bugün

**
kaliforniya'da bulunan bir ulusal park. "yosemite ulusal parkı". 1 ekim 1890 tarihinde kurulmuştur. yılda yaklaşık 3 buçuk milyon kişi ziyaret etmektedir. ayrıca: (bkz: yosemite sam)
apple ın bilgisayarları için geliştirdiği işletim sistemi. mavericks den sonra gelecek olan bu işletim sistemi 2014 sonbaharında tüm kullanıcılara sunulacaktır.

ios cihazları ile etkileşimi artırılmıştır. telefona gelen çağrıları bilgisayardan cevaplamak, sms leri* bilgisayardan okumak ve cevaplamak, bilgisayarda yarım kalan işi ios cihazında tamamlamak gibi özellikleri bulunacaktır.**
çıkar çıkmaz yüklemeyi düşündüğüm ve apple'ın ücretsiz sunmuş olduğu işletim sistemi. işte apple'ın güzel yanlarından biri daha.
(bkz: os x yosemite)

şuan için önerilmez makinalar çok çabuk ısınıyor ve şarj cabuk bitiyor özellikle en ufak şeyde cihazın hararet yapması çok basit hal almış. şuan beta 1 ve bekleyin derim.
mac ler için iPhone teması gibi bir işletim sistemi. kuruluyor da, yerine oturması uzun sürüyor.
iwork ü bedava dağıtan sürüm. ama bana paralı. lan bu amına kodumunun iwork ü neden herkese bedava da bana paralı deli etmeyin beni.

bu arada yosemite bir milli parktır. os un yanında eklenen o dağ fotoları oraya ait.