar attıkları zaman, hatta ve hatta yüzdükleri zaman** insanın altına sıçtıran varlık.
insan etiyle beslenen beyinsiz yaratık.
kızların yanında gezdirmek istemediği erkeklerdendir.
asylum filminde yeterince mide bulandırabilen ve evde beslenilmesi tehlikeli yaratıklar..
insanı meraktan merağa sürükleyen şey. neden insanlar hep saçma şeylerle uğraşır?
http://efemaviboga.blogspot.com/
Bu yaratık türünün taksimde geçen bir öyküsü yazılmış, şiddetle tavsiye ediyorum.
yaşayan ölüdür. kendileri gerizekalı olmakla birlikte öküz gibi böğürürler ama yine de çok severiz hani bulsak bir tane besleyeceğiz eve alıp.
ilk kez Batı Afrika kabilelerindeki büyüler vodoo'lar ile birlikte kullanilmis olan sozcuk, Romero'nun kült filmiyle beraber sinemada yaygınlaşmış ve ölmeyen insanlar sürüsü şeklinde senaryolarda yer bulmuştur. Ayrıca ota dönmüş, hipnotize olmuş donuk tipler için de kullanılabilen bir sözcüktür.
son entrysini 3 yıl önce girmiş ikinci nesil yazar.
kitle halinde gezer, düşünemez ve beyni olan birini gördüklerinde onu da zombileştirmeye çalışır.
bir yerlerden tanıdık geliyor da..
en iyi film olarak ölülerin günü 1(1985) dir.
Geçmişi vampirler kadar olmasa da efsanelere dayalıdır. Aslında çok önceden Voodoo büyücüleri köle amacıyla kullanmak için ölülere büyü yapıp canlandırıyormuş. Daha sonra bu filmlere yansıtılmıştır. ilk olarak 1938'de bi zombi filmi yapılmıştır. Asıl devrim ise 1968'de George A. Romero'nun Night of the Living Dead filmiyle başlamıştır. O günden bu yana dünya fenomeni olmuş varlıklardandır. Vampirleri geride bırakmışlardır. inceleyecek olursak; akılsızlardır. zombi olma sebebi genelde radyasyon, virüs vb. Et yemeyi açlıktan değil içgüdüsel olarak istemektedirler. amaçları yoktur, sese ve ışığa karşı duyarlıdırlar. velashıl bunlar; hastalıklı insanlarla karıştırılmamalıdır. 28 Days Later, REC gibi serilerdeki zombi değil, kudurmuş insan tipleridir. zombi değillerdir. zombiler insan eti yer onlar yemez. zombileri öldürmek için beyinlerine hasar vermek gerekir ama onları öldürmek için her hangi bi yerlerinden vurmak yeterlidir.
(bkz: battalion decayed zombie rotten eyes uyding)
insanlar arasında da var olduğunu düşündüğüm yaratık türü. metamorfoz sonucu oluşan, birçok kirli davranış söz insanları bu hale getiriyor.
yaşayan ölü.
görsel
yaklaşık iki yıldır the walking dead demektir.
Yalan Dünya adlı dizide de tiye alınan yaşayan ölüler. * http://videonuz.ensonhabe...-sahnesi-gaffasina-sih-hd