bugün

zira yapilmasi halinde gunahi buyuktur.
dünyada yasak, cennette serbest olan eylem.
(bkz: haram).
Kadın ve erkeğin beraber olması durumu.
dini açıdan günah olduğu bilinmektedir. Yapılması kesinlikle doğru değildir.
günahların başlangıcıdır bir başka ifadeyle.
"Zinaya da yaklaşmayın. Zira o çok çirkin ve kötü bir iştir."

isra 32
Pislikliktir,alçaklıktır zira:

(Zinaya yaklaşmayın! hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur.) [isra 32]

(Müminlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar!) [Nur 31, 32]

(Müminler, namazlarını huşu içinde kılar, boş, lüzumsuz şeylerden yüz çevirir, zekatlarını verir, iffetlerini korur, emanet ve ahidlerine riayet ederler.) [Müminun 1-8]

(Fuhşun açığına da, gizlisine de yaklaşmayın!) [Enam 151]

(Allah indinde zinadan büyük günah yoktur.) [R. Nasıhin]
_
Zinaya yaklasmayin zina yapmayin degil yaklasmayin allah yaklastirmasin amin.
tek yapamadığım günahtır.
Cezası islam şeriatına göre bekar kişi bekar kişiyle zina ederse 100 sopadır.

Evli kişi evli kişiyle zina ederse cezası recmdir.
Tovbesının bıle garantısı yoktur.
Haramdır.
Hassiktirin oradan. Harammış. Bi sike benzemiyorum, kimse bana bakmıyor demiyor da haram diyor adamlar.
"zinadan sakinin, cunku 3u dunya,3u de ahiretle olmak uzere 6 haslet vardir."
herkes yapıyor şimdi günah felan bırakın.
cübbeli ahmet hoca bile yaptı. en ateşli düşmanı bile kendine hakim olamıyor.
başka bir evde yapınca zina olmuyor fakat kendi yatak odasında yapınca zina hukuka göre.
Arkadaşları genelde ben uyarıyorum zina haram çok günah filan diye ama pek dinlemiyolar hayvan herifler.
görsel
Evet evet budur işte zina.
Kezban Türk kızları ve abaza erkekler düşünülmeden getirilmiş kural. Bunlar istisnadır.
islam dininin yasakladığı en iğrenç günahlardan biri.bütün günahlarda yapmayın emri varken,bu günahtaki emir yaklaşmayın emridir.insanın kadın vaya erkek kendini korumasının en zor olduğu günahtır.yaklaşmayın emrinin sebebi budur.
Modern dünyada kadınla erkeğin ortak yaptığı herşey zinadır.
Islam ve diğer tüm dinler içinde yasak ve allaha karşı en büyük günah.

Yahudiler için Zina yapan kişi recm edilir.

Hristiyanlarda ise , evli olan kişinin Boşanmasi dahi zina dir. Kural biraz ağırdır lakin burada evliliğin önemi vurgulanmaktadir. Keza bir kişinin bakeareti alıp sonra bundan vazgeçmek etik değildir.

islam dininde ise ceza olarak her iki tarafta suçludur. Bu suç ya itiraf edilir yada dört şahit sonucu hükme bağlanır. Ve yüzer sopa vurulur. Ve zina eden kişi tövbe etmedikçe büyük günah sahibi olur.

Unutmadan :

kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara lâyıktır. O temiz olanlar, iftiracıların söyledikleri şeylerden uzaktırlar. Onlar için bir bağışlanma ve bolca verilmiş iyi bir rızık vardır.
(Nur süresi 26)
Allah katında en büyük günahlardan biridir.
27 “ ‘Zina etmeyeceksin’ dendiğini duydunuz. 28 Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, yüreğinde o kadınla zina etmiş olur." (matta:5)
hep zaten şu muhabbet geçer '' abi zina günah olmasa ben bu zamana kadar bir sürü karı sikmiştim.''

ee ne anlamı kaldı güzel kardeşim benim?
hakkındaki hükmü belli olmayan hatta tam olarak karşılığının ne anlama geldiği de bilinmeyen eylem.

zina günah deniyor. Zinadan kastedilen de sanırım evlilik dışı ilişki. Okay, zina edene sopa falan bir şekilde kabul ettik diyelim. Peki zina madem yasak, kuran'da neden cariyelik var? Neden kadınların savaş ganimeti olarak düzülebileceği var? Bunlar neden zinadan değil de haktan sayılıyor?

Şu arap dininin nerden bakarsan bak ne insan haklarına saygısı var ne de kendi içinde tutarlılığı var. Buna rağmen bu kadar kişiyi inandırabilmeleri başarı mı desem yoksa insanlar kötü olduğu için mi bunları kabul ediyor desem? Ne desem?

iki kişinin isteyerek sevişmesine zina demem. Ama bir erkeğin dört kadın alabilmesine zinanın ötesinde ahlaksızlık derim ve bu dini ahlakla paralel göstermeye çalışan şerefsizlere senin iğrenç ahlakın sana benim temiz ahlakım bana derim.