bugün

üniversiteye giden öğrenci sayısı artmasına rağmen, yurt sayısının artmamasından, bu öğrencilerin saf olanlarının kaptırıldığı evlerdir.

kendilerine eroin gibi damardan fetullah gülen verilir.
ışık evleri adıyla bilinenleri nur cemaatine aittir.
(bkz: zombi ve ninja imalathaneleri)
bu evlerde kalan öğrencilere, başka yerlere kaçmasınlar diye maddi kaynak sağlanır. zaten evlerde kalan kesim de çoğunlukla anadoludan gelen fakir öğrencilerdir. evlerde kalanlar her türlü sosyallikten uzak, kapalı bir kutu gibi kendilerini geliştirmekten ve hayatı anlamaktan uzak olarak üniversite yaşamını körü körüne bitirip, boş insanlar topluluğu olarak mezun olarak hayatlarını mahvetmektedirler.
cok komiktir bu evlerdeki ogrenciler. en abaza donemlerinde ogrencileri bir eve kapatırsın. 5 erkek aynı evde abaza. karı kız muhabbetleri doner durur. arada namaz. cocuklar umutsuzluktan artık el ele tutusup se-le-na der belki selena gelir de sikeriz diye.
erkekleri kızlardan ırak, kızları erkeklerden ırak yetiştirip karşı cinsle en ufak bir temas halinde aptallaşıp, kızları eve kapama isteğini uyandıran evlerdir. böylece erkekler karı-kız görüp şeylerine sahip olmak zorunda kalmayacak, kızlar da namuslarına el sürdürtmeyecektir.
oysa ki kız-erkek bir arada büyüse, bir zaman sonra kız için de erkek içinde yanındaki karşı cins değil sadece "insan" olacaktır ve sadece "insan" olduğu için değer verecektir. sadece aşık oldukları insan için hormonları çalışacak gördükleri her erkeğe ya da kıza yavşamayacaklardır.
hristiyanlıkta kilise evleri neyse (cemaat)burda da odur. en populeri gülen cemaatine aittir. bol bol zaman okunur. eskisi kadar risaleler okunmaz daha çok hocaefendi kitapları okunur. yine en populer olanı meşhur abilerin, ablaların kaldığı evlerdir. genelde altı kişi kalır daha da artabilir.
Cemaat evleri...
Laiklik karşıtı dini karargahlar...
Geneli taşradan gelen maddi olanakları kısıtlı öğrencilerin doldurduğu evler olmakla beraber dini açıdan ailelerin çocukları için iyi olacağını bazı olumsuzluklardan kendilerini soyutlayacaklarına inandıkları askeri bir kamp niteliğinde olan evlerdir...
insanlar hayatları boyunca özel ve genel olarak bir savaş halinde olmakla beraber hep başkalarından duyduğu kulaktan dolma lafları kendilerine fikir edinmişlerdir.Biliyorum bu bir genelleme ama çoğunluğun aynı fikre katılıp bir galiyanın içine doğru sürüklenmesi bunun en büyük kanıtıdır diye düşünüyorum...
Cemaat evleri demiştik ama bilinen adıyla fetullah gülen kampları...Burada silahın yerini din almıştır.Öğrencilere her türlü imkanı gayet uygun fiyatlarda sağlayarak onları sosyal hayattan soyutlamak ve tamamen asosyal insan statüsüne ulaştırmak.Tabi bunu yaparak farklı alanlarda onların beyinlerine aşılanmak...
Yavaş yavaş iran rejimine doğru giden bir ülke sinyallerini yakan Türkiye'de laikliğe ambargo koyanlara müsamaa göstermek ne kadar doğru bilmiyorum ama birilerinin uyanması ve yok artık haddini bil demesi gerekir bence...
Bir atasözü der ki;üzüm üzüme baka baka kararır...
Madem öyle kendini müslümanlığın bekçisi olarak ilan eden bu kişiler abiler ablalar çatısı altında gençleri kampa alırken kendileri neden henüz müslümanlığın gereklerini tam anlamıyla gerçekleştirmiyor? Ben hiç duymadım hacca gittiğini bu insanın ve bildiğim kadarıylada Amerika'da yaşıyor...Peki neden bizi içten içe sömürmeye çalışan dostumuz gibi görünüp arka planda gizli hesaplar peşine düşen Amerika'da?
trol yetiştirme evleridir.
son zamanlarda ise cumhuriyet ve tsk düşmanı yetiştiren cia güdümlü truva evleri.
(bkz: ışıkla kandırmak)*
evleri görmeden yorum yapan yazarların saldırmaktan zevk aldığı evler.
genelde fem dershanesinin evleridir bunlar, şehir değiştikçe dershane isimleri değişir ama bu cemaat evleri hiç değişmez. ben kaldım bu evde birkaç gün, çok çalışıcaz olum inanılmaz güzel abiler hiç karışmıyo diyen arkadaşa kanılır gidilir. sonra nemi olur abi denen üniversiteyi yeni bitirmiş eleman seni sorguya çeker çaktırmadan. önce yemek duası okutur(yemek duasının saçma birşey olduğunu düşünmüyorum) sonra başka dualar okutur sana ara ara biliyomusun diye bakar. eğer dini bilgin yerindeyse sana özel ilgi gösterir. zorlama yok diyen yalan söyler her sabah namaza kaldırılırsın, feto efendinin kitaplarını hediye eder sana, film izliycez diye aynı şahsın filmleri gösterilir..
leş gibi ayak kokarlar. her allah'ın günü menemen pişer bu evlerde. gelen kişiye ilk gün dokunmazlar ikinci gün bulaşık yıkama, yemek yapma gibi işleri yavaş yavaş sizlere geçirirler. yatmadan önce de cemaat liderinin videoları eşliğinde huşu ile uyunur.
cemaat evleri gerçekten fem dershanelerinindir.fem dershanelerinin açılımını da yazmak gerekir burada:"fettullah * eğitim merkezi" anlamındadır.
camii evleri de denilebilir çünkü o cemaat evlerinde namaz kılmaktan başka bi bok yapmazsınız...
diyenetin ibadet olayını abartmakla kalmayıp içine sıçtığı durumdur...
bunun hristiyancasi, apartman dairelerine kurulan protestan kilisesi bennzeri turevler oluyor kanimca.
islamiyetin öğretilmesinde etkin bir rol üstlenen yerler.
daha entry girerken beyz nickli yazardan ışık hızında yanıt alamama neden olan başlık.*
her evin bir adı vardır. belirli saatlerde belirli şeyler yapılır. sohbet dedikleri bişey var akşam yemeğinden sonra yapılır. ermiş gibi davranan biri geliyor ve sohbet grubuna cehennemle ilgili korkunç şeyler anlatıyor. sohbet üyeleri genelde yurtlardan seçilmiş çömezler yani 1. sınıf öğrencileri oluyor. yurtlarda, daha önce cemaat evinde kalmış ve işi bittikten sonra evine geri dönecek birkaç kişi mutlaka bulunur. bu öğrencilerin amacı çömezlerden bikaçını kendine (kendi evlerine) çekebilmektir. evlerinde acayip iyi karşılanırsınız. bildik öğrenci evlerine hiç benzemez. mutfak yiyecekle doludur. televizyon,internet kesinlikle yasaktır bu evlerde. teknolojinin icatları hiç uğramaz bu evlere yani. öyle işte...
klonlama teknolojisinde postmodern kurum. tek tip beyin insan irade düşünce amaç yaşam.
Dana önce hiçbir cemaat evine gitmeyen insanların sırf islamiyet karşıtlığı yapmak için yaptıkları salak saçma yorumlarla dolu açılan başlıklar.
yok cahiller ,yok laik değiller, yok yobazlar, ondanmı dünya haritasında elini nereye koyarsan koy hep ordalar, be gerzekler... Dünya fetih halinde iken siz beyininize kazınmış ,saplantı haline gelmiş yaftalarla sadece eleştirin hiç anlamaya çalışmayan çeğdaşlığı ,ilericiliği kendisinden başkasına layık görmeyen gerzeklere soruyorum onlarmı dava peşinde ,yoksa sizm çarklar arasındasız?
bu evlerde kalan insanların amacı insanlara birşeyler anlatabilmek onları günahtan yanlıştan çevirebilmek ve insan kazanmaktır. nede olsa ibadetin gençken yapılanı en makbulüdür ve bir kişiye bile bunu anlatabilseler keyiften dörtköşe olmaktadırlar. bunun içindir ki bırak namaz kılmadığı için kovulmayı bu evlerden kendi isteğinle ayrılmadığın sürece naparsan yap yine onu kazanmak amacıyla birşeyler yaparlar. namaz kılmadığı için kovulduğunu öne süren insanların muhakkak burada paylaşmak istemediği farklı anıları vardır ki bu evden ayrılmışlardır. ben nereden mi biliyorum ? çünkü ben de bir dönem kaldım ve gerçek amaçlarını ve orada olma sebeplerini idrak edebilme şansım oldu.
ama ne de olsa herkesin bildiği bi gerçek vardır ki :
(bkz: çamur at izi kalsın)
kendisine b*k atmanın sözlükte prim yaptığına şahit olunan evlerdir. soruyorum size bre d**züler; bu evlerle ilgili yorum yapanların hemen hepsi en azından o evlerin yemeğini yemiş suyunu içmişlerdir, belki de ilk defa yahut uzun bir aradan sonra alnı secde görmüştür oralarda, başka da birşey değil. ona rağmen hala buraya gelip de evlere b*k atmanın manası ya kuyruk acısı ya da açık düşmanlıktır. siz gidin karma evlerde sabahlara kadar içip içip kusun, swinger partilerde sikişin. nerenizi gerdi de bu kadar dertlendiniz kendileriyle? 2 senedir yıkanmayan masa örtüleriniz, 6 aydır pislikten kararmış ocaklarınız, her tarafta kirli çoraplar, 10 cm kirle tozlu zeminle yaşayan insancıklar gelip de burada haftada en az 1 defa geniş çaplı temizliğin yapıldığı, 3 öğün yemeğin yendiği evlere çamur atıyorlar. ulan bu evlerde kongo'dan gelmiş kabile mensupları da, moldovalı afganistanlı adamlar da adam ediliyor be. senin klavye delikanlılığı yapıp bok atmanı sikine takar mı zannediyorsun? sen bunlarla meşgulken okyanus ötesinde bir okul daha açılmış, anadolu'dan bir grup gönül eri yollara düşmüş bir daha dönmemek üzere moğolistan çöllerinden güney afrikaya oradan güney amerikaya mukaddes tohumları serpip gömüleceği topraklara adım atmış olur. sen hala "allah allah, lan nereden geliyor bu değirmenin suyu" diye aval aval gezinir durursun..
universiteye baslayan yeni ogrencilerin ilk sigindiklari yerdir. kafa dengi arkadaslar bulunduktan sonra"en iyinizin a.q" denilip, cikilir.