bugün

televizyonda gösterilen bir olayın aşırı hayvanlığa kaçtığını düşünen yapımcıların olaya yapılacak en iyi yorumun, yorumsuz olduğunu düşünmesi ve yorumu biz vatandaşa bırakması ile türemiş yorumdur.
Bazı insanlar tarafından da yapacak yorum bulunamayınca ve yorum yapmak zorunda olduğunu hissettiği anda yaptığı yorumsu kelimedir.
genellikle çok şey söyleneceğinde söylenen; "hiç onaylamıyorum ama ben karışamam" anlamındaki söz.
bazen sessizliğin en güzel tepki olduğunu ,olay karşısında kelimelerin kifayetsiz kalıcağını düşünenlerde ''yorumsuz''başlığıyla tek kelimeye kifayet yüklemektir....
amacı meleket insanının safiyane duygularını belki biraz da cahiliklerini ti ye almak olan genel geçer bilgili olan ama sarabın envai ceşidinden anlayan pkk diyince benim oyle bir sorunum yok diyen, cumartesi anneleri diyince ya evet üzülüyorum tabi ben de diyen dünyada soluduğu nefesler boşa giden yediği içtiği hayretmeyen insanların cümlesidir. adam özürlüdür, araba kullanır, sormadan fotografını cekerler başlık yorumsuz. teyzem ac cocuklarını doyurmak için copleri karıstırır, gizlice bir ağacın arkasından fotografı cekilir tüm türkiyeye aksam haber olarak sunulur başlık yorumsuzdur. insanlar insanları öldürür sapan atan coccuklara yağan füzeleri gösterir başlık yorumsuzdur. niye yorumsuz kardeşim! yok mu su dünyada söyleyecek iki çift lafın dersin...sonra seni de gündeme koyarlar iki satır yazını portakalı körtopal diye okuya okuya yorumlarlar ilginçtir başlık yine yorumsuzdur. yorumla kardeşim! eksiğimi yorumla sebebini yorumla nasıl olacak nasıl düzelecek onu yorumla. yorumla da yorumsuz kalmasın. allah cemil cümle entellektüel zibidilerinin bildikleri gibi etsin.

http://www.blogcu.com/husmencelik2/340162/
http://www.blogcu.com/husmencelik2/340128/
büyük paradokstur. zira bır konu hakkında yorumsuz demek de o konu hakkında yorum yapmaktır.
'olay ortada, fazla uzatmıyorum sen anla' demektir.
ülkemizde ve dünya basınında yaşanan utanç verici olaylara verilen sessiz tepki.
(bkz: no comment)
euronews haber kanalında dikkat çekici olayları montaj yapmadan ham görüntülerle size sundukları kısa bir bölüm.
sayın kenan evren'in * demeçleri...
(bkz: ermeniler in akp ye oy vermesi)
yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
beşinci nesil yazar. yani ben.
başarılı ve esprili nesildaş yazar.
güzelliğine doyamadığım güzelim insan.
avukattır ya da hukuk öğrencisidir. bunu sözlükte gözümüze gözümüze sokmuştur. hoşgelmiş.
düzeltme yazısı: avukat falan değilmiş, sadece ilgi alanı buymuş, iyiki sadece ilgileniyor bir de okusa nolur merak ettiğimiz zeki öğrenci kardeşimiz.
bir yorum şekli.
güleryüzü, inceliği ve olgunluğuyla takdir edilmesi gereken yazar. kimyasını bozmak istediğim.* aynı zamanda kader arkadaşım. * *
kendisi yüzüklerin efendisindeki (bkz: arwen) kadar temiz yüzlü, (bkz: gandalf) kadar bilgili ve hoş sohbet insanıdır.
edit: hoş geldin.
geç gelen edit: kendileri sultandırlar.
ali kırca'lı atv haberin klişelerinden biri.
bir diğeri için,

(bkz: hayatı paylaşmak için)
sözün gereksiz olduğu görüntüler.
taşa tutulmanın gündelik olay haline geldiği bir ortamda, ikisinden birini seçmek zorunda kalsaydınız, taşlayan mı yoksa taşlanan mı olmak daha az acıtırdı canınızı? yazıp çizmek ve benzeri hayata tutunma yollarından birini kendine yol edinmiş de ter döküyorsan, günün birinde olanca kırılganlığınla maruz kalabileceğin hoyrat yumurtalara da hazırlıklı olmak gerekiyor.
mızrağın ucundaki kral kafasına bakıp, "bu mızrak size pek yakışmış kral bey" diyebilen sıradan insanın, nasıl bu kadar yabancılaşmış olduğunu sorgulamak da benim işidir. darp edilmiş insana kol kanat gerip yarasını sarmak yerine birkaç adım arkasından yürüyüp alay edebilen, melek yüzlü ve zebani yürekli insanları anlayabilmek de...
çünkü biliyorum ki, saldırıya uğramış incitilmiş onca yılın birikimi bir anda yok sayılarak linç edilmeye kalkışılmış birine merhamet duymak yerine, arkasına takılıp alay etmek demek, aslında yaşayan bir kadavra olmak, ama bunun farkına varamamak demektir. ne zamandır dürtükleyip duran, her esintide "bunu yazayım" deyip ertelediğim husumet kültürü konusu içimde karıncalanıp duruyor. çünkü biliyorum ki yazarken canımı acıtan tatsız hatıraları eşeleyeceğim, beden kimyam bozulacak. sonra oturup yüreğim kanaya kanaya boşluktan yankı bekleyeceğim.
"hayatınızı salt mesleğinize ve çalışmaya, sadece kendiniz adına değil, tanıdık tanımadık herkes adına anlamaya vakfeden, bunun için birçok şeyden vazgeçen, ağır bedeller ödemekten kaçınmayan bir insan olabilirsiniz. ama muktedirlere kafa tutabilecek cesareti gösterdiğiniz an kara listeye alınacağınızı bilin. ve onların korkutma sindirme yolları, çoğunluğun dile getirmeye ürktüğü acı gerçekleri kütür kütür söyleme cesaretinizi kıramadığı için cezalandırılacağınızı da bilin. en zayıf noktanızdan vurulacaksınız; yüreğinde bir parça sevgi ışığı yakabilmek için didindiğiniz insanlar üzerinize saldırtılacak. bizzat evlâtlarınıza parçalatacaklar sizi. ve siz alnınızda patlayan yumurtadan çok, bunu eğlence gibi algılayacak kadar sevgisizleşmiş insanları görüp kahrolacaksınız."
hayatını başkalarının yerine de acı çekmeye, kendi içini eşeleyip gün be gün toprak silkelemeye, içinden çıkan en ufak ışıltıyı bile sesinin ulaşabildiği herkese akıtmaya soyunmuş olan birisi, yani adanmış kişi, bir kapısı yok sayılmak diğer kapısı yumurtayla infaz edilmek olan karanlık koridorda neden bir o tarafa bir diğer tarafa savrulup durur?
insanları putlaştıran da, onların mağrur kellelerini mızrağın ucuna geçirip sokak sokak dolaştıran da hep aynı gizli kıskançlık ve hınç duygusu değil mi? bazı insanları abartılı alkışlar karşısında sarhoş edip "ben sahiden de mühim adamım" yanılsamasına iten, karşısındaki kara kalabalığın bugün nasıl göklere çıkarıyorsa yarın da aynı sürü ruhuyla linç edeceğini unutturan da hep o anlaşılabilir insanî zaaflarımız değil mi?
bunu onca hayat tecrübesine karşın, yine de zamanında öğrenemeyen sevgi oburu ucuz kahramanlarının iplerinin çekileceği güne kadar sürdükleri sefanın. ama bu zaafı da küçümsemiyorum. kim istemez birazcık daha fazla sevilmeyi? elinin tersiyle kim itebilir hayranlık dolu sözleri? kim bir çırpıda hayır diyebilir? şöhret denen o hercai afeti öyle kolayca kim reddedebilir?

peki, var mı bu açmazdan korunmanın kestirme bir yolu? belki vardır, belki yoktur. varsa da ben bilemiyorum. yalnızca şunu hissedebiliyorum bulanık sezgilerimle. ne kadar kesin kararlar alsam, inzivalara sürüklensem, zırhlara bürünmeyi denesem de, insanlardan kendimi sakınamam.

neticede anthony de saint expurey’in tilkiyi konuşturduğu monolog dadır gerçek; "yalnız evcilleştirebildiğin şeyleri tanıyabilirsin dedi tilki, insanların tanımaya ayıracakları zamanları yok artık. aldıklarını hazır alıyorlar dükkânlardan. ama dost satan dükkanlar olmadığı için dostsuz kalıyorlar."
+bu kizin senle iliskisi olduğu söyleniyor dogrumudur?
-yorumsuz!!

Asiri merak uyandıran, 11 harften olusan, anlayan anladı takısı almış, kelimedir.
Genelde cümlede soylenmesi imalı bir seyden bahsediyormuş havasi verir.
külahta dondurma yiyen kız bakire değildir (14) kernel amadeus
akp ye oy vermeyen kız bakire değildir (11) embesilite
dudaklarına ruj süren kızlar bakire değildir (24) kernel amadeus
aldığı pedi gazeteye sarmayan kız bakire değildir (4) kernel amadeus
sevişirken üstte olmak isteyen kız bakire değildir (2) kernel amadeus
ehliyet alan ve araba kullanan kız bakire değildir (20) kernel amadeus
yemek yapmasını bilmeyen kızlar bakire değildir (3) kernel amadeus
kısa kollu giyinen karı bakire değildir (4) doc dr c sinan sagiroglu
dik üçgenin alanını hesaplayan kız bakire değildir (2) kernel amadeus
ayda 2 den fazla kuaföre giden kız bakire değildir (8) kernel amadeus
tayt giyen kız bakire değildir (3) rapperdream
hayatında anal seks yapmamış kız bakire değildir (7) kernel amadeus
sokakta tek başına yürüyen kız bakire değildir (6) kernel amadeus
kontrolsüz güç bakire değildir (2) yapma cemil
hapşıran kız bakire değildir (3) jimmy tudeski
içki içmeyenler bakire değildir mishka
seni seviyorum diyen kız bakire değildir (9) fethedilen sehrin lal asklari
nefes alan kız bakire değildir (2)
bacak bacak üstüne atmayan kız bakire değildir (11) kernel amadeus
bakire değildir başlığına yazan kız bakiredir (7) birazdangelirim
bacak bacak üstüne atan kız bakire değildir (12) halka arz
erkekten çakmak isteyen kız bakire değildir (9) hayatadami
alternatif bakire değildir başlıkları (18) Achilles
hayırr derken çift r kullanan kız bakire değildir (16) kernel amadeus
facebook hesabı açan kız bakire değildir kernel amadeus
zarı patlamış kız bakire değildir (13) tavuklu pasta
erkekle aynı bardaktan su içen kız bakire değildir (12) kernel amadeus
sokak ortasında sakız çiğneyen kız bakire değildir (9) kernel amadeus
gece 12 den sonra eve giren kız bakire değildir (20) kernel amadeus
a ve m harfli kelime kullanan kız bakire değildir (11) kernel amadeus
uyumadan önce besmele çekmeyen kız bakire değildir (24) kernel amadeus
basketbol maçlarına ilgi duyan kız bakire değildir (37) kernel amadeus
esnerken ağzını kapatmayan kız bakire değildir (28) kernel amadeus
mini etek giyen kızlar bakire değildir (31) kernel amadeus
yatakta sırt üstü yatıp uyuyan kız bakire değildir (6) kernel amadeus
su içtikten sonra oh be diyen kız bakire değildir (10) kernel amadeus
günde 5 den fazla hayır diyen kız bakire değildir (3) kernel amadeus
üstünde kağıt mendil taşıyan kız bakire değildir (12) kernel amadeus
ağrısız kulak deldiren kızlar bakire değildir (11) kernel amadeus
18 vitesli bisiklet süren kızlar bakire değildir (7) kernel amadeus
allah yerine tanrı diyen kızlar bakire değildir (19) kernel amadeus
telefonu efendim diyerek açan kız bakire değildir (42) kernel amadeus
aşkımm derken çift m kullanan kız bakire değildir (29) kernel amadeus
kan gördüğü halde bayılmayan kız bakire değildir (13) kernel amadeus
dışarıda sütyen takmayan kızlar bakire değildir (10) kernel amadeus
erkekten önce selam veren kız bakire değildir (15) kernel amadeus
makine mühendisi kızlar bakire değildir (12) cliffburton
durumu tarif etmeye söz bulamadığınız anlarda kullanılan kelime.

işte gerçekten yorumsuz.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/17620369.asp?gid=381
(bkz: yorum yok)