bugün

büyük şehirlerde 24 saat görev yapmaları gereken kolluk kuvvetleridir. şahsen en güvendiğim asayiş koruyuculardır. mahallede it kopuk bırakmadılar.
nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
karizma polistirler. lakin bazen artislik yapıyorlar. daha mütevazi olmaları kendilerini daha muteber kılar. güven veriyorlar. işleri rast gitsin.
motorcu gençlerin korkulu rüyalarıdır, gözlük,600lük veya 1200lük motor olunca doğal olarak şekil gözükürler.
gördüğünüz zaman kaçın bunlardan gerçi bi ara denk geldim üst aramasında sohpet etmişlimiz oldu ama yunus abi belli olmaz.
Fazla gereksizler. Boy pos tamamda hepsini yakisikli yapmalari yok mu bunlarin iyi gulduruyo insani.
gittiniz güzelim hayvanı polis yaptınız lan.
genç kızlarımız tarafından olmayan yakışıklılıklarıyla fazlaca şişirilmiş olup bu özgüven patlamasıyla adlarına sayfalar açan

bkz :https://www.facebook.com/...rizmapolisler?pnref=story

bkz:https://www.facebook.com/...98110833640999?fref=photo

polisler polislerimiz .
Gariban gorduklerine gucu yeter bunların. Az once bir haberde bunlarin yaninda birkac adam once havaya uc bes ates etti, ardindan mekan sahibini dövdü, son olarak da is yerine ates acti ve bunlar bir sikim yiyemedi. Ulan sırf sakal var, cam filmi var diye 25 kere ince aramaya girdim, yazik harcanan o zamana bunlarla ugrasiyolar. Siktir git yap bakalim şırnakta ince arama yapabiliyomusun.
en korkulan polis birimidir. çoğu boylu poslu olduğundan "silahını rozetini bırak kapışalım" diyen elemanları silahını rozetini bırakıp bir daha döverler.
(bkz: sikerler oğlum hepimizi sikerler)
Başkentte son 5 gün içinde 2 bin 40 kişinin GBT sorgulamasını yapan, Dört hırsızlık zanlısını suçüstü yakalayan, hakkında yakalama emri bulunan 172 şüpheliyi gözaltına alan , 22 silah ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçiren polistir.

http://www.sabah.com.tr/g...06/yunuslar-gorev-basinda
Karizmalarının en önemli parçası kırmızı-siyah üniformaları ve altlarındaki motosikletler olduğunu düşündüğüm, polis teşkilatının biraz olsun akıllı mensupları.
(bkz: malı bedavaya getiren yunuslar)
efsane reislerdir.
yaz üniformaları haliyle kısa kollu olduğu için kolları açıkta kalan motorize polis.

bugün dikkatimi çekti her yerleri terminatör gibi sadece kolları açık. her motorcu bilir kaza sırasında ilk temas önce eller sonra kollar-dirseklerdir. nasıl gittiklerini herkes biliyor. o hızda mazallah düştükten sonra üç beş takla o dirsekler kırılır. dirsekliğin zorunlu takılması şart.
En önemli aksesuarları damla gözlük..

Allah kaza bela vermesin layıkıyla görevlerini yapsınlar dileğiyle..
Polis olsaydım isteyebilirdim yunus olmayı
Motor bir tutkudur benim için.
Nerede o eski yunuslar dedirtir. Adamların heybeti motordan inince titretirdi karşı tarafı. Şimdi hep vitaminsiz çirozları polis yapıyorlar.
yeğenim ortaokula gelene kadar çok olmak istiyordu şimdi o da her çocuk gibi doktor avukat mühendis.
Keko, dızo, ayan, piç ve puştlar yunus polislerimizden korkmaktadır. Her ne kadar kaba, artist olsalar da keko tayfayı korkuttukları için iyi ki varlar. Hatta tüm kolluk kuvvetlerimiz iyi ki var. Şarjörünüz, jopunuz, gaz fişeğiniz eksik olmasın.
Neyin kafasını ve kompleksini yaşadıklarını anlamadığım adamlar...
Az önce bir diyaloğa girdik. Parktaydım kalk dediler daha doğrusu. Kalktım, giderken olumlu konuştum. El kol yapıp ‘ne diyorsun’ diyorlar.
Ulan olumlu konuşuyoruz ona bile atar.

Seneler önce Bir gün... 6-7 kekonun saldırısına uğradım. Onlar bana vuruyor ben onlara. Yalan değil güzel dövdüler ama 2-3 tanesini yere serdim. Tam o esnada 2 yunus polis geldi. Dedim tamam kurtaracaklar. Aramıza girip, yunuslardan biri bana vurdu. Ulan zaten TEKim, karşımdaki adamlar keko, bana niye vuruyorsun? O bana vurunca ben de ona yumruk attım. Motorun üstünden kaskı alıp yere atarak kırdı, sen kırdın dedi. iftiraya bak amk. Ekip geldi hastaneye götürdüler.
Anasını siktiğimin doktoru polislerle sen mi kavga ettin diyor. Evet desem darp raporu vermeyecek orospu çocuğu. Dedim ben zeytinköylülerle kavga ettim, verdi darp raporunu.
Sonra mahkemelik olduk. Dövüştüğümüz çocuklar şahitlik yaptılar bana, kaskı kırmadığım ve polisten ilk yumruğu ben yediğime dair. Onlar da keko ya, polisi sevmediklerinden şahit oldular amk.

Sevmiyorum bunları. Emniyetin en gereksiz birimi. Hükümet olsam ilk bunları kaldırırım. Hepsini bekçi yaparım, gezsinler sabaha kadar.
çocukken ben balkondayken motorla geçerlerdi.
Kendilerini özel harekat sanan polis birimi.
asayiş ya da çevik kuvvet gibi birimlerle aralarındaki fark ne bilmiyorum ama aşırı artist takılıyorlar. *
güncel Önemli Başlıklar