bugün

entry'ler (566)

efsane olmuş replikler

''s*kerler kamil hepimizi s*kerler''.
-gemide (1998)

alkol içmeyi mini etek giymeyi medeniyet saymak

Medeniyet sadece alkol içmek, mini etek giymek değildir ancak alkol içen mini etek giyen insanlara; saygı duymak, rahatsız etmemek, laf etmemektir. Yani başlığı açan arkadaşta medeni biri değil belli ki.

bedava işçi arıyorum ilanı

Gerizekalı çomar. utanmadan part time yazmış. Ulan günde 14 saatin nesi part time. Bide aylık 300 tl ye çalıştıracak. Afedersiniz ama böylelerinin g*tüne o fırıncı küreğini sokmak lazım. Umarım batar şerefsiz de kendisi günde 14 saat aylık 300tl ye çalışmak zorunda kalır.

40 çeriyle çin sarayını basan kürşad

''kürşad'' değil ''kürşat''. lütfen şu arap/fars vurgulamalarından kurtulalım.

türkiye mühendis kaybetti akımı

Bg ile çifte vatandaş biri olaraktan şunları söylemek istiyorum. Gelişmiş avrupa ülkeleri mühendis falan aramıyor. Vasıflı teknik elaman yani işçi arıyor. Adam münih tek. Üni. Den gelen müh. Mi alsın yoksa tr'den geleni mi ki tr avrupa birliği ülkesi bile değil. Akrabalarımın hepsi bg vatandaşı ve birçoğu hollanda ve belcikaya göç etti. Neredeyse hepsi mavi yakalı olarak çalışıyor ve aralarında üni. Mezunları da var ve bu insanların hepsi ab vatandaşı. Birçoğu beyaz tenli ve renkli gözlü yani ortadoğululara benzemiyorlar ama buna rağmen bile fakir doğu avrupa ülkesinden geldikleri için 2.Sınıf insan olark görülüyorlar. işte bu dedigimi aklınızda bulundurun. Sen ab ülkesi olmayan bir ortadoğu ülkesinden göç ediyorsun ve mühendislik yapamayıp vasıfsız biri olarak işe başlıyorsun yüksek ihtimallede kara kaşlı kara gözlü esmer birisin. Valla kusura bakmayın ama sizi avrupalı 3. Sınıf bir ortadoğulu olarak görecek ve ona göre muamele yapacak özellikle de mavi yaka olunca. Yani şuan tr'deki suriyeliden afgandan farkın olmayacak onlara göre. Hadi diyelim Beyaz tenli renkli gözüsündür biraz daha iyi davranırlar sonuçta onlara benziyorsun diye ama yine vasıfsız çalışansındır ve göçmensindir bu da seni 2. Sınıflık kategoriye çıkartır. Ama bir mühendis olarak cağırılmışsındır ve mühendislik yapıyorsundur ozmn ister uzaylı ol herkes sana saygı duymak zorundadır 3. Sınıf insan olarak görseler bile çünkü yüksek gelir grubundasındır. Yani arkadaşlar batı avrupa ülkeleri gelişmiş ülkelerdir ama cennet değillerdir aklınızda bulunsun. Avrupa'da iyi bir yaşam istiyorsanız ya bir firma tarafından çağırılıp gidin yada yüksek lisans yapıp mesleğinizle ilgili bir iş bulup orada kalın. Ben bile makine müh. Son sınıf olmama rağmen tr de 2 yıl iş tecrübesi yapıp CNC kursu alıp öyle gidecem ki müh. Olarak iş bulamazsam bile operatörlük yapayım diye. Sonuçta pizza kuryesi olmaktan iyidir. Bu arada kimseye saygısızlık olsun diye yazmadım sadece acı gerçekler bunlar. Ha ama siz yine derseniz "abi avrupa olsun ama ne olursa olsun" ozman buyrun kardeşim avrupa'da garsonluk, kuryecilik, temizlikçilik sizi bekler...

mehter eşliğinde kız istemeye giden gurbetçiler

bir türk olarak almanya'da yaşasam ve alman arkadaşlarım bu görüntüyü görse oracıkta utançtan yerin dibine girerdim bu heriflerle nasıl aynı ülkeden geliyorum diye. ki büyük bir ihtimalle hiç bir alman bunu görmemiştir çünkü olay kesin bir ortadoğu ghettosonda geçiyordur. evet türk ghettosunda bile değil ortadoğulu ghettosunda. biz türkler bu kadar aşağılık kompleksli ve salak insanlar değiliz. bunlarda kesin kendini osmanlı torunu sanan devşirme anadolu ermenisi, arabı, rumu falandır.

almanyadaki kız isteme töreni

Bu salaklar böyle yapa yapa almanları bizden nefret ettirdi zaten. bazen diyorum da, iyi ki yurt dışında uğur şahin, özlem türeci ve aziz sancar gibi bilim insanları çıkıyor da dünya hepimize mal gözüyle bakamıyor diye.

a haber in bulgaristan zam haberi

ben bulgaristan türküyüm ama türkiye'de doğdum ve şunu söyleyebilirim: türkiye malesef bitmiş. bulgaristan ab'nin en fakir ülkesidir ama şuan bile bulgaristan'da hayat türkiye'ye göre çok daha rahat hem toplum huzuru hem de ekonomik anlamda. ailemdeki emekli yaşlılar bile bulgaristan'a yani kaçtıkları ülkeye geri göç etmeye başladılar. yaşlılar: ''en azından bg'deki köyümde çiftçilik yaparım daha rahat geçinirim'' diyorlar. ve kültürel anlamda da yobazlıktan ve mültecilerden rahatsızlar. geçenlerde nenem bile ''ülke iyice arap ülkesine döndü'' dedi ki bu kadın sadece mahallesinin yakınındaki marketlere ve bazen de çarşıya gidip geliyor. gençler ise hep gelişmiş avrupa ülkelerine gidiyor özellikle belçika ve hollanda'ya. baba tarafımdan genç akrabaların hepsi hollanda anne tarafımdakiler ise belçika'ya göç etmeye başladı. benim üni. bitsin bende hollanda veya belçika birine gideceğim artık duruma göre. bu arada bulgaristan türklerin'in hiçbirinin almanya'yı tercih etmeme sebebi ise orada da bolcana a haberci tiplerin bulunması. bizimkileri rahat ettirmiyorlarmış ve çalıştıkları yerlerde maaşlarını zamanında vermiyorlarmış. yani dostlarım benim tek derdim üni.'yi bitirmek ve Belçika'ya mı Hollanda'ya mı gideceğim karar vermek olacak ama burada kalan arkadaşlar için gerçekten üzülüyorum ve sadece tanrı yardımcınız olsun diyorum. saygılar...

edit: bu arada bg'nin daha doğalgaza zam yapıp yapmayacağı belli değil ki yapsa bile oradaki insanların çok da canını yakmaz. Bide sen nasıl 7.000.000 ülke ile 84.000.000 ülkeyi karşılaştırabiliyorsun ki 7.000.000 bg'deki kişi başına düşen milli gelir ve asgari ücret tr'den daha fazla. minicik ülke bile şuan daha verimli yani.

kadınların kedili bekar teyze moduna geçiş yaşı

Türkiye'de 35; almaya, fransa, amerika gibi gelişmiş batı ülkelerinde de 40 sanırsam. Malum gelişmiş ülkelerde insanlar biraz daha geç evleniyor.

tr 3dil bilen hukukçu kaybetti ing barista kazandı

giden arkadaş kusura bakmasın ama mozambik'e bile gitse anca baristalık yapardı çünkü türkiyede okutulan hukuk bölümleri türk anayasa hukukudur yani evrensel hukuk değildir bu nedenle türkiye dışında hangi ülkeye giderse gitsin mesleğini icra edemez. Arkadaş sırf yurtdışına gitmek için hukuk okuduysa boşuna okumuş yani.

özel sitenin havuzuna haşemalı kadının alınmaması

Kutluyorum özel sitenin yöneticisini. Bu yönetici haşemalı bacımızın adeta iffetini korumuştur çünkü haşema bile olsa o haşema ıslanacağından haşemalı bacımızın vücut hatları belli olacaktı ve anlamadan bacımız göz zinası işleyecekti. Mazallah hiç bir mümin bunun olmasını istemez. Yüce yaratan o site yöneticisine cennetten en güzel bir köşeyi nasip etsin. Amin.

çay yerine rakı atsaydı severdiniz

ulan, umarım bu bir şekilde almanyadan sınırdışı edilir de türkiye'ye dönmek zorunda kalır. ozaman bizlerde bu almancı çomar kardeşimize deriz ki: ''cennet vatana hoş geldin sevgili çomar. hayatını easy'den hardcore'a çıkardın. şimdi sende bizim gibi fakirlik sınırının altında, açlık sınırında hayatta kalmaya çalış.'' diye.

nefret ediyorum bu yurtdışında yaşayıp ta burnunu türkiye'deki olaylara sokanlara. sen git yaşadığın ülkenin siyaseti ile ilgilen türkiye'ninkiyle değil.

almanların genel özellikleri

gelmiş buraya birkaç almancı çomar almanları kötülüyor. oğlum madem almanlar çok kötü, çok salak, çok mal ne diye ülkelerinde yaşıyorsunuz ozaman nankör dangalaklar. bu arada almanlar sizi 3. sınıf primitive insan olarak görüyor diye de üzülmeyin öylesiniz çünkü.

almanya da kurye olarak işe başlayan mühendis genç

almanya'dan bi haber olan insanlar kıskandıkları için gelmişler burada çocukla dalga geçiyorlar. almanya'ya yeni göç edenler genellikle ingilizce bildikleri ama çok almanca bilmedikleri için ilk başta kuryecilik gibi basit işler yaparlar. bu bir geçiş sürecidir. genellikle 1-2 yıl sürer. insanlar almanca'yı konuşup iletişim kurabilecek kadar öğrendikten sonra ise genellikle kendi meslekleri ile ilgili işer ararlar ve çoğunlukla da bulurlar. bu nedenle ne kadar erken bir ülkeye göç ederseniz o kadar iyidir çünkü yabancı bir firma sizi kendileri ülkelerine çağırmadıktan sonra ilk başlarda hep düşük ücretli işlerde çalışırsınız. bide arkadaşlar zengin kapitalist ülkelerde böyle; eğer siz ''ben mühendis/avukat/doktorum kuryecilik mi yapacağım şimdi'' derseniz o gelişmiş ülke de sana ''güle güle kardeşim'' der. yani aç kalmamak için hangi işi bulursanız çalışmanız gerekir çünkü; oturum izinli, vatandaş veya mülteci değilseniz çalışmadığınız anda sizi geri ülkenize yollarlar. bu arada almanya'da oturum izni alma 5. yıldan vatandaşlık için başvuru 8. yıldan sonra oluyor ve hiçbir şekilde sabıka kaydınız olmaması gerekiyor aklınızda bulunsun.

almanyadaki şehirlerin türkiye illerine karşılığı

Duisburg'un marxloh mahallesin türkiye'deki karşılığı kesinlikle bağcılardır veya türevidir. mahallede oturanların çoğu, türk, kürt, arap, afghan ve çingene kökenlidir. almanı bırak göçmen kökenli Avrupalı görmek bile zordur burada. orta avrupa'da en çok avrupa kökenli olmayan insanları göreceğiniz mahalledir burası. almanya'nın ''girilmemesi gereken bölge'' ilan ettiği mahalledir. bu arada mahalleyi kürt ve arap aşiretlerinin yönettiği söyleniyor ama almanya gibi bir ülkede bunun pek te gerçek olacağını sanmıyorum yalnız mahalle tam bir ghetto.

sinovac ı kötüleyen biontech aşısı manyakları

Daha çok batı taraftarı olanlar biontech, doğu taraftarı olanlar sinovac oluyor. Aşı olanlar arasında soğuk savaş yaşanıyor resmen.

islam vs hristiyanlık

Biri kılıçla yayılır diğeri misyonerlikle.

alamancı akrabalar

almanya'da, almanlar ve diğer avrupalılar tarafından 3. sınıf ghetto p*çleri/orosp*ları olarak görülen tayfa. ama türkiye'de kur farkından dolayı krallar gibi gezerler. ayrıca almanya'ya giderseniz bu almancıların avrupalılara karşı o kadar aşağılık kompleksinde olduğunu görürsünüz ki adamların her 4 cümlesinden biri ''bana ırkçılık yaptılar yada ırkçılığa uğradım''dır. ama kendileri domuz eti yiyen yabancılara domuz demeyi yada bi yahudi gördüklerinde onu taciz etmeyi bilirler. yani takmayın bu insanları kendileri yunanistan, hırvatistan, italya, ispanya gibi tatil ülkelerinde, hem paraları yetmediği için hem de dışlandıkları için tatile türkiye'ye geliyorlar. ama artık türkiye'de de dışlanmaya başladı bunlar o da güzel birşey.

türklere ve atatürke hakaret eden kürtçü kişi

yok mu alman vatandaşı bir gurbetçi. şikayet etsin bunu. alman vatandaşı ise ceza alsın değil ise sınır dışı edilsin. adam resmen kürt ırkçısı bir faşist.

kocişime harika kahvaltı hazırladım

Kadın kocasından görmediği ilgiyi sosyal medyada arıyor. Bide kendi kendini övmüş. Yazık gerçekten.