kültür olarak erzurum'a yakın bir artvin ilçesidir.
cennet diyar artvin' imin ilcesi. insanlari iyidir. hapishanesi suclu olmadigindan depo olarak kullanilmaktadir. iki yil kadar once oradan Bursa' ya gelen birisinden geceleri dukkanlarin kilitlenmedigi ve hirsizlik olmadigini da duymustum.
Cennet'in bir köşesi tam ortasından kevser suyu (barhal çayı) akar. Göğe komşu toprakların öz çocugudur..
doğası güzel insanı berbat olan bir yer. *
görsel
askerlik yaptığım yer...

velhasıl dağları taşları ihale ile peşkeş çekilmiş ve sular altında kalacaklar.ilk başta üzüldüm ama ilçe halkı hiç karadenizli gibi değil öyle isyan falan etmiyorlar.erzurum'a yakınlar erzurumluya benziyorlar.

iki tane yan yana marketi vardır.burda çalışan kızların bütün gençler peşindedir.

çoruh nehri çok tehlikelidir düşersen kurtulma şansın hatta cesedinin bulunma şansı bile düşüktür.
görsel
evet o işte benim memleketim. yusufeli harika memleketim...
kıbrıs esnafını aratmayacak derecede mal esnafı olan şirin ilçe.
zeytiniyle meşhur yeşil bir yer.
Yoğun bir göç veren ilçe. Göç edenlerin çoğu bursa'da yaşar.bursa'da yusufelili birisine Karşılaşmama imkanınız yüzde birden bile daha düşüktür.
Dünyanın en yüksek 3. Barajının( 270 metre ) 2019 da yutacağı Artvin ilçesi.
Gerçek manada dar bir vadide (vadinin yanal genişliği 1000 metre yok) kurulmuş, etrafı dik dağlarla çevrili, tarih boyunca sık sık yer değiştirmiş ilçe. Yürüyerek bir uçtan bir uca 30 dk sürmez.

insanları güzeldir, dışarıdan gelen memurlara saygı duyar. Ulaşım, sapada oluşu ve baraj inşaatı sebebiyle oldukça pahalı bir hayatı vardır.

Coğrafyası ve dağların kayaç malzemesi sebebiyle, yağmurlu havada anayolunda araba sürmek yürek ister. Çünkü heyelan olur ve yol 2 şeritli dar bir yoldur. Yolun diğer yanı ise deli gibi akan Çoruhtur.

Yabani hayatı en iyi gözlemleyeceğiniz ilçedir. Hayatınızda akbabayı da, çakalı da, yeşil başlı ördeği de, ayıyı da, yabani dağ koyununu da orada yolda giderken bile görebilirsiniz.

Aynı zamanda eTürkiye'nin en zehirli akreplerinden birisi olan Kafkas akrebini de evinizde burada görebilirsiniz.

Erzurum sınırında olduğu halde bölgenin en yüksek sıcaklıklarına da sahip tek ilçedir. Zeytin, incir, üzüm yetişir ve ürünlerin olgunlaşma süresi Akdeniz bölgesine oldukça yakındır.

Velhasıl, gezmek için gitmenizi önereceğim bir ilçedir.
Artvin'in baraj yapımı nedeniyle yakın tarihte taşınmış, büyük bir toki'ye dönmüş ilçesi.
görsel
görsel
görsel
görsel
Erocto dayı da denizciler gibi. Her limanda manitası var..
Erector saten bahriyelidir.

Telsizci da da di di.