bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  4.nesil yazar..hoş gelmiş..
  ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 2. 2.
  robert.e.howard ın yarattığı conan the barbarian çizgi romanında conan ın Aquilonia tahtını eski kralı öldürerek ele geçirmesinden sonra eski kralın hareminden ona yardım eden ve sonrada eşi olan karakterin adı.
  conn ve taurus un annesi, conan ın zevcesi.

  ayrıca kendileri nesildaşım yazarmış, hoşgelmiş.
  ... gameguru
 3. 3.
  http://z.about.com/d/wome...story/1/0/S/K/zenobia.jpg
  1 ... kara hilal
 4. 4.
  romaya bağlı tadmor özerk krallığının hükümdarı Odeinathus'un karısıdır. Odeinathus ipek Yolu'nun Akdeniz'e ulaşan ucunu kontrol ediyordu ve ticaret sayesinde tam anlamıyla servet içinde yüzer olmuştu. Ancak 266'da Odeinathus zehirlenerek öldürüldü. zenobia'nın bu ölümden sorumlu olduğu düşünülmektedir.
  bebek yaştaki oğlu Vahab-allath'ın naibi olarak tahta geçti. Kleopatra'nın soyundan geldiğini söyleyen Zenobia, artık sadece servet ve özerklikle yetinmeyen Tadmor halkının istediği bağımsızlığı, o dönemin süper gücü Roma'yı karşısına almak pahasına ilan etti. Zenobia'nın yönlendirdiği Tadmor orduları, Anadolu, Suriye, Filistin ve Antakya'yı fethedince, kuzey sınırında Cermenlerle uğraşan imparator, Zenobia'ya bağlılık bildirmesini isteyen bir mektup yolladı.Ancak Zenobia gayet gururlu, hatta küstah bir cevapla imparatorun isteğini reddetti. Tadmorlular Mısır'ı da fethedip, Zenobia da imparatorunki yerine kendi portresiyle sikkeler bastırınca, Roma'nın sabrı taştı ve büyük savaş başladı. imparator Aurelianus, Anadolu üzerinden Tadmor'a yürüyerek şehri kuşattı.272'de, aylar süren kuşatmadan sonra Zenobia, deve sırtında kaçarken yakalanıp altın yaldızlı prangalara vuruldu. Kafes içinde, bir zamanlar hükmettiği şehrin sokaklarında dolaştırıldı. Ancak imparator bu kadından öyle etkilenmişti ki, onu öldürtmeyerek Roma'ya sürgün etti.
  Bazı tarihçiler Zenobia'nın kahrından öldüğünü, bazılarıysa bir Romalı soyluyla evlenerek üç çocuk sahibi olduğunu yazar. Zenobia'nın Roma'daki kaderi ne olursa olsun, halkının ona inancı ve güveni kaybolmadı. Zenobia'nın bir akrabasını tahta çıkarmak isteyen Tadmorlular ayaklanınca imparator geri döndü. Ancak daha önce Zenobia'nın hatırına yağmalanmasına izin vermediği şehri bu kez korumadı. Nüfusunu, servetini ve iktidarını kaybeden Tadmor önemini hızla yitirdi. Zenobia'nın hayatının nasıl bittiği bir sır olsa da, o Ortadoğuluların hala önem verdiği bir tarihi kişilik. Bugün Zeynep olarak telaffuz ettiğimiz adı ise çağlardır Ortadoğu'da en sevilen kız isimleri arasında.(tarihdeki otoriter anneler yazı dizisinden alıntıdır.)
  ayrıca hoşbulmuş 4. nesil yazardır.
  2 ... zenobia
 5. 5.
  (#1900026)nolu entrysi ile sözlüğe giriş yapmış olan yazar.*
  ... unique270
 6. 6.
  12 eylül 2007 antalya tepesi'ni abazan tepesi olmaktan kurtaran yazardır. nice zirvelere.
  1 ... the kene
 7. 7.
  aslında tanışıyorduk ama yüz yüze de lazımdı o da oldu da az oldu yazarıdır. Antalya'ya yeniden geldiğinde daha uzun bir sohbet ortamı bulmak istediğim eminim saatlerce muhabbet edebileceğim yazardır.
  ... osmanthegral
 8. 8.
  tepeden erken ayrılan yazar. doktor adaylarındanmış. tıbbi bilgime şaşırmış yazardır ayrıca. reprezant olursam portföye ekleyeceğim kişilerden biridir.
  * * *
  ... paleface
 9. 9.
  12 eylül 2007 antalya tepesi'nin açılışını chirurgus ile başlatmış, beni chirurgus ile beraber karşılamış olan yazardır.
  bize istanbul'u anlatan yazardır.
  kendisi tepeden erken ayrılmış ve %50 eğimli yolu tek başına inerek gözden kaybolmuştur.
  ... fibobacciyim
 10. 10.
  (bkz: zenofobi)
  (bkz: xenophobia)
  -1 ... zedx