bugün

bedava verilen gazete. simdi ben de cikip bedava gazete yapsam tirajim 10 milyonu da bulur.
eş dost isteğiyle abone olunan ama eve gelmeyen gazete. daha çok ihtiyacı olanlara gidebiliyormuş. ben nereden bileceğim bunu? sonra da tiraj yüksek!
kötüleyeceklere peşin edit: bi tarafımdan uydurmuyorum ben bunu, tecrübeyle sabittir!
bir edit daha: bedava dağıtılan gazetelerin kaynağı ben oluyorum bu durumda.
tabak çanak dağıtmayan gazete. ayrıca bedava olması sözkonusu değildir. kim kime bedava bir şey veriyor denilesidir. boyle bir durum varsa sözlüğe de dağıtılsın denilesidir.
hiçbir abone bulunmamasına rağmen hergün apartmanımın kapısında sahipsizce bekleyen gazete. bedava dağıtılmıyor diyenler fikirlerini sanırım yeniden gözden geçirmeli.
bir baska acıdan:

abone olmama rağmen haftada 2 kere falan geliyor sadece.

belkide kapılara bırakılan sahipsizlerin sebebi dağıtan elemanın beynidir.
bir zamanlar durduk yere bize bedavaya verilen gazete, içi boş kağıt.
türkiye'nin en tarafsız(!) en doğrµ(!) en yüksek trajlı(öyle diyorlar) ve en cµmhµriyetci gazetesidir. e tabÎ yerseniz...
siyasi duruşunu beğenmeyebilirsiniz ancak aşşağıdaki isimler içinin boş olması, paçavra olması hakkındaki görüşleri etkileyebilir:

hilmi yavuz
ali bulaç
ahmet turan alkan
şahin alpay
eser karakaş
mümtazer türköne
elif şafak
etyen mahçupyan
selim ileri
mustafa armağan

sadece en çok tanınanlar..kalbur üstünün üstü..
tersten okunduğunda namaz olarak dönüşen bir isme sahip gazete. ayrıca şu anda piyasadaki en kaliteli kağıttan yapılan gazete.
bünyesinde nadide yazarları barındıran, okunası-güzel bir gazetedir.
Türkiye'nin en çok okunan gazetesidir.Lütfen karıştırmayalım okumak ve satın almak aynı şey değildir.Hakkında 219uncu entry'i ben giriyosam vardır bunda bi iş diye düşünmek lazım.Gelelim okunma meselesine :
Zaman gazetesinin, Stv ve Fethullah Gülen Hocaefendi ile alakası olduğunu sağır sultan bile duymuştur.Işık evleri adı altında Cemaat evlerine bu gazeteden mutlaka gelmektedir. Ve gelen gazete mutlaka okunmaktadır. Sabah kahvaltısında olmasada, akşam çayında mutlaka bu gazete okunur.Şöyle bir hesap yapıyım demeye hiç gerek yoktur.Aşağıdaki spoiler'ı okursak tam ne demek istediğimi anlarsınız.

üNiversite mezunu olan veya halen bir üniversite kuruluşunda eğitim gören bütün arkadaşlarımız bilmektedir ki, cemaat evlerinde kalan arkadaşları mutlaka zaman gazetesine abonedir.Abone olmayı bırakın evde 3-4 kişi abonedir ama tek gazete gelir. Peki bu diğer gelmeyen gazeteler ne oluyor? diye bir soru aklınıza gelirse, hemen cevaplıyım, diğer aboneliklerden gelen(eve gelmeyen) gazeteler maddi durumu iyi olmayan bizim komşularımız gibi, Bazı akrabalarım gibi, yeğenimin lisedeki sınıf arkadaşı gibi kişilerin evlerine gitmekte ve hiç bir ücret alınmamaktadır.
(bkz: Dimi Komşu)

--spoiler--
"Bu cemaat evleri, dünyanın her bir ülkesinde var. Türkiye de ise her şehirde, her semtte, nerdeyse her sokakta bulunmaktadır."
Copyright By Fatih altaylı
--spoiler--

Edit : iş bu entry tamamen gerçekleri yansıtmaktadır, ama yazarın cemaat evleri ile ilgili görüşünü göstermemektedir.
bir zamanlar abonesi olduğum, son dönemlerde akp yayın organı olarak görev yapması dolayısıyla gözümden düşen, taraflı ve riyakar gazete.
eksikliği hissedilen sevimli gazete.
Eskiden bu gazete hakkında "ciddi gazete", "fethullah'in ama iyi bi gazete" gibi sozler duyar ve saf saf inanırdım. Para verip okumak icimden gelmedigi icin de uzun bir sure boyle bildim. Ama eve internet almamla is degisti. Bu ne sallapati bir gazetedir, gazeteciliktir. Kendi gorusleri disindaki biri hakkinda haber mi var, aynen soyle: "X kisiden yine tuhaf yorum.." Yahu, sizin okuyuculariniz salak mi, aboneleriniz cahil mi? Onlar anlamiyorlar mi sozun tuhaf oldugunu. "zaman ciddi gazetedir" diyen uzak dursun.
insanın içinde çaresizce hapsolduğu şey.
hayatımda yenebiLdiğim tek şey..

tanım: siz öLürsünüz, o öLmez.. insanLığı en çok korkutan şey..
yurt dışındaki gazetelere en çok benzeyen gazete. soğuk renkler , daha fazla siyah beyaz resim.
kartel medyasının din üzerine attığı iftiraları tek tek çıkaran gazete..
ülkemizin para verilerek okunabilecek en önemli gazetesi. bir aile gazetesi.
GÖZCÜDEN BiLE TIRT HABERLER CIKARAN GAZETE TEK FARKI SANIRIM TASARIMI FENA DiiL..AMA GÖZCÜNÜN AMATOR RUHUNU SEViYOZ BiZ...
Yazıyı okumaya başladığından beri kaç dakika geçti? Muhtemelen bilmiyorsun.
6 senedir lig bitimlerinde şöhretler turnuvası düzenleyen ve televizyonu stv'de yayınlayan gazete. 80'li ve 90'lı yılların oyuncuları bu turnuvada boy gösterirler. ancak bu sene fenerbahçe kadrosunda her zamankinden farklı olarak okechukwu uche ve pierre van hooijdonk da yer almış ve bu da fenerbahçe veteranlarının ilk kez bu turnuvayı kazanmasına yetmiştir.
süleyman seyfi öğünün yazıları ile ayrı bir okunan türkiyenin entelektüel birikimi.

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=550560
"Atatürk ün kurduğu Halkevleri örgüt yuvası olmakla suçlanıyor" ŞEKLiNDE ASILSIZ iTHAMLARLA HABER YAPAN , HALKEVLERiNi HEDEF GÖSTEREN AKP NiN SESi GAZETE.

BU HABERE iLiŞKiN YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA Halkevleri istanbul Şubesi Başkanı Av. Oya Ersoy, "Halkevleri yoksulların, emekçilerin, demokratların, ilericilerin yani halkımızın evidir , AKP hükümeti icrasını daha fazla yoksulluk, işsizlik, sömürü esasıyla yürütürken buna karşı çıkanlar için de dosyalar hazırlatıyor" DEMiŞTiR.

http://www.halkinsesi.tv/arsiv/03Eylul2004.html
(#1670384) bedava dağıtılıyor diyenlerin keserim ulan topunuzunun basit analizine bakmasını rica ederim.

700 bin tirajı ile türkiyenin en çok satan,yurt dışından en çok ödül alan gazetesi.