bugün

medya tarafından dünyanın yeni merkezi gibi bahsedilen şehir.
insanlarından uzak durulması söylenen şehir.** ayrıca ankara'nın üçte birlik bi kısmını kapsarlar.
insanları kötü olan şehir.
dogum yerimdir. not: kucuk yasta tasinmisiz sadece heryerin dag oldugunu hatirliyorum oda hayal gibi onun disinda hic gormedim.
seçimlerde (yine) şaşırtmayan ildir.

yapılan büyük yatırımlar(!) sonuç vermiştir. özellikle yozgat metrosu güzide bir örnektir.
30 mart seçimleri sonrası sadece sarıkaya ilçesinde mhp kazanmıştır. bunun haricindeki bütün ilçelerde akp kazanmıştır. 2009 da boğazlıyan çandır çayıralan çekerek ve bi iki ilçe daha chp mhp ve demokrat partide idi ama bu seçimlerde hepsi de gitti . bu yolsuzluk olayları falan bizim memlekette insanları akp'ye daha da bağladı.
artık yiğidin harman olduğu yer değildir.
kent merkezi 80 bin civarında nüfusu olan orta anadolu şehrimiz.

allah biliyor ya hiç gidip görmüşlüğüm yok, ama duyduğum ve araştırdığım kadarıyla;

* gece hayatı neredeyse hiç yok
* kırsal bir kent
* gezilecek yer az ve kentin her yeri belli
* kentin ortasında bir saat kulesi var
* çapanoğlu kelimesini lügatımıza kazandıran kent burası
* çamlıkları pek güzel
* testi kebabı çok meşhur.

bu da kentin genel görünümü;

http://galeri.uludagsozluk.com/g/yozgat/
(bkz: #21918327)
nazilli'den küçük illerin başında gelen yerleşim yeridir.
iç Anadolu'nun amsterdam'ıdır.
önce güzel bir haberle başladı her şey;

görsel

sonra birden biri kapkara bir bulut çöktü semaya;

görsel

derken güneş çıkageldi...

görsel
düşünüldüğü kadar kötü olmayan .
memleketim la .
seviyorum seni Yozgat.
son zamanlarda mizahçıların bol bol malzeme yaptıkları memleketim.

insan alınır bir noktada sanki ama benim bildiğin hoşuma gidiyor lan.
belediye işi gücü bırakmış bi kızla uğraşıyo dicem de hak ettiniz amk. işiniz gücünüz yozgatla taşşak yapmaktı akıllı olun artık. neyse bilecik var birazda ordan yürüyn bakam nolcak. *
Twitter'daki malum ayardan sonra sosyal medyada bir nebze olsun saygınlığı artan memleketim . Demek ki sosyal medya'fa falan bi cinlik yapmak gerekiyomuş , darısı bilecik ve bayburt gibi diğer kaderdaşların başına.
gerçek, tüzel, fake her türlü kişi tarafından taşak malzemesi olan il.

görsel
Sırf koyu bilal için sevilen memleket.
yiyeceksin tatlıyı bipleyeceksin yozgatlıyı sözüne konu olmuş şehir.

halbuki adın bozok olarak kalsaydı kim dalga geçebilirdi senle?
ekmeleddin ihsanoğlu'nun memleketidir.
neden bu kadar üzerine gidildiğini anlamadığım şehir.. şehir işte.. insanlar var ticaret var marketler var evler var yollar var tarlalar var vs vs. her yer gibi bi yer yani.. bim de var heryerde olduğu gibi. gidilmesin üzerine bu kadar.. alıp da başımı giderim yozgata..
1927'ye kadar adı bozok olan yaklaşık 450 binlik nüfusa sahip şehir. ayrıca aslen memleketim. atalarımı maraş'tan yozgat'a iskan eden kanuni'ye teşekkürler(!). Yozgat'ta meskun Dulkadirli Türkmenleri olarak direnmeliyiz garındaşlar. *
yuhh: adam turnadağ savaşı'nda mı savaşmış ne yapmış *. mübarek ne alıp veremediğin var dulkadirlilerle?
bu sene ki ramazanda ilk oruç dayağının atılacağını beklediğim güzide ilimizdir.
görsel
bermuda şeytan üçgeninin bir köşesi.
diğer ikisi için:
(bkz: kayseri)
(bkz: konya)