bugün

sayıyı unutma açısından tesbih çekmekte zorlananlar için , pratik KÜÇÜK, MEKANiKBiR ALET.*
mazbata almaya giderken çevreye mesaj vermek için yanınıza alınabilecek icat.
(bkz: numaratör)
Mazbata ile eşsiz birliktelik,yahu konya isminin geçtiği her haber böyle abuk olmak zorunda mı?bu nasıl bir kindir anlamadım,o salak haberi yapan gazetecinin ve onu onaylayan editörün bir konyalı tarafından tecavüze uğradığına inanıyorum.
(bkz: doğan grubunun konya ile ilgili abuk haberler yapması)
swot'un parçalarından birinde lokasyonun populasyonunu ölçmek amaçlı kullanılan alet. franchising ya da corner bayilik verilmesi kararlaştırılan mekanın önünde elinde bu tesbihle beklerken geçen her insan ve/veya araç için bir tık gerçekleştirirsin. bu zaman dilimi dakika, saat, yarım/tam gün olarak parçalara ayrılır ve karara ulaşılır. varılması gereken sonuç: elinde elektronik tesbih-zikirmatik-gördüğün herkese irticacı yaftası yapıştırma göt olabilirsin.
barkodunda şu kelimeler saklı olan cisim:

"ne güzel tarif: "Gerici, bir toplumun gelişmesini sağlayacak hiçbir yeniliği istemeyen, her yönüyle eskiyi özleyen ve eski düzeni getirmeye çalışan (kimse)" (Meydan-Larousse). Tarifin tek kusuru bu ucubenin hangi çağda, hangi ülkede yaşadığını söylememesi. Murdar bir halden muhteşem bir maziye kanatlanmak gericilikse, her namuslu insan gericidir. IV. Murat'a, "Süleyman devrine dön!" diye haykıran Koçi Bey'den Reşit Paşa'ya kadar Osmanlı Devleti'nin bütün ıslahatçıları gerici. Dante, yaşadığı çağdan iğrenir. Balzac eserini iki ezelî hakikatin ışığında yazar: kilise ve krallık. dostoyevski maziye âşık. Dante gerici, Balzac gerici, Dostoyevski gerici! Gerici, ilerici; Düşünce hürriyeti bu mülevves kelimelerin esaretinden kurtulmakla başlar, düşünce hürriyeti ve düşünce namusu." -cemil meriç/bu ülke-

kullanım alanları:

zalimin hasmıyım ama severim mazlumu
irtica'ın şu sizin lehçede manası bu mu?
işte ben mürteciyim gelsin işitsin dünya
hem de baş mürteciyim patlasanız çatlasanız
hadi assın beni kanununuz yahut yasanız!
-Mehmed Akif ersoy-

hatalı kullanımdan doğan yan etkisi:
bazı eblehler bu cismi görür görmez tutar istiklal marşı'nın şairine de söver.-cehalet güzel mazeret-
otobüste,evde,orda burda boş boş otururken,dedikodu yapacağımıza Allah'a ibadet etmemizi sağlayan güzel araç.
son zamanların modası. özellikle kadınların otobüste, yolda, koşuda işaret parmaklarına taktıkları alet. ne iş yaparlarsa yapsınlar zikretmeyi ihmal etmiyorlar. hatta bu kırtasiyelere kadar sızmış. kalemlerin arasında zikirmatik aletlerinden görebiliyorsunuz. femde de hocalar öğrencilerine hediye ediyorlar. en çok zikir çekene de süprizler varmış. hatta geçenlerde şöyle bir konuşmaya şahit oldum:

+hocam bugün 2000 küsür zikir çektim. okula götürmüyorum ama okulda da içimden çekiyorum. sonra not ediyorum onları.
-aferin akıllı kızım. inşallah daha da çok çekersin. rabbim yardımcın olsun.
+hocam ders varmış gitmem gerek.

+ders kiminmiş?
--tarık hocanın.
+ciddi misin? ben o adamı hiç sevmiyorum ya. girmiycem dersine. öldürürüm yoksa o adamı!

(ben devreye girerim)

++yalnız sen böyle gıybet yapıyorsun ya gitti 1000 tane zikrin... *
+gerçekten mi?
özellikle toplu taşıma araçlarında boş boş giderken hala sahip olmadığım için kendime kızdığım teknolocik alet şöyle ki çeşitli örnekleri olmakla birlikte *en küçüğü işaret parmağa takılıp sayım yapılabilecek şekildedir.boş zamanları değerlendirip boş zaman olmaktan çıkarmak,şu anımda dahi seni anıyorum rabbim diyebilmek için güzel bir alettir.mekanik olmasından dolayı birileri laf atmaya çalışsa da otobüste,yolda,birini beklerken elinde tesbih allah diyen insanların neler yazacağını da tahmin edebilmekteyim/z.
küçükken özellikle misafirliklerde oynamayı sevdiğim matik. kalınan yeri karıştırdığım için bir güzel azar yerdim.
içindeki çip müminler araf'a çıktığında okutulmak suretiyle kişinin kazandığı sevap puanları direk olarak veritabanına aktarılıyor, böylece sıratta bekleme, kuyruk, sıra mıranın önüne geçilmiş oluyor.
allah günah yazmasın da arabistan ve türkiye'de bir çok amir yolcu sayarken zikirmatik kullanıyor.
küçük ve pratik bir sayaçtır. kişi zikir çektikçe düğmesine basar ve sayaçtaki sayı artar. bu sayaçla tanışmam biraz korkutucu olmuştur: belediye otobüsünde birbirine bakan 4lü koltuklardan birinde oturuyordum. tam karşımda uzun cüppeli, çember sakallı bi adam vardı. elinde daha önce hiç görmediğim bi makine. içinden bişeyler mırıldanıp duruyor. sonra düğmeye basıyor ve 'çıkırt' sesi. o an adamın intihar eylemcisi oldugunu ve elindekinin bomba olduğunu düşündüm. soğuk soğuk terledim ve otobüsten inene kadar dualar ettim. anlayacağınız bu makine çevredeki insanları da imana getirmeye de yarar.
Rekat sayar seccade kadar faydalı olan bi alet. Salatı Tefriciye, ki 4444 kere okunursa dileğinizin kabula olunacağına dair bir inanış vardır, okurken çok işe yarar kanımca.
(bkz: zikirmatik)

görsel
sitogenetik laboratuvarında mitotik indeks saymada kullanılan cihazdır aynı zamanda. dalga geçmiyorum, bizzat kullanıyorum.
babamın şu son günlerde elinden düşürmediği alet. her 'la ilahe illalah' ile tuşa basıp sayacı bir artırıyor. babam yapmazdı bu tip şeyler ama son yaşadığı travmadan olsa gerek bu tip ekşınlara merak saldı. 28k idi en son sayaç.

sana alayım mı dedi, direk zart diye hayır da diyemiyorsun. cevap vermekte mırrın kırrın edince üstüne düşmedi allahtan. böyle bir de tip olarak sanal bebeği andırıyor ya çok garip bir şey.

(bkz: link virüslü zikirmatikten yazıyorum)
Teknolojinin çıldırdığı, beynine matkap dayadığı nokta.
üşenmenin diğer adı. sayılarla sevapları hesaplayarak cennete ne kadar yaklaştığını öğrenmeye çalışan insanların ellerinden düşürmediği sayaç.
emeklilere bedava dağıtıldığından şüphe duyulan alettir. basiagrimazdovsenaglamazın babası gibi bizimkisi de bu alete merak salmış ama dilini kontrol etmeyi öğrenemediği için komik olaylar yaşamaktayız. haberleri izlerken elinde zikirmatik. bismillahirrahmanirrahim diyerekten tıklatıyor aleti. bir an o anki habere çok sinirlenip küfrü bastı, ananı.... diye. küfürden sonra da tıklattı zikirmatiği bir kere. tarifsiz bir andı. *
aklıma omomatik, tursilmatik geldi. onlar kadar olmasada son derece temiz ve pratik. tesbih yerine kullanılan ismini komik bulduğum kullanıcısına kolaylık sağlayan icat. son zamanlarda kafaya taktım kim ne isterse o kalmadı zikirmatik versem olurmu diyorum...
herkese renkli günler
3 lira fiyatı var. ramazan ayında fazla sayıda satılmakta.
i phone tespihi daha pratiktir. insanlara mesaj atıyorum havası verirken içinizde manevi değerlerinizi sürdürebilirsiniz.
http://www.dailymotion.co...94sm_iphone-tesbih-d_tech
9999 adetlik tespihlerin yerini kolayca alan, dinin bilimden faydalandığı ender bir şey olmuştur. çok kullanışlıdır.
çok işe yarayan bir cihazdır. seri üretim sayesinde ve talep sayesinde, fiyatları oldukça düşmüştür. tespihte inat etmemek gerekir.